Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Słownik Konopny dla Początkujących


lolo

Recommended Posts

Uprawa roślin - całokształt zabiegów stosowanych w produkcji roślinnej, obejmujących uprawę roli, nawożenie, siew i sadzenie, pielęgnowanie, zbiór i przechowywanie plonów.

Panowie i Panie Wy jako rolnicy, uprawiacie rośliny, a nie hodujecie!!!
używanie terminu Hodowla, Hodować jest błędem merytorycznym i narażacie się na skompromitowane w środowisku obeznanym z tematem jakim jest uprawa i konsumpcja.

Hodowla roślin jest nauką traktującą o polepszaniu cech dziedzicznych u roślin uprawnych, obejmującą również praktyczne działania, których celem jest wytworzenie odmian lepszych jakościowo i plenniejszych.

Hodowla tylko i wyłącznie zajmują się breed'erzy; seedbanki i bardzo zaawansowani grower'rzy którzy wiedza o czym mówią... To j/w jednostki pracują na lepszymi odmianami dla nas grower'ow którzy uprawiają rośliny, a nie hodują !!

:peace:
Techniki treningu

FIM
Trening ten polega na przycięciu głównego szczytu (tzw stożek wzrostu) rośliny dzięki czemu z jednego szczytu wyrastają dwa.
Gdy stozek wzrostu zostaje uciety, roslina wytwarza dwa szczyty (rosnace powoli), a wieksza energie wdaje w boczne odrosty.
Trenowanie FIM robi sie gdy roslina ma 3-5 partii lisci wlasciwych (palczastych). Technika ta ma na celu zwiekszenie plonu, poprzez wieksze rozkrzaczenie rosliny.
FIM daje wymierne rezultaty wraz z technika LST.


LST
Low Stress Training (nisko stresujace trenowanie).
Trenowanie ta technika polega na podwiazywaniu lodygi, naginaniu jej w kierunku ziemi, uzyskujac w ten sposob nie jeden czy dwa lecz pare glownych szczytow na jednej roslinie.
Dobrym rozwiazaniem jest przycinanie niektorych lisci zaslaniajacych dostep swiatla do naszych nowych szczytow, aby te lepiej sie rozrastaly.
Technika ta ma na celu jak najwieksze rozkrzaczenie rosliny. Roślina ta głównie ma na celu zwiększenie plonu, ale wykorzystywana jest także do ograniczenia wysokości rośliny.
LST daje wymierne rezultaty wraz z technika FIM.
nagięcie rośliny

podwiazywanie lisci żeby nie zasłaniały światła

Sea of Green - SOG (morze zieleni)

Jak sama nazwa mówi, technika ta polega na jak najwiekszym zageszczeniu miejsca uprawy.
Posiadajac rosline "matke" odcinamy jej dolne odgalezienie które bedą sluzyc za klony.
Gałązka która ma sluzyc za klon, musi posiadac stozek wzrostu.
Ukorzeniamy je, po czym wlączamy klonom fotoperiod 12/12.
Rosliny najpierw pare dni jeszcze wegetuja, po czym zaczyna sie faza kwitnienia

ScrOG (siatka zieleni)
Trening ten ma na celu wyrównanie wysokosci wszystkich bocznych odrostów (szczytów).
Poprzez zalozenie siatki w której oczkach beda sie miescic szczyty.
Optymalna siatka do ScrOG-a posiada oczka o wymiarach 5x5cm. Dzieki tej technice kazdy ze szczytów ma tą sama ilosc swiatla, dzieki czemu budy są bliskie sobie rozmiarami.
Odrosty ukladamy pod siatka, tak aby kazdy nowy odchodzący odrost znajdowal sie takze pod oczkami siatki.
Kazdy dluzszy odrost kierujemy na jakies oczko siatki.


