Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
nasiona marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl meganasiona.pl
Dr Greenthumb

Kronika Kryminalna

Recommended Posts

Witam, 

Chciałem utworzyć tutaj stały temat o zatrzymaniach za posiadanie lub uprawianie zielska. Czyli najnowsze przypały w Polsce. Jeśli znajdziesz coś udostępnij. 

:police::police::police:

 

 

 

 

Na 3 miesiące trafił do aresztu 31-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, podejrzany o wytworzenie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 12 tysięcy porcji handlowych marihuany. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności od lat 3.

Policjanci z Karpacza zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o wytworzenie oraz o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W Podgórzynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierującym okazał się 31-letni mężczyzna. Podczas kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał m.in. był bardzo nerwowy. Szybko okazało się co jest powodem takiego stanu rzeczy. Mężczyzna posiadał marihuanę. W trakcie dalszych czynności, wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze dodatkowo, znaleźli marihuanę ukrytą w  różnych miejscach, w słoikach, kartonach. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać blisko 12 tysięcy porcji handlowych.

Mężczyzna przyznał się, że zabezpieczone środki odurzające sam wytworzył. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Teraz 31-latkowi za wytworzenie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

1-299726.jpg

1-299724.jpg

1-299725.jpg

 

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich w podpoznańskich miejscowościach. Mundurowi zabezpieczyli blisko 3,5 kg marihuany i ponad 500 krzewów konopi. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą , natrafili na trop osób zajmujących się uprawą konopi indyjskich. 16 listopada br., na terenie dwóch podpoznańskich miejscowości: Przeźmierowo i Sady – policjanci zlokalizowali trzy nielegalne plantacje. Dwie zorganizowano w piwnicach, a trzecią na strychu w budynkach mieszkalnych.

Odkryte przez policjantów linie produkcyjne konopi wyposażone były w sprzęt do uprawy roślin: systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Funkcjonariusze odkryli także nielegalne przyłącza prądu na każdej z plantacji. Łącznie policjanci przechwycili 526 roślin konopi w różnych fazach wzrostu oraz blisko 3,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali na terenie plantacji dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat. To mieszkańcy Poznania. Obaj byli wcześniej karani za różne przestępstwa przeciwko mieniu.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Na wniosek prokuratora podejrzani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa.

1-298578.jpg

1-298577.jpg

1-298576.jpg

1-298579.jpg

1-298580.jpg

 

PS. Dlaczego nie tworzą się kolejne odpowiedzi tylko wszystko do pierwszego posta idzie ? tak to dziwnie będzie to aktualizować. 

Edited by Dr Greenthumb

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dr Greenthumb napisał:

PS. Dlaczego nie tworzą się kolejne odpowiedzi tylko wszystko do pierwszego posta idzie ? tak to dziwnie będzie to aktualizować. 

jest ustawione łączenie postów, zmniejszę czas łączenia na 1 minutę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Radziejowie ustalili osoby, które mogą zajmować się przestępczością narkotykową. Sprawą interesowali się od pewnego czasu i gdy byli już pewni, że informacje są prawdziwe, zatrzymali 18-latka i dwóch 17-latków, których podejrzewali o ten proceder. - W trakcie przeszukań posesji, policjanci zabezpieczyli 50 szt. tabletek ekstazy, około 17 g marihuany oraz elektroniczną wagę do ważenia narkotyków - mówi asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających i substancji psychotropowych. Jak twierdzą policjanci sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów. 


 

5c00ff8bd13c2_p.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarzut za posiadanie zakazanych ustawą substancji usłyszał zatrzymany 21-latek. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sianowie w zajmowanych przez niego pomieszczeniach zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. Wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

Policjanci z Posterunku Policji w Sianowie ustalili, że 21-latek w miejscu swojego zamieszkania posiada środki odurzające. Podczas przeszukania pomieszczeń, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli słoik z zawartością suszu roślinnego. Po zbadaniu substancji przez technika kryminalistyki okazało się, że jest to marihuana w ilości ponad 40 gramów.

Tego samego dnia 21-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem

 

PS. w Sianowie mimo nie korzystnej nazwy miejscowości,  topy konkretne. :zajebiscie:

5bf2b0f2162cc_p.jpg

5bf2b10261ed9_p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czterech mężczyzn z dużą ilością narkotyków zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Do akcji doszło w hotelu, a dwójka podejrzanych próbowała ucieczki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu zbierali informacje o mężczyznach wywodzących się z Chodzieży w Wielkopolsce, którzy w przeszłości byli zamieszani w sprawy narkotykowe. Kilka dni temu zdobyli wiadomość, że podejrzani mogą posiadać dużą ilość narkotyków. O wszystkim zawiadomili prokuraturę i przygotowali akcję, w którą włączono policjantów SPAP KWP w Poznaniu. Policjanci przypuszczali, że podejrzani mogą posiadać broń.

