Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

 

@Pasjonista robie co moge psze Pana :) Fajnie, że moje wygłupy Ci siadły. Coś tam jeszcze wykombinuję skoro mam takich kibiców :) 

@TrippyHD właśnie odświeżam sobie temat fotoperiodów. Na razie zostawię jak jest, bo żeby złapać pierwsze włosy to musiałem z lupą wytężać wzrok. Dam jej jeszcze dzień lub dwa na to, żeby zaczęła kwitnąć już zauważalnie i wtedy przełączę na 12/12 tylko doczytam bo mam już kręcka z tymi periodami i automatami :) 

Przed nami podlewanie, bo w donicy już sucho więc pewnie jutro dam jej pół dawki nawozu na wzrost i pół dawki na kwitnienie. 

Zdrowia!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze lej niech puchnie z rozwaga. A ja to bym jej nic nie zmniejszal tylko zwiekszyl bo auto lubia dlugo miec swiecone ja bym nawet pojechal przy tych zarowkach co masz  24 bez wylaczania . Byl tu koleszka i automaty  jechal na 250 W hps 24h i mial mega rezultaty Jedni powiedza zeby roslina odpoczela ale przy zarowkach co masz moim zdaniem najwiecej z rosliny wycisniesz .:-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na razie nie zmieniam fotoperiodu i wertuję internet w tym temacie. 

Dziś rano podlałem 1.25 litra. Dałem jednak tylko 4ml biobloom bo z notatek wynika, że 4 dni temu łałem maksymalną dawkę biogrow więc nie chciałem kumulować. Nawet jeżeli to nawóz, jak pisał ChoryKrólik, który trudno przedawkować.  Zielona wygląda zdrowo więc dostała papu na zachętę do kwitnienia. Wyraźnie widać, że szybciej osusza ziemię. 

Na horyzoncie dwa tematy już widzę. 

1. Wilgotność.  Krzak jest gęsty, liść na liściu i przez to pewnie paruje jak szalony. Wilgotność skończyła do prawie 80%. Wentylator Carlosa nie radzi sobie z tym jak widać.  Doraźnie kupię jakiś pochłaniacz ale już się pogodziłem z zakupem lepszego wiatraka niż pc. Jak wiatrak to i filtr węglowy. Czyli będę musiał przebudować trochę box. 

2. Rozmiar. Zielona już teraz wypełniła box i z każdej strony dotyka liśćmi do ścianek. Chyba dużo z tym nie da się zrobić.  Jak się bardziej rozrośnie to spróbuję ją ponaginać do góry. 

Ogólne znów nabrała tempa  i widać jak nabiera masy dzień po dniu. Gapienie się na nią jest lepsze od patrzenia na akwarium. A już na pewno od patrzenia w okienko pralki :)

Chętnie przyjmę sugestie co do filtra do mojej skrzynki na jednego krzaka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Funky Koval napisał:

Na razie nie zmieniam fotoperiodu i wertuję internet w tym temacie. 

po co szukać, wszystko tutaj jest :D :

 

4 godziny temu, Funky Koval napisał:

Chętnie przyjmę sugestie co do filtra do mojej skrzynki na jednego krzaka.

wentylator łazienkowy 100m3/h - około 25zł 

Filtr węglowy najtańszy 100m3/h - około 100zł

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki.  To co na forum to przekopałem. Szukam po necie czy nie ma jakiej nowinki w tym temacie, bo liczyłem na odciążenie licznika ale niczego sensownego nie znalazłem. Tak więc albo Carlosowe eksperymenty albo bezpieczne działanie według wytycznych. 

Wygląda na to, że nie oszczędzę na elektryce i zostanie jednak 18/6 i dojdzie do tego wiatrak... a niech to.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam Blue Spider pełnosezonowgo - mógłbym go posadzić po tym Ak, tylko wybadam jak tam z zapachem tego spidera. Choć do tego czasu załatwię pewnie filtr. 

Wentylator zamontować na wylocie w ściance boxa? 

czyli schemat: filtr - przewód - wentylator w otworze w  ściance 

czy lepiej dać jeszcze kawałek przewodu między wentylatorem a wylotem? 

filtr - przewód - wentylator - przewód do otworu w ściance?

 Ma to w ogóle znaczenie? Hałas? Kombinuję, bo coś mi mało miejsca w boxie się robi :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Filtr , wentylator ,przewód przez otwór. I nie na sztywno to mniejszy hałas.Jak Vito pisał, na gumach podwieś.A przewodu w boxie nie musi być dużo.Zrób tak żeby się zmieściło. A na zewnątrz pozałamuj rurę w paru miejscach, to będzie jeszcze ciszej. Wydaje mi się,że tak dobrze będzie ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

edit   Ja bym tak

Filtr  -  wentylator Vko 100mm  +przewod wentylacyjny miekki nieizolowany 100mm + i wszystko  to w przewod wentylacyjny z izolacja 125mm a jak nie wejdzie to 150mm Uklad taki zapewnia cisze 

 

large.Honeyview_IMG_0801.png.b9abde02af69282c92d521637f4b80f1.png

Blue Spider to krzyzowka Blueberry (nie wali tak jak typowa ganja tylko jak nazwa wskazuje ) z White Widow ktora wali ostro . Ale krzyzowka to roznie moze byc jakie pheno sie trafi producent wskazuje ze to stabilna odmiana. Moim zdaniem ma ostry zapach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+