Skocz do zawartości
thc-thc

grower

box 30x50x110 (wentylacja)


k1ow

Recommended Posts

Mam boxa o wymiarach 30x50x110

Do niego kupiłem lampę hps 250W

 

LAMPA / ŻARÓWKA HPS 250W SUNMASTER DUAL

- lampa / żarówka sodowa HPS 250W
- model: SunMaster 250W HPS DUAL
- gwint E40
- wydajność świetlna: 33000 lumenów
- temperatura barwy: Czerwona/Niebieska
- 132lm/W
- żywotność 32000 godzin
- spektrum światła na obie fazy
 
SUNMASTER od wielu lat jest czołowym producentem lamp i balastów, przez co konsekwentnie wyznacza nowe standardy.
Dzięki współpracy znakomitych fizyków i rolników, linia produktów SUNMASTER została zbudowana w oparciu o wszechstronność i elastyczność technologii, przez co uzyskano użyteczniejszą energię świetlną dla twoich roślin.
 
HPS-SL 250W posiada 33000 lumenów.


Zastanawiam się nad wentylacją, nad dwoma wentylatorami wwiewający i wywiewający z colltuba

 

WENTYLATOR KANAŁOWY FI 100MM / 100M3/H

- do układów wentylacyjnych o średnicy 100mm
- wydajność 100m3/h , głośność 40 dB (A) 1m
- materiał: tworzywo sztuczne ABS
- możliwość podpięcia pod oprawę typu CoolTube, minimum 1.5 metra od lampy, lub jako wpychający powietrze do CoolTuby

 

 

REFLEKTOR / ODBŁYŚNIK COOL TUBE / FI 125MM DŁ.40/48CM

- oprawa z serii COOL TUBE przystosowana do podłączenia układu chłodzącego FI 125mm
- długość 40 / 49 cm
- gwint E-40, do HPS/MH od 100 do 1000W
- w zestawie: gniazdo ceramiczne E-40 + zestaw akcesoriów do mocowania gniazda, kabla oraz do połączenia żarówki z odbłyśnikiem
- odbłyśnik z materiału "hammered stucco" zapewnia odbijalność na poziomie 92%
 
OPRAWA: COOL TUBE
długość 40 / 49 cm, przeznaczona do układu wentylacyjnego fi 125mm, równomiernie rozprowadzająca światło, wykonana z aluminium o specjalnej fakturze + dwa skrzydła wspomagające + osłona wykonana ze szkła , gniazdo żarówki E40 - pod HPS i MH 100W, 150W, 250W, 400W, 600W, 1000W itp.
 
UWAGA - w zestawie nie ma przewodów, układu zasilającego, ani układu chłodzącego
 
CHŁODZENIE LAMPY: do układu chłodzenia są potrzebne min. 2 rzeczy:
1 - rura aluminiowa o odpowiedniej średnicy (np.typu Alu-Flex, lub jak używane do odprowadzania spalin z piecyka gazowego lub okapu kuchennego)
2 - wentylator wyciągający ciepłe powietrze z wnętrza lampy
PAMIĘTAJ - ZE WZGLĘDU NA TEMPERATURĘ WENTYLATOR NALEŻY PODŁĄCZYĆ JAKO WPYCHAJĄCY POWIETRZE DO COOLTUBY LUB JAKO WYCIĄGAJĄCY W BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI OD OPRAWY


czy do tego będe potrzebował coś jeszcze poza wentylatorami i colltuba jeśli chodzi o utrzymanie temp. w boxie i zamontowanie tego? I czy to w ogóle jest dobry pomysł? I czy jest jakaś tańsza opcja na wychłodzenie boxa? :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a balast do lampy masz?

250W w boxie 30x50cm hmmmm Raczej będzie ciężko to wychłodzić chyba, że boksa w lodówce zrobisz smile.png

a filtr masz?? ja bym polecił bardziej taki zestawik i tylko wyciąg bym zrobił i dobry mieszający 

 

EXTRACTOR FAN KIT FOR USE IN A GROW TENT (ANY SIZE)

When your grow tent is getting Hot HOT HOT
COOL it down with our fan kit,
 
Buy it now on ebay for Ł49.99
or pick up in store for Ł49.99
1 X  4"CARBON AIR FILTER (KILLS SMELLS FAST) 
 
1 X 4" EXTRACTOR FAN (MOVES THE HEAT AND SMELL OUT YOUR TENT)
 
1 X 3M 4"DUCTING (SILVER PIPE THAT FITS THE FAN TO THE FILTER)
 
3 X DUCTING CLIPS
 
BEST PRICE IN THE UK AND 24hrs POSTAGE TO THE UK MAINLAND!
 
BUY IT NOW!
 
THE CARBON FILTER 4" EXTRACTOR FAN KIT IS A BARGAIN !!WITH A RETAIL OF Ł79.99
 
NEW OUT!
 
ACTIVATED CARBON FOR OPTIMUM AIR FILTRATION
 
AIRFLOW SUCKS OR BLOWS FROM THE EXTRACTOR FAN, STRONG ULTRA LIGHTWEIGHT,
 
EASY TO FIT AND MOUNT, KILLS SMELL AND LASTS FOR UP TO 12 MONTHS OR FULL TIME USAGE.
 
THE FAN SIMPLY PULLS YOUR HOT SMELLY AIR FROM INSIDE YOUR GROW ROOM/TENT AND MAKES IT INTO FRESH AIR, A
 
PLUG WILL NEED TO BE FITTED,

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

chodzi o układ zasilający? to mam taki
 

 

GIB PRO-V-T UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS / MH 250W

- kompletny układ zasilający
- do lamp HPS i MH o mocy 250W
- producent: GIB - Hiszpania
- model: PRO-V-T System
- zasilanie: standard 230 V, 50Hz
- automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to dobrze ja 250w używałem na powierzchni 116x56cm i było ok Jak na tą samą powierzchnię wrzucałem 400w to wentylator musiał kręcić dwa razy szybciej

250w to jest w sam raz na namiot 60x60x140 a nie na boxa 50x30 Cieżko ci to będzie wychłodzić nawet ze 150w hps'a Nie wiem czy w twoim wypadku CFL nie byłby lepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli musiałbym boxa powiększyć do rozmiarów 60x60? tyle że już wysokość zostanie bo nie mam więcej miejsca :) i wtedy wentylacje jaką bym musiał zastosować?

albo ewentualnie ile by kosztowały te lampy cfl? i jakie muszą być?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+