Skocz do zawartości
thc-thc

grower

ZKITTLEZ | BUBBA’S GIFT | LED Hydro Mars 480W | 76x76cm Lighthouse


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow! Rozpoczynam swoja pierwsza uprawe, wiec zapraszam do sledzenia i zarazem licze na garsc porad dla nowicjusza wraz z postepujacymi zmianami 🙂 Roslinki beda lacznie 3: Zkittlez (fem) x2 oraz Bubba’s Gift (fem) x1. Boxik stoi w lazience mam nadzieje, ze nie bedzie owa lokalizacja zbyt zagrazac moim pomidorkom. 

Szybka specyfikacja:

76x76x180 Lighthouse MAX

Mars Hydro LED 96 480W

2x wentylator Vents 100mm VKO1 107m3/h

wiatrak mieszajacy

filtr CAN-Lite 150

ziemia ATAMI High Porocity Cocos z perlitem

odzywki B Cuzz Coco A&B, B Cuzz Coco Booster, CO2 No Mercy i Atami Bloombastic na pozniej

Z owczesnych bledow wiem, ze wentylatory powinny byc wieksze i o roznych mocach i wielkosci - box jest docelowo na srednice 200mm wiec juz tu pojawia sie zgrzyt. Jednak zamieszkuje pewna piekna wyspe, na ktorej wybor takiego sprzetu jest bardzo znikomy, wrecz komediowy (uslyszalem w jedym z dwoch sklepow w calym kraju, ze nie ma teraz „sezonu” na wentylatory i beda dostepne dopiero w maju...) wiec niestety zdany bylem na to co sie napatoczylo. Box tez pierwotnie szacowany mial byc na mniejszy jednak okazalo sie, ze jest to najmniejszy jaki na chwile obecna byl w obu sklepach. No coz...

Z zalozenia mam zamiar skupic sie na metodzie ScrOG. Aktualnie pestki sa prawie 24 godzine w wodzie, za chwilke przeloze je do papieru u zobaczymy co dalej 🙂

Na wstepie posiadam jedo pytaniesprzedawca zanurzony w temacie powiedzial mi, ze taka lampa LED zabije roslinki w pierwszych tygodniach wzrostu. Zasugerowal mi abym postawil je do boxa i dal nad nie najzwyklejsza lampke biurowa z zarowka LED. Jakie jest wasze zdanie, gdyz ja sam juz nie wiem...? Jesli jednak lampa ich nie zniszczy to na jakiej wysokosci sugerujecie?
 Jesli macie jakies uwagi i spostrzezenia bardzo prosze o podzielenie sie nimi!

Juz niebawem nastepne wpisy tym razem z fotorelacja. Peace yo 420!

Edytowane przez takkfyrir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skąd masz Zkittleza ? tj. jaki breeder, w łazience możesz mieć problem z wilgotnością. Powinieneś stale monitorować

Co do oświetlenia... masz na nim regulacje ? Jeśli nie daj po prostu wyżej światło i tyle, nie powinno nic ich zabić.

Edytowane przez Maaac
Dodatek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, Maaac napisał:

Skąd masz Zkittleza ? tj. jaki breeder, w łazience możesz mieć problem z wilgotnością. Powinieneś stale monitorować

Co do oświetlenia... masz na nim regulacje ? Jeśli nie daj po prostu wyżej światło i tyle, nie powinno nic ich zabić.

Zkittlez by Concret Jungle Seeds

Wiem, dzis rozstawilem boxa i sprawdzam na sucho, wlasciwie to wilgotnosc 39% ale zobaczymy jak po uzywaniu lazienki. Nie mam regulacji ale wszystko da sie wykombinowac i ustawic nizej lub wyzej. W tym wypadku jaka sugerujesz wysokosc? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciężko określić samą wysokość ale na samym początku dość spora, lepiej troszke niedoświetlić niż spalić. Pamietaj że same rośliny parują więc samo to ci podbije... plus korzystanie z łazienki... no zobaczymy. A jak wygląda temperatura ? Jungle dobry breeder :) Pooglądam z ciekawością.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wieczorem pestki wskakuja do ziemi, po 48h puscily juz piekne i zdrowe korzenie wszystkie trzy,  widac mocne geny 😄

W miedzyczasie skonczylem skladanie boxa, jest juz gotowy na przyjecie domownikow. Lampa jest 110cm nad doniczka, czy to na pierwsze dni odpowiednia wysokosc? 

