Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Projekt i wykonanie oświetlenia energo


lolo

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cholera, chyba źle zrobiłem ze kupiłem 13 żarówek energooszczędnych po 1100 lm każda plus 13 oprawek po 6 zł sztuka wiec razem około 210 zł ( potrzeba mi 15000 lumenów) w dodatku niemam odbłyśnika i myśle z czego go zrobić :? eh, mogłem kupic na allegro za 140 zł gotowy secik 150w hps, ale tak to jest jak sie spalonym robi zakupy :)

Tzn te zarowki 20w? Wez sobie w domu powkrecaj lepiej, bo niepotrzebnie bedziesz doplacal 40-60 zl za prad przy jednej uprawie (zalezy oczywiscie jaka odmiana i ile czasu potrzebuje) i jeszcze pierdzielenie z odblysnikiem. Zawsze mozesz je jakos wykorzystac i zrobic male boxy 2 na weg, albo przedOUTowe :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo dobry poradnik, lecz mam problem z samą wtyczką a konkretnie z napięciem.

Nie będzie problemów jeżeli użyje wtyczki 250v Na świetlówkach mam 230 v na oprawkach 250v i na kostkach 250v, i zastanawiam sie czy nic się nie spierdoli

no człowieku to podają wartość max napięcią/prądu jakiego możesz użyć. To tak jakbyś się bał że się winda urwie jak sam do niej wsiądziesz bo wpisze na niej 600kg.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

marco86 moje pytanie może było z gatunku kretyńskich pytań, ale to mój pierwszy raz z obwodem elektrycznym zasilanym trochę potężniejszą rzeczą niż bateria 1,5 voltowa :D Ale dzięki że mi sytuacje rozjaśniłeś, sugerowałem się niepotrzebnie schematem z pewnej strony na której wyszczególnione było by wtyczka miała 220v i sobie to skojarzyłem z tym że nie może być więcej niż na żarówce :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość marco86

no bedzie lekko niedoswietlone ale jak liczyles te 1700 jako optymalne to da rade spoko. Tylko zonacz na pudelku ile ma lumenow bo nie kazda 24W ma 1500 może mieć np. 1400. Polecam Ci osram one maja 1500 i kosztuja ok 16zl (te bez gwarancji, te z gwarancja w zielonym pudekju sa drozsze troche). Ale jak chcesz mozesz dac n 2x18W czy nawet 2x24W i jesli utrzymasz dobra temp to roslince na ewno nie zaszkodzi a wrost przeciwnie, tylko ze zalacisz 2x wiecej za rad oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+