Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led 36W DIY, PC Box 0,08mkw, nasiono z palenia


Rysiu

Recommended Posts

Siema.

Oto mój nowy projekt. Tym razem będzie to pc box 0,2x0,4m 🙂

Od ładnych paru lat zalega mi taka obudowa, więc postanowiłem ją w końcu zagospodarować. Była kupiona ogólnie w tym celu, ale szybko wylądowała w piwnicy.

Pc box oklejony od środka białą okleiną meblową. Led jak to u mnie, tradycyjnie diy. Trochę chińskich power ledów i 2x cob 5000K. Łączna moc z wyliczeń około 36 watów. Kolorowe to mix 660nm, 630nm, 430nm, 470nm i 730nm.

Będzie to bardziej eksperyment niz zaplanowany grow. Chciałbym zrobić topping/fim, tak żeby były dwa odrosty i prowadzić je w przeciwległych kierunkach. Kiedyś próbowałem ale nic nie wyszło. Moze teraz się uda dobrze ciachnąć szczyta. 

Pestka będzie z palenia. Żal mi dawać na to firmowej. Moczę phantom og i liberty haze. Ta która pęknie szybciej i będzie wydawała się mocniejsza pójdzie do ziemi. Liczę na 1g/W.

Nawozy jakie zamierzam użyć to voodoo juice od advanced nutrients jako ukorzeniacz a potem canna grow, bloom i pk 13/14. Zostało mi tej canny trochę i nie bardzo wiem co z tym zrobić, więc na takie eksperymenty przyda się jak najbardziej.  Ziemia to biobizz light mix. 

Nie wiem czy pestka jest auto czy fem, więc potraktuję ją jak fem. Około 3 tygodni wega i skracamy światło z 18h do 12h. Ale to jeszcze będzie zależało od tego jak się będzie roślina rozwijała w boxie. 

To chyba na tyle. Boxa jeszcze uzbrajam 🙂 Pokleiłem ledy i muszę zasilanie zamontować. Pestki dopiero dzisiaj wrzucone do wody. W czwartek powinny pokazać ogonki. Teoretycznie poniedziałek-środa po nowym roku powinienem wystartować.

Zdjęcia wkrótce.

Pozdro.

 

Edytowane przez AligatorOzi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to tak się to cudo prezentuje od środka 🙂

large.pcbox1.jpg.ec76dd11b5cee8ba2b16d30a0daa78ce.jpglarge.pcbox2.jpg.2e7d4afff4ce5b35bb61128f59a3e785.jpglarge.pcbox3.jpg.37130c5bd6bdea87bcd9f29416527340.jpg

 

Pobiera równo 35 watów. Muszę teraz jakoś sprytnie zamontować w środku zasilacz do ledów i wentylatorka. Box nie jest w 100% światłoszczelny. Zabrakło mi folii na obklejenie wszystkich szczelin. Ale będzie stał w szafie zamknięty więc to nie przeszkadza. Może później go po uszczelniam czymś. Mógłby być trochę wyższy. Ale obudowa kosztowała 30 złotych 🙂 A resztę w sumie miałem. Radiatorki kiedyś kupiłem 2 a jeden w pracy z czegoś wykręciłem. Ledy miałem stare. Okleiny meblowej też trochę miałem, wentylatorek i zasilacze. Łączny koszt takiego boxa to około 150 zeta jakby miał wszystko kupić. W ogóle tych power ledów to mi w ch## zostało. Z 400 sztuk łącznie. Zastanawiałem się ostatnio jakby złożyć z nich wszystkich wielki panel. Tylko na tych chińskich power ledach. Miałby ze 300-400 watów 🙂 Może się na to porwę. Kto wie. 

Same radiatory nawet specjalnie się nie grzeją. Są lekko ciepłe po prostu. Co do ilości którą chciałem zebrać, to chyba zweryfikuję swoje oczekiwania. Jednak jest tu mało miejsca dosyć. Chciałem wyciągnąć 1g/W czyli w tym przypadku 35g. Jednak 35g trochę zajmuje objętości. Celuję bardziej w 20-25. Myślę, że może się udać.

