Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wentylacja- zrób to sam!


Gość Byndzek

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 miesiące temu...

Siemanko
mam pytanko
Mam zasilacz od noki (3,7 V) i 3 wiatraczki
4X4cm 0.09A
5X5cm 0.12A
6X6cm N/N
1.Czy mogę podłączyć te 3 pod 1 zasilacz i który dać na wydmuch, wdmuch, mieszający?
2.Czy może poszukać jakiegoś większego wiatraka (tylko tez nie chce huraganu)?
3.Może zainwestować w 2 zasilacz ale też jak je podłączyć żeby był git?
Dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3,7v raczej nie da rady schłodzić boksa.

3 wiatraki możesz śmiało podpinać pod jeden zasilacz, bo zasilacze z reguły są od 1A w góre. Także póki nie przekraczasz ilości amperów, to jest git.

ale problemem jest woltarz twojego zasilacza. Np. moje wiatraki na 3.5V ledwo się kręcą.

proponuje, kupić zasilacz z możliwością regulowania napięcia. Są tanie, na bazarze za 5zł kupisz lub na allegro i masz wtedy pełną regulację od 0V do 12V, będziesz mógl w razie potrzeby zwiększyć obroty wentylatorów zamiast dokładać następny

pytałes też o to który gdzie dać.

jako wyciągające daj 2 największe, a jako mieszający ten mały.

nie wiem po jaką cholere ludzie robią wentylatory wdmuchujące powietrze.... zostaw pusta dziure, a wentyle, które będą wyciągały powietrze, same sobie przepompują powietrze przez ową dziure. (podstawowa wiedza z fizyki klas 5-6 podstawówki)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...

nordie

nie, nie potrzebujesz kostki.

Wystarczy, że skręcisz kable razem. Nawet jakoś specjalnie izolować nie musisz. Taśma klejąca tez da rade. Za niskie napięcie, żeby mogło się wydarzyć coś złego.

dsv, metodą prób i błędów kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+