Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

NYC Diesel x Blueberry - Schron przeciw-babilonowy, HPS 400w


Bundok

Recommended Posts

Wita w Shron.

Zmiany na dzień dzisiejszy:

1. Rośliny przesadzone z ziemi do rozczynu:

thumb_ogol6.jpg thumb_ogol5.jpg thumb_ogol4.jpg

Pojemność dla rozczynu zakruje się przykrywką, na ją ustalony za pomocą cegły odwietrznik dla owiewania odbłyśnika i lampy.

thumb_ogol2.jpg thumb_ogol1.jpg thumb_ogol3.jpg

Trafiono się zastępować silnik na pompie, stary był stary i spłonął nie dotrwawszy obciążeń. System włącza się na cyrkulację (15 min.), potem korzenie moknie w rozczynie, który pozostaje w rurach (15 min.) Potem wszystek powtarza się po kołie.

thumb_nasos2.jpg thumb_nasos1.jpg

Rozczyn podaje się po cienkich plastykowych rurach do środka dużych rur, gdzie pod wysoką presją rozbryzguje się z otworów, potem ocieka samodzielnie do głównego rezerwuaru. Rośliny zabezpieczone w rurach porowatą gumą.

thumb_detal2.jpg thumb_detal1.jpg thumb_detal3.jpg

Jeszcze ja modernizowałem elektryczny schemat i automatykę:

thumb_elektrika.jpg

A ten - moje chemiczne laboratorium :)

thumb_laboratory.jpg

A ot i sami mieszkańcy mojego Shrona, wyglądają gdzieniegdzie niezbyt dobrze, ten ślady niefortunnych eksperymentów z chemią. Teraz wszystek normalny już :) Dwa krzaki - mutanci, pogapimy że urośnie :)

thumb_makro1.jpg thumb_makro2.jpg thumb_makro4.jpg thumb_makro3.jpg

Ja chciałem nadążyć rozruszać instalację do końca maja, dla uczczenia polskiego Marszu i u mnie ten wyszedł :):elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Bracia!

Zrobiłem poważną odnowę. Trochę później pokażę nowe zdjęcia. Teraz mogę powiedzieć, że hydroponika tymczasowo jest zatrzymana i rośliny są przesadzone do ziemi, na ustawienie są ustalone powietrzne kamice (4) i kompresory dla akwariów (2), oni będą wytwarzali aerację rozczynu w pauzach pracy pompy. Jest dodana jeszcze jedna HPS 400W, jest skonstruowany malutki boks dla matczynej rośliny z oddzielnym oświetleniem. Hydroponika będzie uruchomiona po harwesta w ziemi. A jeszcze przesadziłem dodatkowo dwie rośliny WW od Seedsman, według moich danych - to najstraszniejsze 8) rośliny z rodziny WW :!:

Bardzo dużo czasu zajmuje moja praca, w żaden sposób nie mogę zrobić zdjęcia. Trochę rozbiorę swoje sprawy i zrobię zdjęcia, mi są czym pochlubić się, moi przyjaciele. :joint:

Pozdruwki!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To ile KW teraz bedzie? :shock:

Oświetlenie główne: 2 х HPS 400W + 2 х kondensator 45 mF = (800/2) = 400 W (reżim 1212)

Oświetlenie matczynego boksu: 1 х 80W (reżim 186)

Odwietrzniki: 16W (pracuje nie stale) + 10W (na owiewanie roślin, pracuje stale)

Ogrzanie elektryczne: 1 kW (latem nie pracuje)

Razem: ~ max. użytek 480 - 510 W w godzinie Nie tak dużo jak zdaje się.

Właśnie Bundok, a jak u was z cenami prądu elektrycznego? Bo u nas jest po 0,45 złotego około za KWh :wink:

Ceny u nas do dwóch razy niżej czym w Polsce - 0.2 złotego za KWh. Slawa panu Bogu i Jah, że mam pracę :) Mi są czym zapłacić za elektryczność :)

ps. twoj polski jest coraz lepszy, pozdro ziom :peace:

Braciszek mi schlebiasz. Ale mi wszystko jedno bardzo przyjemnie :):elo: Zdjęcia zrobię jak tylko u mnie pojawi się chociaż trochę wolnego czasu. Teraz lato i dużo pracy, która dodatkowa, na stronie, nie na głównej pracy. Rosjanie nazywają takie podrabianie "kalym". Nie znam jak po polsku powiedzieć. Oto, a propos, pytanie, a jak po polsku nazywa się taka praca?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+