Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 2x250W | Sensi Skunk, Super Skunk Auto


Recommended Posts

dobra koledzy, dzis w nocy dziewczynki ( mam nadzieje ze wszystkie bez wyjatku ) przejdą na tryb 18/6 zgodnie z waszymi zaleceniami,

zapewne wywoła to spadek temp w namiotach jakie jest dopuszczalne minimum??

czy na noc wyłączyć wiatraki mieszające??

czy na noc wyłączyć nawilżacze??

czy na noc wyłączyć wentylacje???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Mardom - sorry , ale bierzesz się za uprawę a nie wiesz co to pistile są...Czy czytanie aż tak bardzo boli ? Nie zrozum mnie źle , ale takich "pytań" będziesz miał mnóstwo. Dlatego lektura przede wszystkim , inaczej będzie najprościej w życiu szkoda roślinek przez Twoją nie wiedzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

-jak sa male roslinki to mozesz mieszaki wylaczyc na noc

-na noc nawilzacz mozesz wylaczyc bo wyniku fotosyntezy rosliny pobieraja tlen a produkuja co2 ktore jest ciezsze od powietrza i wilgotnosc sama wzrasta jak beda juz w zaawansowanym flo to  nawilzacz odztawiasz calkowicie

-wentylacja lepiej by chodzila

-minimalna temperatura 16stopni

Wszystkie te odpowiedzi znalazl bys na forum wiec radze wziasc sie za lekture niektorych juz nudzi i w kur**a walkowanie tych samych rzeczy co chwila a ludzkie lenistwo nie zna granic najlepiej jakby ktos im zrobil uprawe a owoc oddal za darmo ale niestety tak nie jest wiec czytaj,czytaj jeszcze raz czytaj a ewentualne pytania zadawaj w innym dziale.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Mardom - z tym "objawieniem" to ładnie poleciałeć :) Ja nie z tych co się objawiają :D

Słuchaj , jak napisałem nie miałem złych intencji. Ja też kiedyś zaczynałem i też pytałem o coś o czym nie miałem pojęcia. Jednak temat konopi od moich początków tak ruszł do przodu , ża naprawdę to nie jest problem żeby wygooglować czym są np: pistile , etc ;) Zanim ja się wziąłem za uprawę - to chociaż ogarnąłem teorię w stopniu podstawowym ;) 

 

Ustaw fp na 18/6 i zostaw tak do końca , co do wyłączenia mieszającego na noc to nie widzę potrzeby go wyłączać - no chyba , że masz problem ze zbyt niską temp. w nocy. Ale jeśli temp. nie spadnie poniżej 15 st. to nie masz się czym przejmować - to są AFy z przewagą genów Rudelaris - w naturze wytrzymują nawet przygruntowe przymrozki - więc tu nie powinno być problemu. 

I faktycznie nie są zbyt wielkie , ale to nieważne - ważne żeny sprawnie poszedł Ci 1wszy w życi Grow :D

Kontroluj wage donicy odnośnie podlewania i bedzie OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Scooby-Doo miało być na wesoło :)

tak chodzi mi po głowie ze może za długo je w tych litowych donicach przytrzymałem. Jak je w czwartek przesadzałem to piękne zbite korzenie miały. Teraz juz robił inaczej wrzucę jak mi ktoś radził odrazy do duzych donic. Wyczytałem ze automaty nie potrzebują takich kolosów dużych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

 

-na noc nawilzacz mozesz wylaczyc bo wyniku fotosyntezy rosliny pobieraja tlen a produkuja co2 ktore jest ciezsze od powietrza i wilgotnosc sama wzrasta jak beda juz w zaawansowanym flo to  nawilzacz odztawiasz calkowicie

 @Smaku odwrotnie. Rośliny pobierają CO2 i produkują tlen ;) dlatego tak bardzo rośliny nam są potrzebne do życia :) Ja mam trochę inna teorię. Wydaje mi się, że tlen i dwutlenek węgla nie mają większego wpływu na wilgotność powietrza. W nocy panuje niższa temperatura a wiadomo im wyższa temp tym mniejsza wilgotność i odwrotnie. Po 2 - włączone lampy mocno osuszają powietrze więc jak są wyłączone to z automatu wilgotność wzrasta ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Scooby-Doo miało być na wesoło :)

tak chodzi mi po głowie ze może za długo je w tych litowych donicach przytrzymałem. Jak je w czwartek przesadzałem to piękne zbite korzenie miały. Teraz juz robił inaczej wrzucę jak mi ktoś radził odrazy do duzych donic. Wyczytałem ze automaty nie potrzebują takich kolosów dużych.

 

 

Na automaty doniczka 5L będzie ok ale i 7L też nie zaszkodzi :D

@edit ja robię tak po wykielkowaniu nasionka do prowizorycznej doniczki np. opakowanie po śmietanie ;) następnie po 5dniach ładuje je do docelowej :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+