Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

60x60x80cm growbox pomoc


Aqual

Recommended Posts

Dobra, coś wykombinuje z tymi wentylatorami.

Co do wilgotności to coraz bardziej zastanawiam się nad tymi nawilżaczami powietrza (stosuje je się w domach) 2,2l np. NAWILŻACZ ULTRADŹWIĘKOWY

TURBO model TV-50 tylko zabija on wirusy i bakterie czy nie zaszkodzi to roślince?

Przy PH myślałem że nie będzie koniecznością kupywania miernika. A osobiście myślałem nad tymi sondami wtykanymi w ziemię.

Mam prośbę, czy mógłbyś dać linka na alledrogo, albo obojętnie gdzie do miernika elektronicznego oraz do tego miernika w płynie?

Wiele osób też mówi żeby naświetlać pomidorki 24/0 ale niektórzy sądzą że 18/6 w zupełności starczy automatą. Co jest prawdą?

Aha, folie diament lepiej przykleić na np. patex fix czy przybić pineskami?

Czy te rury wentylacyjne aluminiowe typu "harmonijka" można normalnie ciąć? np. nożem do tapet? czy po przecięciu rozwalą się?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

niewiele mi mówi moedel turbo;) jak chcesz nawilżacz ultradźwiękowy, to wybierz najprostszy. Broń boże bez funcji ozonacji. To mega ważne, bo ozon zabija, bakterie, wirusy, grzyby i niestety rośliny.

Tak więc zwykły najprostszy będzie idealny.

nie no chłopie nie będe Ci szukał mierników. W każdym growshopie masz mase do wyboru elektronicznych. A płynów masz na pęczki w każdym sklepie zoologicznym, a w takim co są akwaria to juz na 100000% znajdziesz. Jak znajdziesz gdzieś jakiś tani elektroniczny, to koniecznie poszukaj opinii na jego temat. ale zasadniczo eletroniczne sa dość drogie.

Ja zawsze jestem za tym, zeby roślinie zapewniać warunki jak najbardziej zbliżone do tych które daje matka natura. Tak więc roślina w naturze ma okres ciemny i jasny. ja jestem zdecydowanie za 18/6. W nocy roślina pozbywa się produktów ubocznych fotosyntezy.

Folie klej na co chcesz, mozesz przybić, przykręcic, przylepić (oby nie na śline) i będzie dobrze. Jak ci wygodnie.

rury śmiało potniesz nożykiem lub nożyczkami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Witam! Tez biore sie za budowanie growboxa w podobny sposob i nie chce tworzyc nowego topicu wiec pozwole sie tutaj podpiac.

LAMPA - REGULACJA:

Jesli wezme taka lampe HPS to jak wyglada sytuacja z opuszczaniem lampy? Jak roslinki sa jeszcze małe to nie przesadze jesli za nisko spuszcze lampy (ew. jak nisko spuszczac taka lampe?)?

ODBŁYŚNIK:

Co do obicia folia - zamiast drogiego mylara chcialem kupic w aptece taka folie ktore sa w apteczkach (termoizolacyjne) - podobno dobrze odbijaja swiatlo. Zdecydowac sie na to czy lepiej po prostu pomalowac?

NASIONA:

Dostalem z Amstucha nasiona Amnesia Haze - jaki tryb dzien/noc im zrobic? 18/6 przez cały czas tak jak pisaleś i czy powinien ten tryb sie zmieniac w zaleznosci od wielkosci roslinek? Chce im zafundowac 11L donice odrazu (tzn. najpierw woda, waciki, donica bez malych kubeczków), dobry wybór?

Z góry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+