Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Projekt i wykonanie oświetlenia energo


lolo

Recommended Posts

Zrobiłem wszystko tak jak napisano i jest ok oprócz jednego.Na tych czarnych trzonkach w które wkłada się żarówki płonie taśma izolacyjna pod wpływem temperatury wydzielanej przez żarówki.

A no i jeszcze jedno> kiedy obracam blachę do góry podłożem to żarówki opadają.

Starałem się ustabilizować je jak najlepiej ale nic z tego,ciągle opadają.

A wszystko jest tak jak na zdjęciu pomijając łańcuchy i kolor taśmy izolacyjnej.

Proszę o pomoc bo nie wiem w którym miejscu popełniłem błąd. :?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja mam pytanko ogolnie jestem nowy jesli na mojego boxa potrzeba 16,5 tys. lm to bede musial tak wsadzic jakies 12 energo oszcz. ? bo z hps jest naprawde ciezko ogolnie w boxie mam teraz zamontowane 2 energo i 1 zwykla zar. 40w do ciepla i ogolnie z temp jest okolo 25*C-30*C wszysko zalezy jaka predkosc wiatraczkow ustawie nie mam tam jeszcze roslinek robilem tylko testy . pomoze ktos bo ogolnie nasionka przyszly mi dzisiaj i juz dalem je na kielkowanie.

z gory thx.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie taką lampę, podłączyłem do prądu żeby sprawdzić i bum! Nie ma prądu w całej chacie :P Co mogłem zrobić nie tak? Każda żarówka z osobna działała więc dobrze zamontowałem kable do trzonków. Potem skręciłem wszystkie 3 żarówki tj. 6 kabli ze sobą. Oczywiście parami po 3 czarne i 3 czerwone żeby się nie stykały. Potem te dwie te dwie pary poskręcanych kabli skręciłem z kablem od zasilacza. Oczywiście czerwone z czerwonymi i czarne z czarnymi, nie okleiłem jeszcze taśmą izolacyjną ale oddzieliłem od siebie. Załączam do prądu i zwarcie...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Mechu, ciesz się, że Ciebie nie jebnął prąd przy podłączaniu bez izolacji. -.- Zaizoluj, wtedy podłącz.

Jeszcze pytanie. Blacha MUSI byc matowa? Jak tak to dlaczego? Nie może byc blyszcząca?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie + (plusy) ze świetlówek połącz ze sobą, minusy również razem, wychodzą ci dwa kable które podłączasz oddzielnie do wtyczki i musi działać :)

Tylko nie pojeba w oprawach od świetlówek, każda musi być podlączona tak samo ( kolorystyka kabla musi być jednakowa przy każdym styku świetlówki ) i nie ma bata żeby nie zaświeciły :)

Twojego schematu nie czaje, może dlatego że jestem na bombie :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wszystkie + (plusy) ze świetlówek połącz ze sobą, minusy również razem, wychodzą ci dwa kable które podłączasz oddzielnie do wtyczki i musi działać :)

Tylko nie pojeba w oprawach od świetlówek, każda musi być podlączona tak samo ( kolorystyka kabla musi być jednakowa przy każdym styku świetlówki ) i nie ma bata żeby nie zaświeciły :)

Twojego schematu nie czaje, może dlatego że jestem na bombie :D

Ja tez nie czaje z deka... pokaz nam jeszcze raz w bardziej wyrazisty sposob... (niech podłaczy jak przezyje to odpisze nam :D )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Witam, jestem tu nowy.
Mam pytanko (raczej do praktykujacych ta metode). Box o wymiarach podstawy 55x55 i wysokosci 80cm.
Chcialbym zastosowac 3 swietlowki energo 24W (jakies 120W), zastanawiam sie tylko czy te 3 zarowki wystarcza na takiego boxa, przy automacie?
Jest ktos, kto hodowal juz w podobnych bardzo warunkach? Dodam, iz bez zarowek w boxie jest ok 15-18*C, i 3 srednie wentylatory (2 wyjsciowe i jeden wdmuchujacy powietrze). Prosze o odpowiedz.

Dodaje rowniez prowizoryczny schemat jak podlaczyc 4 swietlowki. Kolory przewodow jakich sie uzywa na prawde.
Objasnienie:
L - przewod fazowy (zadnen plus, od niego plynie prad przemienny)
N - przeowd neutralny (zadno uziemienie, ani tym bardziej minus)

Od przewodu fazowego prad plynie do neutralnego, oczywiscie kolory nie sa przypadkowe. Tak wiec proponuje odczepic sie od przewodu zolto-zielonego (PE), bo sluzy on tylko do ochrony przeciwporazeniowej. PE mozecie ewentualnie przylaczyc do metalowej tacki-oprawy, ale tylko jesli macie pewnosc, ze uklad sieciowy w waszym domu to TN-C-S, i gdy przewod tego koloru jest prawidlowo podlaczony z reszta obwodow do skrzynki bezpiecznikowej w domu. W przeciwnym wypadku, gdy przewod PE stykac sie bedzie z N, wylacznik nadmiarowopradowy S301 bedzie po prostu wylaczal prad . W razie pytan postaram sie jasniej to opisac. Aha - do laczen proponuje uzywac mostkow-kostek, wystarczy jedna z podwojnym zlaczem na jedna zarowke

 

 

post-33452-070785400 1306065770_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...

Witka mam pc box o wymiarach dł.42,szer.7,5,wys.41cm 0,0294m2 posiadam też 2x philips tornado 20w Philips TORNADO 20W/E27 czy wystarczą takie na mojego baxa ? Dodam jeszcze że na kalkulatorze na haszyszu wyszło mi tak
minimalne 882 lm
średnio 1176 lm
optymalne 1470 lm
Prosze o jakąś porade może, cuś żle obliczyłem może coś dodać watu .BLESS

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+