Skocz do zawartości
thc-thc

grower

pierwszy box


CBDer

Recommended Posts

Cześć, Przymierzam się do budowy boxa i nasunęło mi się trochę pytań nie wszystkich związanych z budową ;P. Nie mam żadnych predyspozycji budowniczych i każdy post o budowie growbox'a to jak czytanie starożytnych run.
Szafa, która mi posłuży ma następujące wymiary 60x90x155 [cm]
Ile roślin mi się do niej zmieści? (dziewczyny, takie prawowite, feminizowane,)
Taka ilość jaka by mi się zmieściła mocne wydaje zapachy? Bez filtra się nie obejdzie?
Czy na takiego boxa muszę kupić wentylator kanałowy czy komputerowe wystarczą?
Jak powinna wyglądać wentylacja? Tzn. jeden wentylator wylotowy, a czy wlotowy będzie potrzebny? Czy wloty pasywne są potrzebne czy ich się nie robi?
Czy lampa HPS 250W o barwie 2000K będzie dobra na weg. i kwitnienie jednocześnie?

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytuj

Ile roślin mi się do niej zmieści? (dziewczyny, takie prawowite, feminizowane,)

2, na siłę tyle ile wejdzie Ci doniczek :) 

Cytuj

Taka ilość jaka by mi się zmieściła mocne wydaje zapachy? Bez filtra się nie obejdzie?
Czy na takiego boxa muszę kupić wentylator kanałowy czy komputerowe wystarczą?

Bez filtra się nie obejdzie, wystarczy Ci zestaw taki na 100m3/h (filtr + wentylator kanałowy)

Cytuj

Jak powinna wyglądać wentylacja? Tzn. jeden wentylator wylotowy, a czy wlotowy będzie potrzebny? Czy wloty pasywne są potrzebne czy ich się nie robi?

sam wyciąg, wloty pasywne

Cytuj

Czy lampa HPS 250W o barwie 2000K będzie dobra na weg. i kwitnienie jednocześnie?

będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam regulator, ale myślę, że szkoda hajsu. Od takich "tanich", tyrystorowych silnik może buczeć, a takie obniżające napięcie,transformatorowe drogie w cholerę. Chociaż tym, który mam mogę w miarę zbić obroty. Tylko trzeba go włączyć, i później obniżać, jeśli będziesz próbował bo włączyć z programatora, przynajmniej na granicznych ustawianiach, na których zaczyna się kręcić, to nie odpali, silnik będzie buczał i tyle. Z tym, że dałem za niego jakieś 100zł, :).

Wcześniej miałem jeden do pieców za trochę ok 40 zeta, i był całkiem do niczego, później takie coś :https://www.growtent.pl/pol_pl_Kontroler-obrotow-wentylatora-Cornwall-Electronics-870_1.jpg,i było niewiele lepsze, obroty same się zwiększały, silnik buczał, dopiero 3 regulator jest jakiś w miarę :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+