Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana mniej szkodliwa niż cukier


Vito

Recommended Posts

Cukier jest zdecydowanie bardziej szkodliwy niż palenie trawki! Tak przynajmniej stwierdzili amerykańscy naukowcy. I Amerykanie w ogóle

 

shutterstock-159773813-f62c89579c44ca414

 

Najnowszy sondaż Wall Street Journal pokazał ciekawe wnioski. Amerykanie uważają, że marihuana jest dużo bardziej bezpieczna niż cukier! Z pośród czterech substancji, wśród których znalazły się: tytoń, alkohol, cukier i trawka, ta ostatnia została uznana za najmniej szkodliwą.
Za najbardziej szkodliwą używkę ankietowani uznali tytoń (49%), a potem kolejno: alkohol (24%) i cukier (15%). Co ciekawe, na niebezpieczny wpływ marihuany wskazało zaledwie 8% respondentów.
W tym miejscu przypominamy również, że swojego czasu opublikowano badania naukowe, które udowodniły, że palenie trawki przeciwdziała rozwojowi cukrzycy (czego oczywiście nie można powiedzieć o cukrze). Według Murraya Mittlemana, autora jednego z badań, palacze marihuany mają lepszy metabolizm węglowodanów, a ich stężenie insuliny na czczo jest mniejsze. Dodatkowo okazało się, że fani zioła są mniej odporni na insulinę, co pozwala utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.
Oprócz tego nadmiar cukru może powodować również m.in. zawał lub niewydolność serca, udar mózgu, choroby układu krążenia oraz kłopoty z pamięcią, a także negatywnie wpływać na wątrobę. Nie mówiąc już o otyłości...
 
Link to comment
Share on other sites

I bez tych badań byłam tego pewna :) Cukier jest jednym z głównych sadników spustoszenia w organizmie, a jego regularne nadużywanie prowadzi do śmiertelnych chorób.

Uzależnienie od cukru jest tak samo silne jak w przypadku innych używek, większość społeczeństwa jest od niego silnie uzależniona i nie widzą w tym problemu.

Starajcie się unikać słodyczy, lub zastąpić ją glukozą, fruktozą. Wystarczy słodzić miodem choć bardziej kaloryczny to zdrowy, bardzo słodki jest miód rzepakowy z duża ilością glukozy. Jak jest silna ochota na słodycze u osób przechodzących na dietę to daktyle są bardzo słodkie, gwarantuje zjeść dwa daktyle i od razu chęć na słodycze przechodzi :)

 

Wielokrotnie pisałam o spożywaniu cukru i słodyczy u dzieci, starajcie się dawać dzieciom owoce, warzywa.

 

Słodycze dostarczane dziecku poniżej 6 roku życia je ogłupiają, cukier ogłupia dziecko, i uzależnia ponieważ ich zmysł smaku jest najbardziej wrażliwy (myślicie ze dlaczego pamiętamy smak gum do żucia z naklejkami).
Stymuluje i raz zjedzony uzależnia, daje dziecku poczucie radości. Również pobudza jak kofeina, dziecko które wypije 100 ml coli przed snem nie zaśnie, będzie drażliwe a wypijając ja już się uzależnia.
 
Dziecko które je od 2 roku życia słodycze jest ograniczane już przez swoich rodziców umysłowo widać to po naszych nowych pokoleniach.
 
 
 
Ganja leczy i tego jestem pewna.
Link to comment
Share on other sites

cukier to pusta energia,

działa szybko, pobudza, poprawia nastrój, karmi  mózg i zaspokaja głód

ale...

jest jałowy, pozbawiony wartościowych składników odżywczych

jego działanie więc oszukiwaniem organizmu

....ech chyba rzucam cukier :laugh:

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem dlaczego nie wszyscy potrafią dostrzec piękno tej rośliny....

 

Co jest dla mnie niezrozumiałe na walkę z narkotykami (chodzi mi głównie o marihuane) skazują wiele ludzi oraz niszczą wiele plantacji wydając na walkę z tym narkotykiem miliardy a plantacje i tak zamiast maleć bardzo szybko rosną...

 

Nie lepiej walczyć z twardymi narkotykami i zostawić Boskie ziele ?! 

 

Jest to dość zaskakująca dla mnie informacja, wcześniej tego nie wiedziałem.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+