Oświetlenie

fotoperiod -stosunek długości dnia do nocy przy uprawie indoor stosuje sie fotperiod:
-24/0 - 24 godziny światła / 0 godzin nocy <weg>
-18/6 - 18 godzin światła / 6 godzin nocy <weg>
-12/12 - 12 godzin światła / 12 godzin nocy <flo>

HPS- wysokoprężna lampa sodowa
MH -lampa metalohalogenkowa

 


uprawa

indoor-uprawa wewnątrz pomieszczenia
outdoor- uprawa na zewnątrz
growroom- duże pomieszczenie do uprawy zazwyczaj jakiś pokój piwnica itp
growbox -mniejsze pomieszczenie do uprawy zazwyczaj szafa
grower -inaczej rolnik osoba z większym doświadczeniem w uprawie
Veg-wegetacja faza wzrostu rośliny
Flo-flovering faza kwitniecia rośliny

inne 

 


Trichomy - są to gruczoły wydzielające u roślin żywice i inne substancje.
hermafrodyci - rośliny obupłciowe zazwyczaj powstaja przez "zabawe" fotoperiodem
flushing -płukanie gleby wodą przed zbiorami w celu pozbycia sie z ziemi całej
chemii pozostałej w glebie po nawożeniu chemicznym flushing wykonuje sie ok 1/2 tygodnie przed zbiorami
curing - przechowywanie wysuszonych topów w pojemniczkach próżniowych słoikach itp - curing ma na celu poprawę smaku,zapachu i mocy ziółka
THC - tego tłumaczyć chyba nie trzeba
hydroponika - bezglebowa uprawa roślin na pożywkach wodnych, umożliwiająca produkcje roślinną w sztucznych warunkach na skale przemysłową, głównie w szklarniach
Aeroponika - system produkcji roślinnej bez zastosowania środowiska stałego (uprawa ziemna) lub ciekłego (hydroponika).
Rośliny umieszczone są w płytach z tworzyw sztucznych, tak że ich korzenie znajdują się w powietrzu. Woda i sole mineralne są rozpylane bezpośrednio na korzenie roślin w postaci aerozolu

 

Uprawa Konopi dla Początkujących  

 

 


jeżeli czegoś brakuje to dopisz,  mogłem o czymś zapomnieć
najlepiej jak by w temacie nie pisać zbędnych komentarzy jak czegoś brakuje to wtedy dopisz żeby było przejrzyście

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

HST - Trening Bardzo Stresujacy ;) polega na ulamywaniu galezi zamiast podwiazywania ich jak w przypadku LST. Niepolecany, poniewaz jak sama nazwa wskazuje bardzo stresuje rosline.

Proponuje podwiesic.

Napowietrzanie korzeni - polega ono na tym ze robimy w spodzie i po bokach doniczki kilka dziurek a następnie na spodzie doniczki kładziemy rurkę ( gumowa) i podpinamy ja pod pompkę akwariowa.Napowietrzanie korzeni pomaga w dużym stopniu przy wzroście roślin , gdyż potrafi zwiększyć roślinę nawet 2 razy niż rosła by bez napowietrzania.

Potrzebne przedmioty to:

- Rurka

- Pompka do powietrza od akwarium

- Kostka napowietrzająca (do kupienia w zoologicznym)

- Rozgałęziacz (opcjonalnie do kilku roślin)

Harvest - zbiory

Hodowla roślin jest nauką traktującą o polepszaniu cech dziedzicznych u roślin uprawnych, obejmującą również praktyczne działania, których celem jest wytworzenie odmian lepszych jakościowo i plenniejszych.

Uprawa Uprawa roślin - (czyli to co wszyscy tutaj robimy) to całokształt zabieg]ó?w stosowanych w produkcji roślinnej, obejmujących uprawę roli, nawożenie, siew i sadzenie, pielęgnowanie, zbiór i przechowywanie plonów.

