Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 32W / LED 20W | Super Skunk AF


Recommended Posts

Witam,

Po eksperymenyalnym grow z 1 x Big Bang AF przyszed czas na coś nowego.
Nową odmianą bedzie Super Skunk AF - 3 sztuki - tym razem bez treningu; pestki już pękły wczoraj wieczorem i pokazały małe ogonki, a dzisiaj po powrocie z pracy wędrują w ziemie :)

Box: nowa konstrukcja z płyty osb 12mm uszczelniona silikonem, a drzwi uszczelka gumową; pomalowany na biało; box ciut wyższy niż ostatnio z racji tego, że lecę bez treningu i ledowa żarówka więcej miejsca na wysokość zajmuje - 40x40x100cm.

Wentylacja: wiatrak komputerowy 12x12cm na wyciąg, wlot powietrza pasywny 2 x 12x12cm; filtr węglowy domowej roboty z węgla aktywnego i maty węglowej; .

Oświetlenie: żarówka LED 80W (faktycznie około 32W) + 2 x CFL 20W o barwie 6500K na weg, a jak zacznie sie flo albo po dwóch tygodniach zamieniam te CFLki na 2 x CFL 24W o barwie 2700K.

Donice i podłoże: 3 x 5L, Biobizz Light Mix.

Nawozy: Biobizz try pack indoor.

Mam nadzieję, że za max 75 dni będe cieszył się całkiem fajnymi zbiorami :)

 

Na wstepie powiem, że po wczorajszych testach jestem lekko rozczarowany ponieważ temperatura w boxie przy samym ledzie zawieszonym na wysokości jaką widać na zdjęciach poniżej osiąga nawet 29 stopni, a przy włączonych CFL nawet 33 stopnie. Fakt nie mam jeszcze mieszaka zamontowanego, ale nie jestem pewien czy to dużo pomoże - jednak problemy z temperaturą sa najgorsze do opanowania jak box stoi w szafie...

 

Włączony LED i CFLki

IMG 0209

 
Tylko LED

IMG 0208

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

światła nigdy za mało. robisz u góry boxa otwór z wentylatorem wyciągającym, a na dole 2 wloty pasywne. wentylator będzie zaciągał to co mu potrzebne i opanujesz temperaturę w boxie, przy czym będziesz miał zajebistą wymianę powietrza i nie trzeba ci będzie wentyla mieszającego. no chyba że z zewnątrz boxa masz 25 stopni to wtedy ch**a nie opanujesz... powiem tak, ja nawet mam klimę która podłączam do boxa, że by w lato móc uprawiać, bo są pewne temperatury który nie przeskoczysz samą wymianą powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No nie bardzo mogę niestety ponieważ mam w domu małe dziecko. Poza tym szafa w której stoi box jest na przedpokoju, a tam mam słabą cyrkulację powietrza. Będę kombinował może coś uda się wymyślić...

Na tą chwile pierwszym krokiem jaki poczyniłem to zamówienie lepszego wentylator na wyciąg o przepływie 100m/h. Ten co jest zamontowany obecnie ma tylko 65m/h. 

Obecny wyciągający stanie się mieszającym po wymianie na nowy :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj. Box wyglada PRO  :D , schludny, czysty i nawet wlot pasywny ma filterek, cacko... ale moze wlasnie to on oslabia ci cyrkulacje, moze trzeba zrobic jeszcze jeden taki sam wlot po przeciwnej stronie ( jak jest tak cieplo to nie zaszkodzi), mozna jeszcze wykozystac ten 65m3/h jako wlot a powietrze przeciagnac przewodem z chodniejszej czesci domu. albo jedno i drugie... hehe.  A i jeszcze dobra rada kolegi wyzej. maly wiatraczek nich wieje od dolu w strone lamp...  to naprawde pomaga. 

Pozdro i z fartem! :panowie:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+