Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Porady jak zachować bezpieczeństwo przy robieniu zakupów przez internet.


Macky

Recommended Posts

Dnia 13.04.2019 o 08:38, Judaista napisał:

Kod odbioru paczki z paczkomatu przychodzi też na email. Nr telefonu może być zmyślony, ale musisz go pamiętać, żeby wpisać w paczkomacie przy odbieraniu paczki.

Jak taki numer będzie nieaktywny to czy przejdzie weryfikcaje [mam na mysli czy nie zostanie odrzucony] przy wysyłaniu paczki paczkomatem ?

Warto idąc do paczkomatu pozostawić swój własciwy tel. w domu koniecznie włączony bo samo wyłączenie tel jest podejrzane i moze pozostać wychwycone.

Edytowane przez grasssprayder
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W Witam.

Jeśli jesteś czysty, nie zamawiasz na swoje nazwisko, swój nr telefonu i adres nikt nic nie wychwyci bo nikt nic nie szuka.... więc po co zostawiać swój telefon w domu i w dodatku koniecznie włączony? A co jak by się akurat rozladowal?  Nie ma się co schizowac i popadać w jakieś wixy. 

Od kilku lat zamawiam w ten sposób sprzęt, pestki i wszystko co popadnie do boxa i jak widać nikt mnie nie złapał bo skoro nic nie zrobiłem i jestem czysty nikt mnie nie szuka a odbiór paczek robię z telefonu prywatnego skanujac kod qr z meila.

Samo zamówienie odbywa się w wyżej opisany sposób czyli : zamówienie, podanie jakiś numer kom którego nikt nie sprawdza czy jest włączony czy może nie bo przecież mógł się komuś telefon akurat rozładować i co? Mają nie wysyłać paczki? To tak nie działa i nikt tego nie sprawdza ważne żeby mieć tylko i wyłącznie dostęp do meila który podało się przy zamówieniu na który przyjdzie kod qr lub kod do odbioru paczki. Osobiście polecam ProtonMail. 

Oczywiście bhp przy tym hobby to podstawa ale ja twierdzę że jeśli nie ma Cię kto sprzedać to nie ma się czym martwić i tak to wygląda. 

Pozdro dla kumatych. 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ważne żeby zajmować się hobby samemu, mamy 99.9% że wszystko będzie OK. Co do noszenia tel prywatnego razem z grow telefonem to jest lekki przypał, gdyby pieski zaczeli cię namierzać bo coś zwęszyli to łatwo jest wychwycić jakie numery często sa obok Twojego grow tel kiedy masz go właczonego. Właczony dlatego że wylaczanie zawęża krag podejrzanych wrazie gdyby cię zaczeli namierzać czy to podejrzewać.
Do tej pory miałeś sposkój bo nie nie mieli takiego powodu, ja wole chuchać na zimne. Czytałem na ten temat na Niebezpieczniku.

Edytowane przez grasssprayder
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uczmy sie od mało rozgarniętych !

Motto ! To nie oprogramowanie daje nam bezpieczeństwo tylko metoda jego używania.

Super projekcja jak można wpaść, dla mnie takim naiwym wzorem jest paru udzielejących się na forum haszysz w dziale bezpieczeństwo, co dziwne są to ludzie z tysiącami postów.

Prezentacja "Dilerzy, pedofile, hakerzy - praktyczna deanonimizacja użytkowników w sieci TOR" wygłoszona 22 października 2014 r. na konferencji SECURE organizowanej przez NASK i CERT Polska w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

https://youtu.be/hicdX8aQXng

to też może być ciekawe.

https://youtu.be/2UwxO0fqyog


ps. Pamietajmy że służby również używają Tora.
Uzywajcie program KeePass do przechowywania hasel, to najlepsza opcja to przechowywania dlugich i nie znanych dla siebie hasel, mozna generowac hasla itp. wejscie do programu zabepiecze sie haslem i plikiem czy plikami.

Edytowane przez grasssprayder
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+