Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W + 2 x 50 FS LED | Raspberry Diesel | Money Maker | Critical | auto purple monster


mr.mxyzptlk

Recommended Posts

Klony: 7 klonów Raspberry Diesel + 1 money maker (lub jamaikan dream) + 2 Critical (holenderskiskun.pl) + 2 auto purple monster (holenderskiskun.pl)
Oświetlenie: HPS 600W + 2 x 50 w Full spectrum LED
Fotoperiod: 18/6 (2,3 tygodnie) 12/12
Box: CRISTAL 145 X 145 X 140
Podłoże: Kokosowe Atami, keramzyt na dnie i na górze.  
Donice: docelowo 8 x 8,5 litra (system autopot easy2grow) 
Nawozy: Nawozy Canna coco A +B, Canna RHIZOTONIC. CO2 - tabletki plus bąbelki z wina malinowego, (FloraNova Bloom, FloraNova Grow ale zastąpiłem je Canna coco)

Wentylacja: wentylator, mieszalnik powietrza Fanline, wyciąg / filtr powietrza 
Miernik EC BLUELAB EC PEN, System stacji pogodowej ARCHOS
 
Fajnie się rozpisałem i mi się skasowało :)
Więc konkrety tym razem, do reszty powrócę później.
Początkowo 8 pestek, wykiełkowały trzy, przeżyła jedna, dołożyłem 4 kloniki. Leci do mnie 16 pestek Criticala, ale docelowo chcę mieć 8 Panien w 4 x easy2grow auto potach.  

t1a.jpgt1.jpg

Z 8 wykiełkowały trzy, dwie zaniedbałem , żyje jedna :)

t7b.jpg.159e5b938bf35be89940b93480e11053.jpg

Jedyna pestka która przeżyła :)

t2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema fajny project .Bede wpadal . A to , ze masz kokos , a dno i gora to keramzyt (po ile cm ? ) (taki patent) to sie ciesze bo pisalem na czacie przedwczoraj ze jak kokos to mozna wlasnie tak jak TY . Oczywiscie ty masz do tego jeszcze easy2grow zestawik czyli mozna sie nie narobic i nie pobrodzic i zebrac ciekawy plonik. Jedynie na co bym zwazal na Twoim miejscu to wysokosc bo rosliny fajnie sie do gory pna i  sa poprostu wieksze pod takim systemem. Czyli dobieral bym niskie odmiany np. sensi star. Pozdro i z fartem do mety!!!

edit . i jeszcze jedna sprawa to dokup sobie jakis startbooster np. od Aptusa by korzenie stymulowac bo  klony slabo wygladaja. Ja moim zawsze daje Startbooster od Aptusa i budza sie do zycie po jednym dniu . Mega roznica

 

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej, Dzięki, Na dnie keramzytu tak z dwie/3 warstwy kulek, na górze tak z jedna gęsto, dwie. Jakoś intuicyjnie to przyszło :) od spodu fajnie utrzymuje wilgoć (jeszcze wtedy nie miałem autopota) i takie samo działanie od góry, utrzymuje temperaturę i wilgoć. 

IMG_20180331_231300.jpg.610cc80754163ee5d0d1f26eb9037a23.jpg

Muszę je jeszcze przetrzymac 18/6 ale już dziś zastąpię tą 150 - 600 HPSem, bo za 5 dni będę miał jeszcze 3 kloniki i musze je dołożyć.

Nawozy kupiłem BIO RHIZOTONIC oraz COCO A&B do kokosu w każdej fazie wzrostu. Podobno rewelacyjne. 

Screenshot_31.jpg.1cfc51af8fec4f6c8fb62f6bc03f609c.jpgScreenshot_30.jpg.ea43689b827e4132d52d722999ff25da.jpg

Co do wysokości, i money maker (srodkowy na górze, jak widac już dogonił kloniki ) jak i RD nie należą do wysokich, ale ich wysokość w fazie wzrostu staram sie kontrolować HPSem utrzymując go odpowiednio nisko. 

Dzięki i pozdrówki :)

UPDATE:

Nie podłaczam jednak hpsa jeszcze, idą dobrze, zwiększe tylko temp do około 25 stopni bo mega duza wilgoć, i wstawiłem mieszalnik , grzejnik chodzi 1 na 1, musze tak zrobić bo podczas 6 "nocy" temperatura spada do 16 - 17 stopni. 

IMG_20180401_185910.jpg.1bc46c47af03373573fc6269c13aed1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

IMG_20180409_221059.jpg.3ca69e1d0fe4882fa86176eb16961b36.jpg

4 pierwsze kloniki Raspberry Diesel po 2 tygodniach już bardzo ładne, piąta z pestki Maney Maker też bardzo ładnie. Dołożyłem 3 kolejne kloniki Raspberry Diesel, z opóźnieniem półtoratygodniowych, ale już pod HPSEM od paru dni. W doniczkach jeszcze wykluły się dwa Criticale od holenderskiskun.pl, jeden darmowy purple monster także kiełkuje, 60 Day grapefruit niestety póki co nie wystartował. Wszystko ładnie póki co. Nie mam czasu podłączyć easy2grow ale musze to zrobić w tym tygodniu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No siema.