Okazało się, że w miniony czwartek wytypowane osoby zameldowały się w jednym z hoteli w powiecie chodzieskim. Budynek został otoczony, a do akcji wkroczyła policyjna jednostka specjalna. W pokoju hotelowym zatrzymano dwóch podejrzanych. Dwaj inni próbowali ucieczki skacząc z okna na czwartym piętrze, na dach przybudówki. Jeden z nich ukrył się w pokoju hotelowym zajętym przez postronne osoby.

Zatrzymani czterej mężczyźni dobrze byli znani interweniującym policjantom. Mateusz R. (23 l.) z Chodzieży w przeszłości był notowany za sprawę narkotykową. Siedział też rok w więzieniu za rozbój. Hubert H. (27 l.) z Szamocina to recydywista. W więzieniu spędził już sześć lat za narkotyki. Był też notowany za kradzież. Łukasz S. (24 l.) i Maciej P. (35 l.) - obaj z Chodzieży, również byli notowani za przestępstwa kryminalne.

W wynajętym przez podejrzanych pokoju hotelowym policjanci znaleźli ponad 1,8 kg marihuany. Była tam też niewielka ilość amfetaminy rozsypanej na stole, przygotowanej do zażycia i elektroniczna waga. Podczas dalszych przeszukań u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli pistolet.

Oficerowie CBŚ, którzy prowadzą sprawę są przekonani, że narkotyki miały trafić na lokalny rynek na terenie powiatu chodzieskiego.

Wszystkie materiały dowodowe policjanci CBŚ przekazali prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury Sąd aresztował wszystkich czterech podejrzanych.

1-109501.jpg

1-109502.jpg

1-109503.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeszcze cieplutkie z weekendu =D i takie Polskie, czarna jak smoła obgryziona fifa. 

Dwóch młodych mężczyzn zamieszkujących Zamość miało nietypowego pecha. Kiedy palili marihuanę, w drzwiach stanął dzielnicowy.

Pechowa sytuacja miała miejsce 7 grudnia. 24-latek wraz ze swoim 21-letnim kolegą, który również jest mieszkańcem miasta, postanowili umilić sobie chwilę odurzając się ulubionym ziółkiem.

W chwili palenia do drzwi zapukali dzielnicowi, którzy odwiedzili 24-latka, aby dostarczyć mu wezwanie w celu stawienia się na komendzie. Mężczyzna nie mając pojęcia, kto czeka za drzwiami otworzył je, nie zdając sobie sprawy, że właśnie wpakował się w poważne tarapaty. Dzielnicowi od razu wyczuli charakterystyczny zapach palonego suszu.

„MUNDUROWI WYCZULI UNOSZĄCY SIĘ Z WNĘTRZA MIESZKANIA CHARAKTERYSTYCZNY ZAPACH MARIHUANY. POSTANOWILI WIEC SPRAWDZIĆ, CZY MŁODZIENIEC NIE POSIADA ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH”

– relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

„NARKOTYKI ZOSTAŁY ZABEZPIECZONE, A MŁODZIEŃCY ZATRZYMANI W POLICYJNYM ARESZCIE. USŁYSZĄ ZARZUTY POSIADANIA ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, ZA CO GROZI KARA DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI”

– dodaje rzeczniczka

Podczas sprawdzenia mieszkania funkcjonariusze znaleźli paczkę po papierosach, w której ukryte było zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz lufka. Badanie potwierdziło przypuszczanie policjantów, o tym, że jest to marihuana. Mężczyznom przeprowadzono również badania na obecność środków odurzających, których wynik oczywiście był pozytywny.

 

zamosc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponad kilogram marihuany, prawie 600 gramów amfetaminy, waga elektroniczna, środki pieniężne oraz kilka telefonów komórkowych zabezpieczyli wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w jednym z mieszkań w Warszawie. Zatrzymano 41-letniego mężczyznę, do którego należały narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy podjęli czynności w związku ze sprawą dotycząca przechowywania w mieszkaniu przedmiotów zabronionych. W trakcie tych czynności, podczas przeszukania, znaleziono ukryte pakunki z zawartością suszu roślinnego oraz substancji koloru białego. W pomieszczeniu gospodarczym schowana była również waga elektroniczna do porcjowania narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli także pieniądze w wysokości 2800 złotych, na poczet przyszłych kar i grzywien oraz kilka telefonów komórkowych.  Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium. Okazało się, że to ponad kilogram marihuany i prawie 600 gramów amfetaminy.

41-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

1-300275.jpg

1-300276.jpg

1-300277.jpg

1-300278.jpg

1-300279.jpg

1-300280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dr Greenthumb napisał:

To jeszcze cieplutkie z weekendu =D i takie Polskie, czarna jak smoła obgryziona fifa. 

...

zamosc.jpg

Goście mieli może z 0,5 gr. Palili sobie w domu i grozi im kara do 3 lat... . W więzieniu na pewno się zresocjalizują :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+