Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Komin wentylacyjny w bloku - warto się podpiąć? POMÓŻ KTOŚ :)


mortcore

Recommended Posts

Cześć! mieszkam w wieżowcu 11 pięter i chciałbym zrobić niejebiącego, niesłyszalnego boxa w pawlaczu. Miejsce na box 50x50x50, więc taki PCBOX x2. Mam filtr CAN LITE 150-160m3/h i wentylator axial quiet 75m3/h na 1 biegu. I teraz tak, pawlacz ma 200dłux50szerx50wys i jest zamknięty. Czy warto podpiąć pod komin wentylacyjny w bloku takiego boxa, żeby lepiej wyciągać powietrze?. Czy taki filtr eliminuje zapach, czy jednak będzie coś tam czuć?. Mieszkam na pierwszym piętrze i obawiam się cofek powietrzado czyjegoś mieszkania lub jakiegoś przypału, z drugiej strony, lepiej by filtrowało powietrze. Jednak jak coś będzie jebało w kominie, to nie będę spał spokojnie. Czy macie jakieś doświadczenie w takim temacie, czy możecie coś poradzić?. 

Dodam, że chce tam posadzić 4 rośliny, trochę już czytałem na ten temat i chce hodować takie mikrorośliny na LST, popróbować i regulary pod 12/12 od pestki i drugim razem automaty 18/6, bo chce nabrać doświadczenia, ale też żeby plon nie był słaby. Światło to żarówki 6x LED 16W 1600lumenów.

W ogóle jaki dać wylot pasywny do takiego boxa? nie będzie on jakoś bardzo skuteczny bo będzie ssał powitrze z reszty pawlacza, więc to będzie takie niezbyt świeże powietrze.

Z góry dzięki wszystkim którzy zechcieli by pomóc, bo przychodzę z innego fora na którym nie udało się uzyskać odpowiedzi. Wszystkiego dobrego!

Edytowane przez mortcore
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

46 minut temu, mortcore napisał:

Czy warto podpiąć pod komin wentylacyjny w bloku takiego boxa, żeby lepiej wyciągać powietrze?

odradzam, sąsiedzi wyczują, nawet przez filtr, poza tym zamiast zasysać będzie im wiało...

46 minut temu, mortcore napisał:

Czy taki filtr eliminuje zapach, czy jednak będzie coś tam czuć?

zawsze będzie coś czuć, nawet wilgoć od roślin.

47 minut temu, mortcore napisał:

Czy macie jakieś doświadczenie w takim temacie, czy możecie coś poradzić?. 

robiłem w apartamencie na 11 piętrze, miałem namiot R240 (240x220x200), okno otwierane na cały dzień a wylot niestety na mieszkanie, dało radę...

48 minut temu, mortcore napisał:

hodować

uprawiać

48 minut temu, mortcore napisał:

Światło to żarówki 6x LED 16W 1600lumenów.

lipa... ale led ledowi nie równy...

49 minut temu, mortcore napisał:

W ogóle jaki dać wylot pasywny do takiego boxa?

wylot ? chyba wlot, tak zostawiasz wlot pasywny a wylot na mieszkanie

50 minut temu, mortcore napisał:

nie będzie on jakoś bardzo skuteczny bo będzie ssał powitrze z reszty pawlacza, więc to będzie takie niezbyt świeże powietrze.

to daj metrowy przewód wentylacyjny pasywny lub dołóż takiej samej mocy wentylator co wyciągający

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Trochę jednak się posmuciłem, bo miałem w głowię ułożony plan, jednak jeśli ten filtr nie uciągnie takiego boxa na tyle, by było go można bezpiecznie podpiąć pod komin, to lipa straszna. Wierzyłem w skuteczność filtrów węglowych. Wyciągać zapach na mieszkanie, też średnia opcja, nigdy nie wiesz kto Cię odwiedzi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Filtr musisz mieć, dobierasz go do mocy wentylatora, i dopiero wywalasz na mieszkanie, ja tak robiłem i normalnie listonoszowi otwieraliśmy ? 

 

Poszukaj filtra węglowego nowej generacji, czyli nie z węglem w środku tylko matą węglową, podobno są dużo bardziej wydaje ale jeszcze nie testowałem.

Są też ozonatory powietrza, nie mylić z jonizatorem.

 

Poza tym Twój box jaki i wentylacja to maluchy, także ja bym wywalał na mieszkanie, tylko wietrzył częściej (oczywiście z filtrem dobrze dobranym). Kup jakieś elektryczne odświeżacze powietrza (te do kontaktu) markowych marek i powkładaj je przy drzwiach. Będzie ładny zapach ? 

Można też wywalać poprzez uchylone okno, ale za nisko mieszkasz... 

 

Tak czy inaczej odradzam podpinanie pod wentylacje w bloku/wieżowcu.

ps. ile tam zmieścisz ? 2 roślinki ? Ja miałem 12 ostro śmierdzących 2 metrowych haze'ów ? Rób i się nie bój, ważne by nikt nie wiedział i nie zamawiaj nic na siebie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuje raz jeszcze, dobry człowieku :) W porę zmieniłem zdanie, dzięki tym poradom. Nie podpinam się pod kanał wentylacyjny. Powiększyłem przestrzeń boxa do 120 szerokości 45 głebokości i 42 wysokości. I będę poprzez filtr can lite wyciągał powietrze, do dalszej części wnęki, która jest większa od boxa, w tej wnęce dodatkowo umieszcze neutralizatotory zapachu i kiedy będę mógł, to będę wietrzył jeszcze  tą wnęke(a będe mógł często), żeby  nie dusić roślinek. 
Roślinek miały być 4, bo będę się starał karzełki uprawiać, ale nie wiem czy nie pokusić się o 6, bo nasionek mam aż 11. To moja pierwsza uprawa i chce zobaczyć co, jak rośnie,  czy ziemi mniej czy więcej, czy regular czy automat. Teraz przy tej szerokości, można na LST fajnie pojechać na boki. 
A tak w ogóle, to co prawda nikomu nic nie mówię, nawet najbliższym osobom, ale pestki i duża paczka z growshopu niestety zamówiona była na mnie. :/

Aha i w obronę tych żarówek LED, powiem tylko tyle, że sugerowałem się fotorelacjami, i ktoś na trzech takich żarówkach, w pc boxie, poleciał bardzo ładnie, aż ludzie niedowierzali. To jednak jest ekstremalnie niski box,natężenie światła jest mocniejsze, ledy pozbawione mlecznego plastiku, bez potrzeby odbłyśników, nie grzeją się i są dość tanie. Mam 8 takich żarówek, za jakieś 100zl. Na początek wystarczy :). 
Jeszcze raz dzięki Vito za porady. Wszystkiego dobrego dla Ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+