Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W | Lavender Haze, Domina - AutoPot, BioTabs


Recommended Posts

12/1 tyczy się tylko fazy wegetatywnej - lecisz tak: 12 godzin świecenia, 5 i pół godziny nocy 1 godzina świecenia, 5 i pół godziny nocy i od początku 12 godzin świecenia.

 

Ja miałem ustawione tak:

godzina:

6 - lampa się odpala

18 - lampa gaśnie

23.30 - lampa się odpala

0.30 - lampa gaśnie

6 - lampa się odpala 

...

 

 

Teraz lecimy 12 godzin świecenia, za dwa tygodnie skracam do 11 i pół godziny świecenia itd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość bongson

Jest lekka różnica między 16 dniem spod plazmy z twojego poprzedniego gl a teraz, lecz nie tak duża. chociaż na zdjęciach ciężko ocenić.

16 x 5 = 80 H

80h x 400w = 32000 hw = 32 kwh * 0,6 zł = 19,2 zł zaoszczędzone?

Dobrze licze?

czyli przy miesięcznym wegu to ok 40 zł zaoszczędzone.

+ to że świeci i tak już 12 h to 86 zł kosztuje + dodatkowe 40 przy 18 godzinnym wegu = w sumie za prąd wyszłoby 125 zł ponad za samo świecenie.

Ciekawiło mnie jak to wygląda bo też chciałem z wiadomych względów ogarnąć koszt i efekt.

Myślę, że się opłaca, no chyba że na bogatego trafi B)

Stawka to ok 0,6 za kwh, u mnie to chyba 0,56 zł.

 

Tak czy siak będzie syto na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze liczysz, 80h mniej zużytego prądu i sprzętu przy 16 dniach to już jest wynik ;) Doliczyć można jeszcze:

- wentyl o mocy 85w pracuje na 20% mocy gdy rośliny śpią

- wentyl mieszający w nocy wyłączony około ~~50w

- nawilżacz 35w

Przy plazmie podawane było jeszcze co2, ale fakt jest teraz w innym położeniu geograficznym i warunki w których stał growbox się polepszyły. 

Koszt plazmy vs. efekt ? Moim zdaniem się nie opłaca, HPS jest dużo tańszy i to Lumatek ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+