Wszystko pięknie. Co jest grane ? już mówię:

11111.jpg.479ffdbba5585f66af85775e102c4f8e.jpg

Autopoty podłączone :) Cztery z tyłu to moje pierwsze klony Raspberry Diesel z przodu natomiast młodsze o około 2 tygodnie trzy siostry i money maker (dość kudłaty, ale fajny , niski) 

Trochę mnie niepokoi wysokość RD ale wege było 3 tygodnie więc wiecie :) (Apropo wysokości, chciałem zobaczyć jak się poddają do treningu, i ułamałem główną łodyge - prawa donica na górze, posadziłem ja do prawej donicy na dole, przyjął się od razu) 

11111112.jpg.a114fdd313d708d594f7bf4efbe41ff8.jpg

Wrzucone mam tez nasiona Criticala  - ma około 2 tygodni, są w wieku młodszych kloników, ale bardzo powoli im idzie , i AUTO PURPLE MONSTER od Holenderskiskun.pl - włączyłem je pod ledy 2 x 50 full spektrum w uv,  na 20/4. Wiem że jak przestawię potem automata na 12, to dobrze mu to nie zrobi, ale nie martwię się. To samo stanie się z młodszymi klonikami  w głównym boxie, pójdzie raczej wszystko w jednego głównego topa, już tak miałem, wy pewnie też :) 

pozdrawiam przyjaciele

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

witajcie 

Critical i auto purple monster leci od tygodnia na 18/6 w osobnym boxie, - jak na zdjęciu  

large_kkk2.jpg.4722008891c07275af27a9ca78460a96.jpg

Łanide rosną, choć powoli, ale bardzo gruba łodyga, fajny kształt , podobają mi się. 3 tydzień od pestki - mam nadzieję że się wyrobią w dwa miesiące, niebawem przekładam pod autopoty na 12/12 pod hpsa 600 w.

Tym czasem pod hpsem 8 roslinek i bardzo fajnie sie mają, ale ida do góry za mocno, musze je ostro trenować.. Zobaczcie na foteczki czy nie przesadzam. System autopot, wspaniały, zaglądam już tylko z ciekawośći nie z obowiązku :) 

large.IMG_20180421_122207.jpg.4c706c1ff356c143fc66a38551d7fff3.jpglarge.kkkk3.jpg.39051c87f923059e292a4ad66880608f.jpglarge.kkkk4.jpg.cbd37f4f0e1daacc170ae477741178c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 27.03.2018 o 08:35, Pasjonista napisał:

Siema fajny project .Bede wpadal . A to , ze masz kokos , a dno i gora to keramzyt (po ile cm ? ) (taki patent) to sie ciesze bo pisalem na czacie przedwczoraj ze jak kokos to mozna wlasnie tak jak TY . Oczywiscie ty masz do tego jeszcze easy2grow zestawik czyli mozna sie nie narobic i nie pobrodzic i zebrac ciekawy plonik. Jedynie na co bym zwazal na Twoim miejscu to wysokosc bo rosliny fajnie sie do gory pna i  sa poprostu wieksze pod takim systemem. Czyli dobieral bym niskie odmiany np. sensi star. Pozdro i z fartem do mety!!!

edit . i jeszcze jedna sprawa to dokup sobie jakis startbooster np. od Aptusa by korzenie stymulowac bo  klony slabo wygladaja. Ja moim zawsze daje Startbooster od Aptusa i budza sie do zycie po jednym dniu . Mega roznica

 

Tu na moje oko system sie nie sprawdza tzn. jak pisalem wczesniej ludzie maja kokos i na dnie i gorze keramzyt , ale podlewaja recznie ( od gory ) z dwa razy dziennie ( medium jest wilgotne caly czas) i to co dolem wyleci wylewaja. U Ciebie jest system easytogrow , ktory sam podlewa od dolu i cos tu nie wspolgra razem z tym keramzytem, bo na moje oko masz od poczatku fioletowe lodygi , laski wygladaja na glodne. Napewno lejesz nawozy , lecz problem moze tkwic w korzeniach. Na przyszlosc wkladaj do docelowych tylko zdrowe klony , ktore maja rozwiniety system korzeniowy, bo przy uprawie w kokosie trzeba miec naprawde wprawe by slabe klony wyszly szybko na prosta po przesadzeniu. I najwazniejsze nie ubijaj kokosu i jak przesadzasz też lekko je polóż i przysyp.

Tak jak @ Mis prawi moze na poczatek  wywal ten keramzyt z gory . 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No tak, teoretycznie macie rację, keramzyt przy autopotach wydaje się zbędny. Jednak od czasu do czasu, co kilka dni, podlewam bardzo delikatnie z góry, tak by zwilżyć ziemię bezpośrednio znajdująca sie pod nim, oraz sam keramzyt. 2 sprawa, boxa mam niskiego, co wymusza niskie trzymanie hpsa, ciepło jakie generuje lampa na pewno odbiera własnie keramzyt, ziemia utrzymuje temp 21 - 22 stopnie. gdybym go wyeliminował, kokos szybciej by wysychał od góry - nie równolegle (od góry sucha od dołu z pota podlana). Obserwując je nie mogę się doszukać negatywnych skutków keramzytu w tych właśnie warunkach. 

Laski mogą być głodne, bo pierwszy raz stosuję nawozy  Canna coco A +B i Canna RHIZOTONIC, dawałem oszczędnie.  Choć na moje oko zapierdzielają grubo. Jutro wrzucę aktualne fotki, zachęcam do zerknięcia. Wina mogła także leżeć po stronie wentylacji, zaniedbałem na początku tą sprawę (chodziła tylko w dzień) i miałem wrażenie że dziewczyny się parzą nocą, faktycznie czuć było ciepłą wilgoć.  

dzięki i pozdrówki Mis i Pasjonata 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+