Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

Witam


Zapraszam do mojego GL, związanego z uprawą ostrych papryczek chili. Obecnie mam wysadzonych 6 odmian docelowo miało być 7 ale jedna nie wzeszła to ją olałem jak narazie.


Obecnie rośnie :

- Bishop Crown

- Bhut Jolokia

- Birds Eye

- Orange Habanero

- Thai Hot

- Pumpkin Pepper

oraz

- Golden Cayene - jednak ona nie wzeszła


Nasiona były wysadzone do kostek z wełny mineralnej i po około 14-20 dniach wyszły na powierzchnie, Thai Hot i Bhut Jolokia była posadzona około 2 tygodnie wcześniej od reszty, pozostałe w tym samym momencie.


Nasiona zamawiane z USA, jak sprawdziłem są bardzo żywotne. Ziemia Kronek z perlitem i wermikulitem. Oświetlenie to panel LED 25W. Jak rośliny się rozrosną bardziej to będą przeniesione do pomieszczenia gdzie będzie możliwy ich dalszy rozwój. Obecnie światło to 18/6. Lampa ledowa działa dopiero od początku grudnia dlatego wcześniej takie marne. Teraz widać dużo lepszy wzrost tkanki zielonej.



Dzień 1

papryka 1 (2)


Dzień 8

papryka 8 (1)

papryka 8 (6)


Dzień 14

papryka 14 (1)

papryka 14 (2)

papryka 14 (3)

papryka 14 (4)

papryka 14 (5)

papryka 14 (6)


Dzień 35

papryka 35 (1)


Dzień 50

papryka 50 (3)

papryka 50 (4)

papryka 50 (5)

papryka 50 (6)

papryka 50 (7)

papryka 50 (8)

papryka 50 (9)

papryka 50 (10)


Dzień 59

papryka 59 (2).jpg

papryka 59 (5).jpg


Dzień 62

papryka 62 (3).jpg

papryka 62 (4).jpg

papryka 62 (5).jpg

papryka 62 (6).jpg

papryka 62 (7).jpg



Aktualizacja będzie raz lub dwa razy na tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

potwierdzam świetna;) 

Igorek, jak masz jakies wątpliwości co do uprawy, to pisz. To co wiem, moge przekazać.

Te 70 dni, to od zawiązania owocu do dojrzałości zapewne, bo jak widzisz maja już te 60 dni i owoców ani śladu, nawet jeszcze kwiatów nie ma.

Jak sie tylko kwiaty pojawią, to pamiętaj o zapylaniu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 70 od startu Thai Hot i Bhut Jolokia, pozostałe 12 dni później

papryka 70 (1)

papryka 70 (2)

papryka 70 (3)

papryka 70 (4)

papryka 70 (5)

papryka 70 (6)

papryka 70 (7)

Wczoraj dostały CaO bo wyglądają jakby miały niedobory wapnia, zobacze po kilku dniach jak będą wyglądać. Dodatkowo muszę zrobić boxa na papryczki aby podnieść lampę do góry bo już są dość blisko. Teraz czekam jak przeschnie doniczka aby już regularnie je podlewać :)) i oczekiwać na kwiaty :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 75

papryka 75 (3)

papryka 75 (4)

Pepper Box

wymiary 40x60x100cm, wykonany z płyty pilśniowej tak zwane plecy szaf, góra jest odkryta aby uciekało ciepło. Dodatkowo zrobiłem szablon do badań natężenia światła. Te otwory które są tam a jest ich 77 w każdy wkładam miernik i zapisuje. Obecnie sprawdziłem na wysokościach 25, 50, 75, 100cm od lampy. Nie podaje jeszcze wyników bo chce je ładnie opracować w formie graficznej.

pepper Box (1)

pepper Box (2)

pepper Box (3)

pepper Box (4)

pepper Box (5)

pepper Box (6)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+