Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 69W / HPS 150W | Skunk#1, White Widow


Recommended Posts

Nasiona:      

3x) Skunk #1 od Sensiseeds

1x) White Widow od Dinafem
Oświetlenie:

WEG w PC boxie :

2x) Osram 23 W 1600L 2700K

1x)  Osram 20 W 1300L 2700K (w środku)

FLO w namiocie:

150 HPS Philips Son t

 

 

Fotoperiod:  18/6 Weg i 12/12 Flo

 

Box:               Weg: PCgrowbox:  dł. 43cm, szer. 18cm, wys. 40cm = 0.08 m kw. 

                       Flo: Namiot uprawny 60x60x 160

Podłoże:        Biobizz light mix

                   
Nawozy:         Biobiz try pack

                  
Wentylacja:   Pc growbox: 2 x wentylator komputerowy

                       namiot: 1x wentylator kanałowy 150 m3/h

 

06 VIII 2015 1 dzień

Dzisiaj o 8:00 włożyłem cztery nasionka do szmatek nasączonych wodą. Czekam na wykiełkowanie.

 

07 VIII 2015 2 dzień

WW i jeden Skunk#1 już puściły kiełki

08 VIII 2015 3 dzień

Kiełki u wszystkich odmian mają już ponad 2 cm. Wsadziłem je do ziemi i podlałem ok 60ml w sumie

11 VIII 2015 6 dzień

Roślinki mają po 5 cm i 4 listki. Podlałem 60 ml wody

12 VIII 2015 7 dzień uprawy  1 dzień naświetlania

Roślinki zaczęły wystawać ponad doniczkę, uzupełniłem ziemię po brzegi zasypując ciągnącą się łodygę i dałem do pcgrowboxa. Fotoperiod 18/6: 14:00-8:00 naświetlanie.

13 VIII 2015 8 dzień uprawy   2 dzień naświetlania

dodałem termometr. Temp otoczenia 28C w growboxie 30C mierzone o 18:45

 

14 VII 2015 9 dzień uprawy   3 dzień naświetlania

12:30 temperatura 25.7C podlewanie po 30ml każda roślinka + wstawiłem kieliszek wody dla zwiększenia wilgoci tego samego dnia po włączeniu lamp temperatura wynosiła 25C

 

19 VII 2015 14 dzień uprawy 8 dzień naświetlania

 

podlałem roślinki  40 ml wody każda.  Temp w boxie 27C

 

Witam wszystkich członków społeczności. to mój drugi growlog, pierwszy zakończył się porażką, co jednak mnie nie zniechęca.

Pytanko mam, bawić się dalej w pcgrowbox czy przenosić od razu pod hps150 w namiocie gdzie damy będą miały więcej miejsca?

pytanie dwa, na dwóch najlepiej rosnących roślinach widać że podwinęły liście do góry, o co tu chodzi? Mniemam że zmniejszają powierzchnię percepcji światła, tylko czemu to robią?

 

1

2

4

5

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A mi tam wyglada ze temperatura za wysoka i niska wilgotnosc bo panienki raczej przypominaja skladajace rece zakonnic na pielgrzymce do Czestochowy :D

 

No to czemu samo podlanie wystarczyło aby odwrócić stan niepożądany? Nie mniej jednak dodam coś dla większej wilgoci( higrometra nie mam jeszcze) a co do temp  to jest 27C , czyli podręcznikowa.

 

 

Dzięki za krytyczne uwagi. Co sądzicie, bawić się w ten CFL69 czy od razu dawać pod HPS150 ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Od niskiej wilgotności powietrza liście się tak nie składają, wiem, bo przerabiałem to nie raz u siebie :)

 

 

To jedno, a dwa że znalazłem w "The cannabis Grow bible - Greg Green" i w Cannabis Cultivation A Complete Growers Guide" żeby wilgocią przejmować się tylko w kontekście jej nadmiaru. Ewentualny niedobór pokryje sama roślina pobierając odpowiednio więcej wody.

 

Poza tym tak jak napisałem rośliny znowu się rozłożyły :-D Trzymajcie się

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+