Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 69W / HPS 150W | Skunk#1, White Widow


Recommended Posts

21 VIII 2015 16 dzień uprawy 10 dzień naświetlania

 

Dziś pierwszy raz nawoziłem. Biobizz Bio Grow w ilości 2ml na 1l wody. Bardzo mocny koncentrat. Podlałem w ilości 50 ml na jedną roślinę. Temp w boxie 26C

 

 

22 VIII 17 dzień uprawy 11 dzień naświetlania

 

Dziś mała przeprowadzka. Przesadziłem maleństwa do docelowego namiotu, pod lampę HPS150 . Bo w poprzednim robiło się nieco ciasno i i słabo rosły. Odległość lampy to 25 cm od szczytów( nie chcę schodzić niżej bo nie wiem jaka będzie temp i nie znam lampy), jeśli ktoś proponuje niższą to chętnie posłucham argumentów. Wysokość boxa to 160 cm więc mogą się wyciągnąć jak same uznają za stosowne. Trochę mnie martwi Skun#1 w 3 doniczce, bo rośnie od niechcenia. Temp w boxie zaraz po wyłączeniu wentylatora to 23C. Po włączeniu jeszcze nie miałem okazji badać(mam ustawiony na pracę raz na 1h przez 15min i cały czas pracy lampy(18/6). Zaraz po przesadzeniu do 19 litrowych doniczek podlałem po 250 ml wody z nawozem Biogrow (2ml/1l) każdej roślince. Nie wiem czy dla moich roślinek nie okaże się to zbyt duży stres... Jestem otwarty na krytykę.

Aha, moja rada dla potomnych – nie opłaca się na tak wczesnym stadium zakopywać zbytnio wyciągniętych łodyg, ponieważ ukorzeniają się zbyt powoli , a blokują miejsce na korzeń właściwy, czyli ten co rośnie w dół od samego początku życia roślinki.  (ewentualnie zawijać je spiralnie i podkopywać) Bywajcie :-D

IMG 2555a

IMG 2556b

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja myślę że jak na razie lampa za nisko trochę :P

Edit:

I kompletnie nie rozumiem tego z nie zakopywaniem wyciągnięte łodygi :P jak mogło by to blokować cokolwiek jakkolwiek, ale wydaje mi się ze poprostu czegoś nie rozumiem :P

A jeszcze apropo dyskusji o wilgotności wydaje mi się ze rośliny najbardziej lubią do polowy Flow więcej wilgotności w powietrzu niż w glebie ale to tylko moje odczucie nie poparte zbyt wielkim doświadczeniem

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I kompletnie nie rozumiem tego z nie zakopywaniem wyciągnięte łodygi :P jak mogło by to blokować cokolwiek jakkolwiek, ale wydaje mi się ze poprostu czegoś nie rozumiem :P

 

Chodzi mi o to że na początku jak trzymałem roślinkę na balkonie to mi się strasznie wyciągnęła do góry, a potem jak wkładałem do niskiego PCboxa to zakopałem gołą łodygę. Dzisiaj, kiedy pierwszy raz przesadzałem roślinki zobaczyłem że ta łodyga ( wcześniej zakopana) dalej nie zamieniła się się w korzeń, a że zajmowała dużo miejsca w doniczce( 3/4 z wysokości zasypanej ziemią doniczki) to  korzeń zajął tylko ok 1/4 dna doniczki, Jakimś dziwnym trafem korzeń nie idzie do góry. Ale to tylko taka luźna uwaga, w sumie to kosmetyka. 

 

Co  Wy mówicie ! Byłem święcie przekonany że 25 cm to itak zbyt dużo, to co mam dać wyżej nawet pomimo tego że mam temp 27( przy włączonej lampie) czyli niższy niż miałem w poprzednim growboxie? Dzięki wielkie itak

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

29 VIII 24 dzień uprawy 17 dzień naświetlania

 

 

Mały udpacik choć w sumie za wiele się nie dzieje. Roślinki są sprężyste i koloru "głęboki zielony" czyli niczego im nie brakuje. Kończy się pierwszy tydzień podlewania Biobizz Bio Grow, dlatego od następnego podlania używam już wszystkich trzech nawozów. Leję po 250ml co dwa dni na roślinę. Skuniki dogoniły WW, jedynie trzeci coś klapnięty, ale tata wszystkie swoje dzieci kocha tak samo. W pokoju uprawnym zaczyna unosić się słodkawa woń pomidora indyjskiego :-D

Całość


White Widow

Skunk#1 1

SKUNK#1 2

Skunk#1 3

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

E no panie progres widać gołym okiem bez lupy. Ale z tymi nawozami to możesz się wstrzymać, bo topmax narazie nie będzie Ci na bank potrzebny, ale bioblooma możesz zacząć ale delikatne dawki, żeby zobaczyć czy jej pasuje. Dobrze, że wrzuciłeś pod HPS, bo widać poprawę i mj lubi tą szeroką czerwień :) Oby już było tylko lepiej i z fartem do końca. 

 

 

=====

Masz tam jakiegoś mieszaka bo trochę wątłe te łodygi. Takie chudzinki :) i jak masz ziemie to je podsyp bo Ci się zaczną uginać. Jak nie masz mieszaka to postaraj się załatwić, bo naprawdę dużo daje. Ja leciałem 1 uprawę bez i takie wykałaczki były z łodygi i może nie utrzymać topów. Nawet jak masz jakieś stare goofienko, kazdy wiatr się liczy Ja mam eldom z 77' i jest na 5+ a nie to badziewie z alledrogo za 100 zł :P

 

pzdr

 

    Addict

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

E no panie progres widać gołym okiem bez lupy. Ale z tymi nawozami to możesz się wstrzymać, bo topmax narazie nie będzie Ci na bank potrzebny, ale bioblooma możesz zacząć ale delikatne dawki, żeby zobaczyć czy jej pasuje. Dobrze, że wrzuciłeś pod HPS, bo widać poprawę i mj lubi tą szeroką czerwień :) Oby już było tylko lepiej i z fartem do końca. 

 

 

=====

Masz tam jakiegoś mieszaka bo trochę wątłe te łodygi. Takie chudzinki :) i jak masz ziemie to je podsyp bo Ci się zaczną uginać. Jak nie masz mieszaka to postaraj się załatwić, bo naprawdę dużo daje. Ja leciałem 1 uprawę bez i takie wykałaczki były z łodygi i może nie utrzymać topów. Nawet jak masz jakieś stare goofienko, kazdy wiatr się liczy Ja mam eldom z 77' i jest na 5+ a nie to badziewie z alledrogo za 100 zł :P

 

pzdr

 

    Addict

Co do zmniejszenia dawek na początek to na pewno na początku użyję mniejszej dawki i zobaczę co na to powiedzą roślinki, Co do nieużywania Top maxa, to ... cholerka... nieco jestem w konsternacji, w sumie żeby używać jest napisane w instrukcji obsługi!?>> Są jeszcze jacyś inni growerzy którzy potwierdzają że nie ma sensu topmaxa dawać od 2 tygodnia nawożenia??

 

Co do wentylatora, to rzeczywiście martwię się trochę o łodygi, trochę głupio zrobiłem że wrzuciłem zdjęcia śpiących roślinek, postaram się cyknąć fotkę w świetle, to będzie łodygi dokładnie widać. Nie mniej jednak sam się zastanawiałem czy łodygi nie za słabe. Mam tylko 150m3/h wysysający went.  Mógłbym stosunkowo łatwo dołożyć wentylator komputerowy 12 wat ? Ma to sens, czy za mały ? 

 

Dzięki za feedback Addict :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+