Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy raz z indoor, pomoc z wszystkim.


Dang3rouS

Recommended Posts

Witam jestem nowy i zielony :)

Mam zamiar zrobic pierwszego indoor'a w swoim zyciu i potrzebuje pomocy, porad oraz opierdolu gdy bede zle kombinowal :P. Budzet jaki chce przeznaczyc to 600 zl (wliczajac w budzet cene pradu)

Box wykonam sam z plyty wiorowej o wymiarach 60x60x120.

Wnetrze mam zamiar pomalowac biala farba choc licze na inne propozycje.

Za oswietlenie posluzy mi HPS 150w albo 250w ( ktory bedzie odpowiedni? ) HPS'a

kupie w zestawie z zasilaczem z allegro.

Za wentylacja mam zamiar uzyc najzwyklejszych wiatraczkow komputerowych ( 1-wlot 1-wylot 1-mieszajacy ) filtra nie mam zamiaru montowac gdyz mam pomysl zeby pociagnac od wylotu rure do komina raczej wyeliminuje zapach.

Ziemie jaka chce uzyc to zwykla uniwersalna z ogrodniczego.

Doniczki 7l badz 11l.

Nawoz jaki chce uzyc to tylko biotabsy (licze na propozycje).

Roslinki jakie chce posadzic to auto ak47.

Oczekuje na odpowiedz, wszystko bede bral pod uwage :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema!
Biała farba będzie najlepsza bo najlepiej odbija światło ze wszystkich materiałów dostępnych na rynku. Nie wiem czemu liczysz na inne propozycje? 

Co do lampy, musisz pamiętać, że mamy lato (tzn. nie wiem gdzie mieszkasz, ale tak zakładam) a HPS'y dają sporo ciepła. Im więcej watów tym lepiej dlatego proponuje 250w, jednak będziesz potrzebował lepszej wentylacji. 

Po pierwsze Wlot zostaw pasywny, a na wylot jakiś lepszy wentylator. Wiatrak komputerowy nie wiem jak się sprawdzi w roli mieszającego, więc się nie wypowiem. Ja używam Biurkowego 3 biegowego i sprawdza się świetnie. Co do połączenia wylotu do komina to też się nie wypowiem, ale nie widzi mi się ten pomysł.. Pamiętaj że box musi być szczelny, żeby zapach nie wydostał się na zewnątrz.. 

Ziemia jak to ziemia.. jeśli nie masz jakiejś dobrej pod ręką to uniwersalna jakoś ujdzie, jednak pamiętaj, że mniejsze zło to będzie ziemia do warzyw.

Doniczki raczej 11l. Im większe tym lepsze, ale na auto 7 też starczy. 

Same Tabsy nie zdadzą egzaminu. Żeby osiągnąć dobre rezultaty potrzebujesz całego zestawu BioTabsów, orgatexy, dupexy itp.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego jak masz dostęp do części komputerowych takich jak zasilacz i wentylatorki to zrób sobie instalacje 12v do wentylacji jest bezpiczniejsza i bardzo wydajna zaletą zasilacza komputerowego bedzie to ze ma kilka wyjsc na rozne napiecia co pozwoli ci na rozne prędkosci wentylatorków do tego możesz dorobić jeszcze regulator obrotów do kazdego wentylatorka. Oczywiscie jak umiesz lutować.koszt takiego regulatora w sklepie elektronicznym to zaledwie 3 zł zasilacz gdzies ze starego kompa i wentylatory dam ci rowniez schemacik regolatora.post-42974-0-46860800-1435566705_thumb.g

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takiego boxa to lepiej led-a wloz, odpada walka z temp i na pradzie zaoszczedzisz

http://www.ebay.co.uk/itm/300W-LED-Grow-Light-IR-Full-Spectrum-Panel-For-Medical-Flower-Plants-/251602597814?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a94aef7b6

 

do wentylacji wiatraki komputerowe 120

zasilacz nie koniecznie komputerowy moze byc jakis np od rutera maszynki oby na 12

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fajnego Leda 400W masz na growshopjamica.pl za 500zł

Na wlot nie potrzeba dawać wiatraków tylko go zrób 2x większy niż wylot.

Komin nie testowałem ale wydaje się być dobrym pomysłem ale osłabisz tym ciąg w kominie i będzie się gorzej paliło w piecu i tak samo może być z zaciągnieciem powietrza do boxa więc rozważ wszystko dokładnie.

Zestaw Biotabsów starczy czy na 10 x 5l lub 5x10 L, ale do takiego boxa to maks 4 sztuki wchodzą, uwierz mi na słowo bo to akurat mam obadane.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+