Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Tworzymy oświetlenie LED - DIY


lgorek

Recommended Posts

Tylko nie wiadomo jaka jest długość fali. Te które mnie udało się znaleźć emitowały światło w granicach 630nm i 460nm (najczęściej) zamiast 660 i 430.

A na zagranicznych stronach jak patrzyłem to zazwyczaj trzeba zamówić min 1000szt albo za jakąś dość wysoką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dobre diody jak narazie tylko w sklepach grow i to w konkretnych cenach.
przyklad dobrych lampek macie w growshopach.

diody z allegro i ich opis to jedna wielka ściema. Szczególnie z palca wyssana ilość lumenów i zamienniki HPs

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Drogie są bo robione na drogich diodach, plus robocizna, plus nowa technologia.

Dlatego ceny są takie kosmiczne, myślę że kupując te diody 5W (jedna 20zł) lub po 1W (jedna 3zł) można by otrzymać podobne parametry.

Zresztą patrząc na ten panel 90W widać że jest tam 90 diod. 90x3 zł = 270 zł + własna robocizna + moduł (kwestia groszy)i mamy własny panel diodowy na miarę naszych potrzeb. Ceny tych paneli są po prostu Śmieszne, tym bardziej że naprawdę małe firmy zajmują się ich produkcją, to nie jest jakaś technologia NASA.

edit: a jeśli proporcje odpowiedników HPS są prawdziwe, to poczekajcie jeszcze 2 lata, a HPSy przejdą do lamusa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jeżeli samemu sobie złozysz taki panel to owszem pomysł godny zrealizowania.
Jak bedziesz składał to pomyśl nad widmem i długością fali . kiedyś zapisałem sobie opis z jakiejs stronki
panel led optymalnie powinien zawierać :

25% 630nm red
25% 645nm red
30% 660nm red
5% cool white
5% 425nm blue
5% 450nm blue


diody to przyszłość ale trzeba poczekać aż spadną ceny i poprawi się jakość. To jednak nie zmienia faktu że już teraz rolinicy mają ładne efekty przy użyciu ledów ( wystarczy wejsc na zagraniczne fora w growlogi).

polecam tez temat na IC porównanie panelu 126W i hps 600W 

LED Engin LZ1-10R205
Red (627nm) Rebel LED, Pre-Mounted On A 20mm Tri-Star Base - 225 lm @ 700mA
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za parametry, na pewno mi się przydadzą.

A co do wydajności byłbym na razie sceptyczny co do porównywania efektów Led vs HPS, bo na zagranicznych stronkach zawsze wypadają LEDy zajebiście, ale jeszcze na żadnym forum nie widziałem dobrego growloga na diodach.

(w tym temacie oczywiście pokładam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ja_rondel123

kikas, nie znajdziesz nigdzie diody 1w po 3zl, chyba ze na allegro, kwestia diody diodzie nie rowne, jak chcecie konstruowac jakis porzadny panel to trzeba sie zaopatrzyc w power ledy albo jeszcze drozsze cree XP-E leds, do tego dochodzi odpowiedni zasilasz, minimum stowka, w zaleznosci od ilosci diod i poboru,

ja chcecie zamawiac diody to najlatwiej z zagranicy w polsce znalalezlem jednen sklep online: http://sklep.ledy.pl/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ja_rondel123

kikas to wtedy powodzenia, lepiej sobie wstaw reflektory diodowe z jakiegos auta, beda lepsze od twoich diod za 3 zl, takie diody to szmelc i to juz powinienes wiedziec, nie uwazam sie za jakiegos znawce, ale od ciebie zdecydowanie wiecej wiem na ten temat, igorek mnie troszke podszkolil w tej kwesti

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+