Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 375W | 625W - Original Amnesia Autoflower


Recommended Posts

Witam wszystkich w mojej szafie  :weed_victor: 

Przed wami moj pierwszy projekt: Original Amnesia Auto od Dinafemu.

 

Oświetlenie: CFL

veg - 3 x 125W

flow - 3 x 225W

 

Wentylacja:

3 wiatraki rozdmuchujace o mocy 7,5W, 15W i 35W.

Turbina - 425m3/h

Filtr weglowy - 600m3/h

 

Podloże:

Bio-Bizz All Mix

 

Nawozy:

Pelen pakiet Bio-Bizz oprocz alg-a-mic.

 

Donice:

Air-pot 12L

 

Trening:

Lollypopping

 

 

 

A wiec, 11go maluchy ruszyly. W piatek dostaly po 330 ml podlewki z root juicem i bio heven. Temperatura 24-27c wilgotnosc 55-70%. Fotoperiod 20/4, do 19c w nocy. Narazie dni sie dłużą........

IMG_3528.JPG

IMG_3529.JPG

IMG_3530.JPG

IMG_3531.JPG

IMG_3532.JPG

IMG_3533.JPG

IMG_3534.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam doswiadczenia growerskiego natomiast zaglebiajac sie w sprawe oswietlenia natknalem sie wlasnie na CFL.

Światla cfl pokrywaja wiecej spectrum PAR ( to co widzi roslina ) niż sodowka. Optycznie hps daje wiecej swiatla ( lumenow - to co my widzimy ).

Niech mnie ktos poprawi jak zle to zrozumialem, a tutaj dwa wykresiki w odniesieniu CFL/HPS do PAR i wszystko jasne  :bananas:

post-43624-0-26984900-1455488755_thumb.j

post-43624-0-13177500-1455488756_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo,man jak Scooby prawi nie wiesz wszystko w co czytasz?.

Spectrum to nie wszystko jednak masz racje cfl ma spectrum szersz które mieści się w PAR czyli w

dlugości fal które roślina absorbuje w procesie fotosyntezy. Tylko długość fal (spectrum) to nie

wszystko jeszcze jest ważne ile tego światła twoje źródło wyśle w s/m2. A w tej konkurencji(ilości a

nie jakości światła) cfl leży bo nie jest to dość mocne światło choć jak napisałem wcześniej

spectrum cfl jest lepsze od hpsa. Około 80-90% światła z hps-a jest nieprzysfajalne w procesie

fotosyntezy ale jego intensywność jest tak duża że niemal bombarduje powierzchnie m2 w każdej

sekundzie fakt światłem gorszej jakości(gorsze spectrum) ale o wiele bardziej intensywnie co w

rezultacie przekłada się na nieporuwnywalne wyniki hps-a do cfl-a na kożyść hps-a. Niezłą opcją są

już dzisiaj ledy mają spectrum idealnie dobrane do PAR a i moc tego światła jest gdzieś pośrodku

między hps-emma cfl-em.Mam nadzieje że rozjaśniłem troszke temat.

Pozdro?

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+