Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Moim zdaniem zbyt pochopnie zrobiles tego flusha, bo biobizzy bardzo ciezko przenawozic, a Ty wlasnie wyplukales cale zycie w glebie ktore zaszczepiales od poczatku grow. 

Organika bazuje na zyciu w glebie i ma to do siebie, ze nie dziala od razu. Czasem trzeba kilka dni zeby zaczelo byc widac efekty. Pomysl, ze teraz nie masz zycia i jak zaczniesz dodawac nawozy to potrzeba troche czasu zeby zatrybilo zycie. No nie wiem, mi sie wydaje ze niepotrzebnie to zrobiles. 

A azot tez jest potrzebny na flow tylko nie w bardzo duzych dawkach.

Ja u siebie jestem w koncowce 9tyg flow, do tego 28 dni wega i okolo tygodnia lub troszke wiecej indukcji. Nie wiem dlaczego, ale rosliny csly czas sa zielone, mimo, ze biotabsy nie powinny juz dzialac. A w tym stadium juz azot powinien byc wyssany. I nic zlego sie nie dzieje wiec mysle, ze az tak bardzo mogles sie nie przejmowac. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam podobne zdanie co do flusha jak wyżej, już nieraz pisałem że to wcale nie takie proste zrobić dobrze flush... Ile tej wody przelałeś ? Minimum 10L przeleciało przez doniczkę ?

Gdy źle zrobimy flush to tylko rozpuścimy wszystkie minerały w glebie a nie je rozpuścimy wypłuczemy, następnie roślina wywala pełno objawów przenawożenia... Właśnie to się u Ciebie stało... 

Flush trzeba robić też odpowiednią wodą a najlepiej wodą po osmozie, czyli czyściutką... 

Zamiast flusha ja bym lał samą wodę ale cóż już to zrobiłeś... 

 

Ogólnie flush robi więcej złego niż dobrego... I powinien być stosowany tylko w nagłych wypadkach przez doświadczonych.

 

Na nawozach Bio i Organic nie powinno się robić flushy...

 

Ot takie moje zdanie :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przelałem około 25 litrów aż wypływająca dołem woda przestała być ciemnożółta i zaczęła być przezroczysta. Woda czysta ale prosto z kranu w temperaturze lekkociepłej. 

Pewnie bym nie robił flusha i podlewałbym samą wodą gdyby nie to, że przestała pić wodę zupełnie. Ziemia była ciągle bardzo wilgotna jak po podlaniu a z tacki również nie ubywało. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czasem sie zdarza, ze roslina sie blokuje i nie pije za wiele wody, ale nie trzeba od razu robic flusha. Ja w takich przypadkach odstawiam nawozy, ktore lalem (w moim przypadku tylko bio pk, bo nic innego nie dodaje) i po wyschnieciu tylko sama woda do czasu az nie pije normalnie. Potem znowu ruszam z nawozami. 

Zycze Ci jak najlepiej, ale boje sie ze ten flush bedzie mial negatywne skutki i ciezko Ci juz bedzie nadrobic z nawozeniem zwlaszcza przy biobizzach. Pozyjemy, zobaczymy.

Bede sledzil na bierzaco :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra, panikę i nadgorliwość mamy za sobą. Teraz przydała by się jakaś sugestia jak wrócić do podlewania. 

Na razie ziemia jeszcze wilgotna.

W dziennym świetle krzak jest jasnozielony, jakby miał brak azotu ale ja już się kompletnie pogubiłem w tych oznakach, bo jednocześnie różne listki mają przypalone końcówki. 

Jak wyschnie lać od razu z nawozem?

Grow, blom, wszystko na raz?

Sama woda?

Zgłupiałem zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, Funky Koval napisał:

Woda czysta ale prosto z kranu w temperaturze lekkociepłej. 

czyli chlorem ? Jeżeli nie masz ujęcia ze swojej studni a z wodociągów to na 100% chlorowana... Bardzo źle zrobiłeś... 

21 godzin temu, Funky Koval napisał:

Pewnie bym nie robił flusha i podlewałbym samą wodą gdyby nie to, że przestała pić wodę zupełnie. Ziemia była ciągle bardzo wilgotna jak po podlaniu a z tacki również nie ubywało. 

trzeba było nie podlewać i czekać aż wysuszy glebę następnie sama woda...

13 godzin temu, Funky Koval napisał:

W dziennym świetle krzak jest jasnozielony, jakby miał brak azotu ale ja już się kompletnie pogubiłem w tych oznakach, bo jednocześnie różne listki mają przypalone końcówki. 

teraz to już h*j wie co z nią będzie :D 

 

13 godzin temu, Funky Koval napisał:

Jak wyschnie lać od razu z nawozem?

Grow, blom, wszystko na raz?

Sama woda?

pierwsze podlanie jak wysuszy ja bym zrobił samą wodą, później dopiero podał nawóz tak jak powinien być podawany zgodnie z instrukcją producenta.

 

Pamiętaj, woda z kranu musi odstać 24h by wyparował chlor...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+