Spot - Miejsce outdoor w ktorym ma sie posadzone rosliny.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Supercropping - nagięcie w fazie wegetatywnej całego krzaka za pomocą szura/linki przymocowanej do łodygi rośliny (jak najwyżej) zaś z drugiej strony do patyka/kija wbitego w ziemię w taki sposób, aby szczyt rośliny skierowany był lekko ku ziemi a roślina tworzyła "łuk". Powstaje więcej odrostów, które z czasem zamieniają się w łodygi główne. Trening najlepiej stosować z wcześniejszym FIM'em, który zwolni wzrost łodygi głównej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Watter Curring (WC)

Obrane i wysuszone topy pakujemy do słoika z wodą nie zbyt ciasno i odstawiamy w ciemne miejsce, raz na dzien zmieniamy wodę na świezą i obserwujemy jej kolor,

na początku woda będzie złotawo zielona (wodę oczywiście wylewamy ).

Gdy po kilku dniach woda będzie już jasna lekko mętna możemy zakończyć proces i wyjąć topy do ponownego suszenia najpierw należy jednak położyć na papierowych ręczniczkach i delikatnie wycisnąc nadmiar wody po czym sluszymy topy tak jak zaraz po scieciu rosliny.

Po wysuszeniu można palić bardzo dobre ziółko, albo można dac jeszcze na tradycyjny curring w słoiku co znacznie polepszy smak jak i moc topów .

Zauwazylem ze po WC topy mają słabszy zapach ale jak damy je jeszcze na tradycyjny curring to zapach trochę powróci, smak jak i jakosc zmieniaja sie na lepsze.

ogólnie polecam tą metodę w połączeniu z metodą tradycyjną

prawdę mówiąc ten bacik to w ogóle inne palonko ale nie mam już fotek PO WC tego topa więc dałem co kolwiek : :P

pozdro

Autoflovering - Zdolność roślin (w tym przypadku Konopi) do rezygnacji z długiej fazy wegetatywnej która znacznie rozbudowywuje szkielet rośliny i przejście odrazu do fazy Kwitnienia (Flovering) po bardzo małym okresie czasu. (czasami nawet 7-10 dni od wykiełkowania) Cecha ta pochodzi z rodzaju Ruderalis.

Topy - Marihuana Czyli kwitnące szczyty obfite w kwiaty konopi które powszechnie są palone.

Indica - Cannabis Indica Konopia Indyjska jeden z głównych rodzajów konopi z których powstały przerakie krzyżówki dziesiejszych odmian konopi. Konopie posiadajace w 100% lub w znacznej wiekszości gen Indici są przeważnie małe (do 200, 150 a nawet 30 cm wzrostu) Mają charakterystyczny układ topów i sylwetkę rośliny Indica słynie raczej z produktywności, chodzi o produkcję żywicy w której zawarte są substancje psychoaktywne niż ogromny plon. High podczas palenia wprawia przeważnie w stan rozlużnienia i intensywnych myśli niekiedy jest narkotyczny wręcz. Stosunkowo szybciej kwitnie do czasu zbiorów niż Sativa.

Sativa - Cannnabis sativa Konopia siewna. Jeden z głównych rodzajów konopi z których powstały przerakie krzyżówki dziesiejszych odmian konopi. Konopie posiadajace w 100% lub w znacznej wiekszości gen Sativy są przeważnie bardzo duże nawet do 4,5 metra wysokości w sprzyjających warunkach. Mają charakterystyczny układ topów na roślinie i są bardzo produktywne jeśli chodzi o plon. High poczas palenia wywołuje: Rozlużnienie, bardzo często śmiech w nieopamiętanych ilościach komunikatywność i towarzyskość. Stosunkowo wolniej kwitnie do czasu zbiorów niż Indica.

THC - Delta9-Tetrahydrocannabiniol i Delta8-tetrahydrocannabiniol THC naśladuje działania anadamidu, który jest związkiem produkowanym w naszym organizmie i jest wydzielany w stanach letargu, snu lub relaksu THC pobudza receptory w naszym mózgu wywołując tak zwany High.

