Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Odbłyśnik - Przeróbka zwykłego odbłyśnika na zamkniętego - DIY


Gość masakrator

Recommended Posts

Gość masakrator

Jak zamontować szybę i zrobić ze zwykłego odbłyśnika lampę która można obniżyć nawet do 15-20 cm od szczytów roślin.

zaczynamy od wycięcia szyby na wymiar odbłyśnika, szyba wystarczy cienka by lampa nie ważyła dużo.

Następnie na prostej listewce wyginamy brzegi odbłyśnika do środka by szyba mogła leżeć

 

następnie blokujemy stalowym drutem (sztywnym) by wszystko stało się stabilne.i dla zabezpieczenia szyby przed wypadnięciem.

 

post-27223-0-98013200-1379764071_thumb.j

 

post-27223-0-34440800-1379764074_thumb.j

 

teraz musimy zrobić boki dla naszej lampy, najpierw pasuje zrobić z papieru lub bloku technicznego formę, wyciąć potrzebne otwory, przymierzyć 

jak wszystko pasuje to zabieramy się do wycinania z blachy.
jeden bok musi mieć duży otwór przez który wiatrak wyciąga powietrze z lampy

 

 

post-27223-0-17952400-1379764068_thumb.j

 

drugi bok może być taki sam, lecz ja zrobiłem tak ze zamontowałem tam 2 wiatraczki które wpychają powietrze do lampy

boki łączymy maleńkimi wkrętami, najlepiej wykręcić ze starych kaset magnetofonowych :D

wszystkie elementy robimy metalowe aby nie było możliwości zapalenia!.

szyba bez przewodów wentylacyjnych nie spełnia funkcji i działa jak kaloryfer w boxie.
 

 

życzę miłego majsterkowania.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość masakrator
Temperatura spadła z 35 do 26.

no i oto chodzi,im lepszy wentylator wyciagajacy powietrze z lampy tym mniejsza temp w boxie i automatycznie mniejsza odleglosc szczytow od lampy,a oto w tym wszystkim chodzi.
jeszcze raz,pamietajcie wszyscy aby nie dawac materialow ktore mogly by spowodowac pozar!!! to najwazniejsze i aby dobrze zabezpieczyc szybe by mam nie spadla na planty.
pozdro.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość masakrator
Widze,że w miejsce dziury wrzuciles przewod wentylacyjny. Czy moze byc tak ze z jednekj strony moglby byc wiatraczek 80mm wpychający,a z drugiej strony dziura przez ktora by wychodzilo powietrze?

 

kylaaa, musi byc tak z jednej strony wiatrak ktory wyciaga powietrze na zewnatrz boxa-przewod wentylacyjny-lampa- jak jest dobty wentyl z drugiej strony nie trzeba juz nic oprocz otworu przez ktory wiatrak bedzie zabieral gorace powietrze z lampy,jesli wiatrak jest slaby mozna zamontowac zamiast otworu wentylatorek ktory bedzie wpychal powietrze do srodka lampy jak to jest u mnie na foto pokazane.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+