Temperatura w boxie wynosi 26,7st (nie za duzo...?) przy zapalonej lampie i okolo 23 przy zgaszonej. Wilgotnosc wciaz 28-32%, gdy wskocza roslinki bede musial starac sie ja podniesc...

Zalaczam fotki calej instalacji, pozdro!

393544AF-4D8C-4B82-93C1-09C6685A5BE4.jpeg

B211A988-9B76-4116-AC1B-6351EB4684CE.jpeg

A1A12705-E6FE-4222-92C9-EA9F7FAA6F9D.jpeg

ECCBFE28-B899-43D1-B7AB-F57C0F594730.jpeg

6C11FE59-DC37-43F8-AF99-ECB77B4E0217.jpeg

FB4DF1F9-2552-4338-AA62-5A76818BC760.jpeg

Edytowane przez takkfyrir
  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 dzień

Wszystkie trzy roslinki pomyslnie sie przyjely i pna sie do gory z dnia na dzien. Dzis mamy 3 dzien odkad wyszly ponad ziemie, leca na fp 18/6, lampe obnizylem na 60cm nad poziomem doniczek. Niestety troche zmagam sie z temperatura, male pomieszczenie jej nie sprzyja i gdy nie ma mnie w domu podchodzi do 28,8st... Wilgotnosc jest raczej ok, dwa nawilzacze pracuja w miare mozliwosci, trzyma sie +/- 50%, gdy jestem w domu daje rade ja podniesc do 60-70%. Mam w pracy spore poklady CO2, co sadzicie o pomysle zeby raz za czas zapewnic roslinka troche owego gazu wykorzystujac okazje? Nie moglbym jednak w zaden sposob okreslic proporcji stad zastanawiam sie czy takie wpuszczanie gazu na slepo do boxa bardziej nie zaszkodzi niz poprawi sytuacje 😕

 

A530C717-7D60-4C20-B579-12186930969E.thumb.jpeg.4b8136bbd65391bd5bb99a5eef2fe167.jpegBubba’s Gift⬆️

6F2ABBE4-C253-4650-AD8C-3B7F663C1646.thumb.jpeg.a391611da4ea291b87e451f5ce45329b.jpeg

Zkittlez⬆️

4AD8B552-1D07-4620-AE69-4F511AE6F3FB.thumb.jpeg.b0f7e538efc7c6929fdc239149be9acb.jpeg

Zkittlez ⬆️

49E395E6-F20B-437E-B019-5B2708544F28.jpeg

DE80F939-DCE9-4973-91AF-3CE728C6E665.jpeg

Edytowane przez takkfyrir
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Iskra napisał:

Elo fajny box ciekawe czy Bubba’s Gift będzie podobna do moich jak od HSO i chyba w bloku w łazience nie masz tego boxa? żeby kominiarz nie przyszedł sprawdzić czy wentylacja w łaziance działa poprawnie w domku to inna bajka .

 

To jest cos w rodzaju dwupietrowego bungalowa, mieszkam na Islandii - tu nie ma kominow i kominiarzy, a wlasciwie to nie ma nikogo kto puka do drzwi poza jehowymi raz na dwa lata 😄 Co lepsze, dookola mieszkaja chinczycy, ktorzy dziela ze mna strefe wspolna w postaci malego wiatrolapa przed wejsciem do studio i mimo pokaznej liczby smazonych jointow - zapach zerowy. Wszystko maskuja ich smrody kulinarne, WOK, ryby, sosy teriyaki... Wiec o zadnych spoleczniakow sie nie martwie, nawet jesli to maksymalnie grozic mi moze mandat ze strony wladz 😉

Slyszalem, ze roslinki lubia pochlaniac fiolet z LED, Bubba’s Gift ma lekkie nacechowanie na takowy kolor wiec zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+