THCV - tetrahydrocannabivarin Obecny w niektórych Południowo Indyjskich i Afrykańskich odmianach wywołuje czysty High i posiada wiele terapeutycznych właściwosci THC. Przydatny w medycynie.

CBD - Cannabidiol Substancja psychoaktywna o nieznacznym działaniu Mocno przeciwdziała stanom zapalnym więc jest przydatny w medycynie. Pobudza niektóre efekty THC takie jak Niepokój.

CBN - Cannabinol substrat THC powoduje efekt "ciężkiego czoła"

CBG - Cannabigerol - Nie jest psychoaktywny jedynie zwiastuje niski poziom THC

F1,F2,F3, itd. - Są to oznaczenia pokoleń rośliny a także wszystkich zwierząt roślin itd. F1 Będzie pokoleniem pierwszym zawsze powstałym w wyniku skrzyżowania dwóch odmian np. Santa Maria x Lowryder powstała nowa odmiana (F1) nazwana Lowryder#2. Teraz skrzyżowanie(zapylenie męskim pylkien żenskiej rośliny) Lowryder#2 i Lowryder#2 powstaje pokolenie drugie czyli F2 następne skrzyżowanie i powstaje pokolenie F3 i tak do samego końca. My jako ludzie jesteśmy pewnie pokoleniem F XXXX... Zazwyczaj pokolenia F1 z których się odcina gałązki uzyskując klony z których będzie można zrobić nasiona F1(które są w sprzedaży i się nie konczą) i taki klon będzie miał takie same geny jak roślina z której został wzięty, są zazwyczaj najleprzymi odmianami mają porobione testy co do ilości THC i parametry mierzone także wiadomo już ze roślinka będzie miała parametry mniej więcej takie same... (zalezy to od krzyżowania się genów rodziców pokolenia F1) Pestki F2 to loteria i to coraz mniej prawdopodobna z każdym pokoleniem F3 i tak dalej. Ponieważ geny się mieszają i trafienie na to że roślinka roślince przekaże ten dobry gen a nie ten zły (odpowiedzialny za np niską zawartość THC po tym jak roślina wyrośnie) z każdym pokoleniem rośnie! Bo im więcej roślin tym wieksze prawdopodobienstwo wymieszania sie genu. Jak sie trafi na dobry to jest dobrze a jak nie to nie. Z tad spory między innymi czy rosliny F2 odbiegają jakości?. Otóz jak już mówiłem loteria. Pozatem Pestki F2 nie gwarantują stabilności i nie są badane co do jakości i pochodzące z cherlawych roślin wydadzą potomstwo również cherlawe dlatego tez do hodowli nasion F2 powinniśmy używać najleprzych krzaków aby potomstwo było silne i zdrowe.

Precrushing - Jest to jedna z metod kiełkowania, polega na delikatnym skruszeniu skorupki pestki (tak jak np. przy jedzeniu słonecznika) w celu uzyskania szybszego kiełkowania lub nawet ułatwienie możliwości wogule wykiełkowania roślinie. Stosuje się ją w skrajnych przypadkach po tych już 10-14 dniach kiedy wiadomo że pestka nieda rady wykiełkować to lepiej ją skruszyć i oddać spowrotem na watę, niż wyrzucic. Zarazem należy bardzo uważać na uszkodzenie kiełka, jest techniką dla tych którzy nie mają nic do stracenia. Pamiętajmy o tym że skorupki niepowinno się odrywać w żadnym wypadku, ani nasiona nie powinno się dotykać często a jak już to najlepiej po umyciu dłoni.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Kultywar- wyraźnie odrębna, jednorodna i trwała odmiana uprawna (hodowlana) rośliny wyróżniająca się walorami użytkowymi lub estetycznymi (określoną cechą lub kombinacją cech), uzyskana w wyniku zabiegów hodowlanych

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+