Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Mango w doniczce

SmakMaroca999
 Share

Recommended Posts

Siemka wszystkim!Kilka dni temu postanowiłem posadzic Mango.Wiec tak krok po kroku:

wyciągamy nasiono z owoca i zeskrobujemy z niasiona włókna,

następnie przy uzyciu grubego papieru ściernego zeszlifujemy brzeg nasiona uwazając by nie zeszlifować za duzo i nie uszkodzic migdału tak przygotowaną umieszczamy w słoiku z woda którą codziennie wymieniamy na nową.Tu na fotce efekt 10 dni w wodzielarge.mango.JPGlarge.mango1.JPGlarge.mango3.JPG

Dziś wsadziłem takie oto nasiono do donicy wypełnionej mieszanką ziemi Substral i piasku w stosunku 50/50 szpiczastą końcówką do góry.Teraz czekamy na wyjście ;)

• 2 weeks later...

Powiem Amba jedno strasznie wolno rośnie kiełkuje i w ogóle.Czytałem że nawet wychodzi z ziemi do dwuch miesięcy.Widziałem już u kolezanki w NL w początkowej fazie nawet liście podobne do awokado.Za tydzień zrobie fotkę jak będę przesadzał do większej donicy bo w tej to ledwo się nasiono zmieściło.Pozdrawiam!

Dziś kolejna dawka info na temat roślinki :) Pierwsze zdięcie jest z przed trzech dni.Roślinka przez swoje pierwsze dni robiła jakby tylko główną łodygę i dopiero zaczeły rosnąc liście.

large.mango33.JPG

A tak wygląda dzisiaj. W wekend zostanie przesadzone do większej donicy i podlane pierwszy raz nawozem Biohumus firmy DarkPol.

large.mango34.JPG

Śliczne jest, liście podobne do awokado ale już widać że będą potężniejsze, gładkie ładnie i zdrowe.

Planujecie je przesadzać? ładne drzewo można z nich zrobić.

A w jakim oświetleniu będzie? tzn nie musi być pod lampami, ale ciekawe jak sie będzie zachowywać, awokado nie lubi bezpośredniego światła, fajnie by było gdyby Mango je lubiło :)

zasadzę ja za kilka tygodni zobaczymy jak wyrośnie pod hiszpańskim słońcem :)

@Ambasadorko tak jutro wezmę kupię jakąś lekką ziemię wymieszam w 50% z piachem i przesadzę w donicę do palm.Moja wsadza ją do boksa w cienu roślin stoi sobie 4 godzinki resztę na parapecie.Na lato planuję zabrać ją na działkę.Też jestem ciekaw jak wyrośnie to indyjskie drzewko owocowe i czy na kolejną zimę jak będzie w domu czy nie zrzuci liści bo miałem papaje to straciły wszystkie i zimy na parapecie nie przeżyły.Planuję jeszcze posadzić Pomelo.Pozdrawiam!

• 2 weeks later...

@joka.menas mówisz i masz :)

Jak widzicie roślinka przesadzona do większej donicy kilka dni temu.Nie wstawiam fotek bo nie ma na razie co pokazywać jest to roślina o bardzo wolnym wzroście więc upy bedą nie za często.Jak widać liście podnoszą się do góry,zmieniły kolor i zaczeły grubnąć.

large.mango77.JPG

• Vito locked this topic
  • Vito unlocked this topic