Edytowane przez Rysiu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, PanikaGoryla napisał:

Ciekawy projekt , ja bym nie żałował na twoim miejscu na nasionko dobre to tylko 1 sztuka w końcu pozdro

Wiesz, trochę będę tu bardziej eksperymentował, np. jeżeli chodzi o cięcie i rozprowadzanie na boki. Wcześniej dwa razy obcinałem szczyty i za każdym razem nic. Żadnych odrostów.  Wolę się uczyć na takich pestkach niż firmówkach. Firmowe wolę zostawić na większe doniczki i większego boxa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Esned napisał:

Będę śledził ciekawie się zapowiada 🙂 jaka wysokość boxa? I planujesz jakiś filtr węglowy by nie pachniało czy jak to wymyśliłeś ?😅

Cały ma jakieś 55 wysokości. Od powierzchni ziemi do panelu jest 35cm. 

Na razie bez filtra. W sumie mógłbym matę węglową wcisnąć i sprawdzić jak działa, ale musiałbym go dobrze po uszczelniać.

Zasilacz już zamontowany. Ziemia wsypana. Teraz czekamy aż coś się z pestek wykluje.

Tak sobie kombinuję, że na 0,4mkw wyciągałem średnio 200g. To tutaj przy 5 razy mniejszej powierzchni jak bym wyciągnął 5 razy mniej,czyli 40g, to uznałbym to za niemały sukces 🙂 Tylko, że z wysokością jest też znacznie słabiej. Myślę, że 20g to tak najbardziej realna opcja, 30 będzie bardzo dobrze, 40 to byłby sukces, choć raczej nierealne. Pożyjemy zobaczymy. 

Gdybym robił go na nowych gratach, to wziąłbym 2 diody neutralne na 350mA od bridgeluxa i parę 660nm z osrama na przykład. Tak żeby nie przekroczyć 30W. Te bridgeluxy dałyby z 4500 lumenów i do tego 8 takich osramów 660nm. Koszt jakieś 150zł, plus z 30 zasilcz na 350mA. Teraz jadę na 600mA na dwóch równoległych obwodach. Niestety nie miałem żadnego wolnego 350mA. Ale działa 🙂

large.pcbox4.jpg.8e2cca6cb04eec9f5fdaf187814d4ff4.jpglarge.pcbox5.jpg.dc94a5ec939c13684b9f17ec946976a5.jpglarge.pcbox6.jpg.0906bb024b773aa1a481456cd1d183cc.jpglarge.pcbox7.jpg.5a5045db267515c82ac2761012df0c86.jpglarge.pcbox8.jpg.74812d173271b3d1e3897573f2f2fbb5.jpglarge.pcbox9.jpg.7c3bb88e411459de9da1e0b58d8636a8.jpg

Jak widać box nie jest typu stealth 🙂 Sporo przez niego prześwituje. Ale będzie w szafie więc luz. 

Edytowane przez Rysiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, krwawyben666 napisał:

Co to za obudowa że od ziemi do lampy aż 35cm Ci się udało zrobić. Moja stara obudowa ma 40cm wysokości. Po wsadzeniu zwykłej żarówki CFL i doniczki to ledwo 15cm zostaje na krzaka.

Nie wiem. Jakaś używka z olxa. Ma pewno z 15 lat. Szukaj używek na olx lub allegro. Patrz żeby duże były. Można za parę dych wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to update.

Dzień 1.

Wykiełkowało z 8 nasion. Czyli wszystkie. 4 musiałem się pozbyć. Zostały 4. Z tych 4 po tygodniu lub10 dniach wyrzucę 2, te co najsłabiej będą wyglądały. Po następnych 7-10 dniach wyrzucę 1 i zostanie jedna, ta która będzie największa. Ciachniemy szczyta, żeby szedł na 2 strony i przesadzamy do większej doniczki. No i zobaczymy jak ten trening pójdzie. Na razie podlane wodą z voodoo juice. Świecimy 18/6. Następny up pewno za tydzień. 

large_d1a.jpg.efe09b469432467d153eef5852986736.jpglarge_d1b.jpg.63b36a5fe71a182e5e3d356ba1a1f9e3.jpglarge_d1c.jpg.f9f04234bfd054cfc2fb8e33045aa661.jpglarge_d1d.jpg.b89ae646a7340fe39eb4f025f67effdb.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+