Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Lampy HPS 600 na dwie fazy, co macie? co polecacie ?


mr.mxyzptlk

Recommended Posts

Lampy HPS 600 na dwie fazy, co macie? co polecacie ? Przeglądam sobie lampy, różnią się temperaturą światła, ilością lumenów itp. 

Podoba mi się:

Lampa HPS Sunmaster 600W/400V Dual z temperaturą barwy Czerwona/Niebieska 4000K i wydajnością świetlną 90 000 lumenów. 

Osram PlantaStar DUAL 600W z temperaturą barwy 2000 K i wydajnością świetlną 87 000 lumenów. 

HPS Sylvania GROLUX 600W z temperaturą barwy 2000k i 90 000 lumenów. 

Więc jak widać, sunmaster ma 90 000 lumenów tak jak sylvania ale jest jedyną lampą z wymienionych o temperaturze barwy 4000k pozostałe mają po 2000 k. 

Co tam macie u siebie ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja miałem wiele różnych 600W, od drogiego Lumateka DUAL po tanie GIB'y. Teraz mam na kwitnienie drogie GIB'y Pure Bloom Spectrum XTreme Output 2100K 92 000 lumenów. Na wegetacje mam dużo różnych, MH też GIB'a, Tneony, panele LED. 

Pamiętaj że wegetacja pod HPS'em też przejdzie, a najważniejsze jest kwitnienie. Wszelkiego rodzaju duale osłabiają kwitnienie na rzecz wegetacji.

Ja bym brał dobrego HPS'a a później dokupił MH lub jakąś CFL na wegetacje. Chyba że masz kiepski odbłyśnik i magnetyka, wtedy bierz tanie i odkładaj na cyfrowego np. GSE (mam i zachwalam :) ) i dobry odbłyśnik np. biały wing. 

Ale co grower to inaczej, każdy inaczej uprawia, każdy ma inną sytuację, inne warunki i inne zapotrzebowanie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito domyślałem się że rozmowa zejdzie na inne akcesoria :) ale o tym zaraz. Posiadam cyfrówkę wellthinka, odbłyśnik adjust-a-wing i wspomnianą przez Ciebie Pure Bloom Spectrum XTreme (niestety też na wzrost jej używam). No więc dobrze, wybiłes mi z głowy kombinowanie, pozostanę przy tych lampach, ale kupię inną na wege, pewnie właśnie też jakąś GIBa MH. Dzięki tu za radę.

Jeszcze mi chodzi po głowie wymiana odbłyśnika, z obecnego  adjust-a-wing na.. secret jardin DAISY. Mam boxa 140  x 140 x 145 i mam wrażenie że spasuje się on idealnieale też, widziałem jego testy, napawają optymizmem. @Vito co sądzisz ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+