Skocz do zawartości
thc-thc

grower

indoor, box , hps 150W, 36stopni !


paprykarz

Recommended Posts

Witam wszystkich

wymiary boxa: 40x40x100cm
box: szafa z płytą kartonową od tyłu
oświetlenie: HPS 150W z odbłyśnikiem, brak szyby pod lampą 
chłodzenie: 2x wiatraczki komputerowe, większy (10x10) zasilany 9v , mniejszy (5x5) zasilany 4.5v
nasiona: 3x AK47 Auto

Czyli sprawa ma się tak. Dwa dni temu wsadziłem dwa nasionka do donic (ostatnie jeszcze nie wykiełkowało) włączyłem lampę, wiatraczki i zostawiłem. Dzisiaj dopiero mogłem sprawdzić co i jak... temperatura w boxie wynosiła około 45 stopni ! udało mi się zbić temp. (lepszym zasilaniem przy wiatrakach i rozłożeniem mokrych ścierek) teraz mam 35 stopni ale to wciąż za dużo... Czy roślinki może nie wyjść z ziemi przez dwa dni tego upału ? :/ Jak jeszcze mogę zbić temperaturę ? Pzdr !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wilgotność pewnie bardzo niska przy takiej temperaturze. Kup sobie jeszcze nawilżacz powietrza a stacje pogodowe masz w leroy Merlin po 40zł. Szyba nic ci nie da chyba że kupisz coś takiego:

http://www.growshopjamaica.pl/product/odblysnik-cool-tube-fi-125mm-dl-20-30cm/?id=73  lub

http://www.growshopjamaica.pl/product/odblysnik-wentylowany-daystar-95-odblysku-31-8x57-2xh18-7cm-fi-150mm/?id=2024

Na takiej zasadzie to działa, gorące powietrze ma być wyciągane na zewnątrz sama szyba nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zbyt słaba wentylacja, tani kanałowy wentylator: WENT. KANAŁOWY ADVANCED-STAR ECO-DUCT FI 100MM 150M3/H 15W

Jeżeli nasion nie wysuszyłeś to powinno być spoko.

będę musiał jakiś lepszy kupić, to jest pewne. jeżeli chodzi o glebę to była na prawdę ciepła, lecz w miarę wilgotna. myślisz że mogło się coś stać ?

jeszcze pytanie początkującego ogrodnika. przy pierwszym podlewaniu kiełka w glebie należy "przelać donice" czy podlać tylko miejsce w którym jest nasionko ? pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ciepło i wilgotno - idealne warunki  :big-joint:

 

przy pierwszym podlewaniu kiełka w glebie należy "przelać donice" czy podlać tylko miejsce w którym jest nasionko ? 

Jeżeli gleba dobra i nie wysuszona to wystarczy trochę w miejsce gdzie nasionko. Poza tym lepiej kiełkować w krążkach "jiffy", kosztują grosze a dużo ułatwiają. Poczytaj o kiełkowaniu, wszystko jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+