Jump to content
thc-thc

grower

Topping / FIM - Sposób Wujka Bena na 4 główne topy


BOB MARLEY

Recommended Posts

Sam nie wiem bo nie próbowałem, ale wydaje mi się, że jednak coś w tym jest. Pewnie raczej sposób na dłuuugie, kalifornijskie lato. Mam na oku jeszcze jeden artykuł o pobieraniu klonów z kwitnącej rośliny i przywracaniu ich do vega - tzw. Monster Cropping - słyszał ktoś o tym?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Można ale po co?

Straciłbys większość zbioru z krzaka, bo te topy co by zostały od razu by kwitły, a powinny jeszcze 1-2 tygodnie wegować.


Nie bardzo rozumiem. Topping regularnych roślin da 4 nowe, główne pędy a w automatach "przełączy" roślinę na kwitnienie? Tzn. że wyrosną te 4 pędy/topy i od razu zaczną kwitnąć czy nic nie wyrośnie po przycięciu i pozostałe pędy/topy zaczną kwitnąć?

Pytam z ciekawości
Link to comment
Share on other sites

Trening nie przelacza ci na flo. Mexicano chodzilo o to ze jezeli przeprowadzasz taki trening na automatach to zacznie kwitnac bo generalnie i tak zaczelo by to kwitnac po 2-3 tyg od wyjscia z ziemi. Czyli jak planty rosna dobrze to po 2-3 tyg trzeba by przeprowadzic ten trening bo dopiero wtedy roslina bylaby gotowa. A niestety tak szybko one kwitna ze to praktycznie w tym samym czasie by zaczelo kwitnac. Ten trening zwolni rosline i na pewno przy automacie nie da tak dobrych rezultatow jak lst.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Stosuje tą metode ale zostawiam 6 szczytów głównych (obcinam trochę wyżej) i powiem szczeże że pozostanę przy tej metodzie póki nie znajde czgoś lepszego... wynik rewelacyjny, zero pie*******asię jak przy LST

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+