Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 2x250W | Sensi Skunk, Super Skunk Auto


Recommended Posts

@huehue002 to to ja je przeciąganiem za długo w tych małych doniczkach, no cóż błędów nie uniknę, mam nadzieje ze teraz po wsadzeniu w docelowe korzenie sobie pośmigają i roślinki wystartują ku gorze.

 

@Drwal czyli tak czy siak wyłączę nawilżacze na noc i zostawię mieszczę pracujące. Temperatura ostatnio nie spadła w namiotach niżej niż 21 wiec mam nadzieje ze dziś już co 2h nie będę wstawał :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

 @Smaku odwrotnie. Rośliny pobierają CO2 i produkują tlen ;) dlatego tak bardzo rośliny nam są potrzebne do życia :) Ja mam trochę inna teorię. Wydaje mi się, że tlen i dwutlenek węgla nie mają większego wpływu na wilgotność powietrza. W nocy panuje niższa temperatura a wiadomo im wyższa temp tym mniejsza wilgotność i odwrotnie. Po 2 - włączone lampy mocno osuszają powietrze więc jak są wyłączone to z automatu wilgotność wzrasta ;)

 

@Drwalu tak jak piszesz jest za dnia gdy swiecisz w nocy jak gasna lampy lub zachodzi slonce rosliny pobieraja tlen a produkuja co2 oj powinienes to pamietac z podztawówki z lekcji Biologii ;) co2 jest ciezsze od powietrza i opada ku ziemi rosliny oddaja caly czas nadmiar wody w gazach i wilgotnosc dlatego wzrasta noca woda sluzy w glownej mierze do transportowania zwiazkow odzywczych przez rosliny nadmiar odparowuja liscie wraz z gazami za dnia z tlenem w nocy z dwutlenkiem wegla. Ale co pamiętam ze studii to jest też odwotna fotostnteza taka jak piszesz czyli fotosynteza CAM ale nalezy tam bardzo mala grupa roslin napewno nie konopie i te rosliny pobieraja za dnia tlen a noca co2 rośliny takie należa do rzedu gruboszowatych ( Crassulaceae).Dlatego rosliny odpowiadaja za rownowage gazowa w atmosferze jedne rosliny pobieraja mniej co2 i wydalaja wiecej o2 inne odwrotnie a czlowiek zaburzyl ta rownowage przez swoje dzialania jakie dobrze wiemy.Nie wszystki wegiel C jest wydzielany przez rosliny w formie CO lecz nadmiar C jest rozbijany a wegiel 3 lub 4 czasteczkowy ktory rosliny potrzebuja naprzyklad do produkcji enzymow.Pozdrawiam!

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 czyli tak czy siak wyłączę nawilżacze na noc i zostawię mieszczę pracujące. Temperatura ostatnio nie spadła w namiotach niżej niż 21 wiec mam nadzieje ze dziś już co 2h nie będę wstawał :) :) :)

Ja robię tak, że w nocy nie chodzi nic mają cisze i spokój, a razem ze startem oświetlenia włącza się wszystko :) Ale każdy robi inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

najwazniejsze jest bezpieczenstwo dobry uklad elektryczny ,przewody o odpowiednim ( kwadracie),zabezpieczenia w skrzynce osobiscie mam podlaczona z osobnymi zabezpieczeniami taka budowlana ze pewne elementy sa wpiete pod osobne zabezpieczenia mam tez mala gasnice w samochodowa i czujnik dymu bo lepiej dmuchac na zimne nawet kiedy ma sie tak mala uprawe hobbystyczna jak ja ;) Pozdrawiam!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

witajcie koledzy po przerwie myslalem ze juz nie wytaruje forum na nowo.

Nie moge dodac fotek nie wiem czemu.

Co do mojej uprawy przeżyłem chwile grozy załamania i zwątpienia.

Przełączyłem moje sensi sunk na 12/12, po 7 dniach i zaglądaniu co sie dzieje nie działo sie nic, niestety 9 dnia po przełączeniu 3 z moich 4 pociech okazały sie chłopcami, konsternacja, załamanie, panika. Bez dłuższego zastanowienia wszystkie 3 do kompostownika. Na wszelki wypadek idealne mycie namiotu i strach w oczach czy nic nie strzeliło i nie zapyliło namiotu z automatami.

Na szczęście reszta ok.

W obwodzie miałem 5 rosnących już w namiocie z automatami w oświetleniu 18/6 kolejnych sensi sunk.

W niedziele 28 maja przestawiłem właśnie te 5 do namiotu z moja jedna gwiazda (12/12) i czekam na objawienie:)

We wtorek odwiedzil mnie kolega grower i kubel zimnej wody wylal mi na lep.

Zobaczył moje cfl, popatrzył na wielkość roślinek, przestudiował notatki moje, przeliczył lumeny i stwierdził lipę w oświetleniu......

po 2 cfl 300w dual ma moje namioty do o polowe za mało( możne nawet więcej)

Pożyczył mi 2 regulowane blastry i 2 600W lampy hps które u mnie pracuj na 400w.

Oczywiście pojawi sie problem z temp w grow box ale cool tuby już są w drodze.

Po 4 dniach na hps powiem tyle różnica jest ogromna.

Zdjęcia zapodam jak tylko galeria ruszy

Dodam tylko ze w obwodzie mam juz tygodniowe sensi skunk fem x10 :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uzywalem telefonu Co do fotek też miałem problem mialem i poradziłem sobie tak jak już jesteś w pisaniu wiadomości to dodajesz załącznik wybierasz go sobie i dajesz wklej i po chwili znika i nic niema to w tedy klikam coś w stylu zaawansowane wklejanie zdjęć czy coś takiego i wyskakuje info że już jakieś foty wkleilem i czy chce kontynuować no to

I dajesz że chcesz kontynuować i wskakuje ci fota (musi mieć mniej niż 2mb)pozdrawiam mam nadzieję że pomoglem

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+