Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pestki z palenia, 3x Critical, 3xCookies Kush, LED DIY 110/150W


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

No i nadszedł czas ścinki. I nie jest fajnie. Pleśń 😞 I to sporo. Chyba nigdy tyle nie miałem. W zasadzie wszystkie główne topy z plechą w środku. Coś tam się da uratować. Ale ze 20-30g pójdzie w kosz. Z tych ułomnych kuszy to prawie nic nie wyjdzie sensownego. Parę szyszek. Reszta bobki na hasz. Z criticalami lepiej. Ale kurwa serce mi się krajało jak te duże główne szczyty trymowalem a tam szare kurestwo. Ehhhh. Jak wysuszę zdam relację ile czego wyszło.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

😞 Te obeschle liście trzeba bezwzględnie ucinać, zwłaszcza przy bobach, jeśli trzeba to "penetrowac" boba delikatnie nożyczkami odsłaniając środek, żeby całego takiego martwego uciąć. Jeśli na górze doniczek jest perlit to on też sobie chłonie wilgoć a później powoli paruje do góry. Trochę ciasno się zrobiło, robiłeś te mniejsze światło na koniec? To też mogło zwiększyć wilgotność, bo pewnie podlewałeś podobnie? Pora na jakiś wentyl wciągający i przed następnym grow w tej budzie jakimś antygrzybem go przemyć, jak i doniczki. Dawaj jakiegoś mylara zamiast naklejek, doły doświetli. Wiadomo, serce boli, u mnie też już pierwsze straty i to na wstępie, ale trzeba wierzyć w te teksty o wyciąganiu nauk na przyszłość etc., trochę pomaga..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tymi uschniętymi to już kiedyś zauważyłem, że mogą świadczyć o pleśni. Tylko teraz to kompletnie olałem. Wcześniej tez zaglądałem w środek głównych topów, a teraz jakos mi się nie chciało. Wentyl wyciągający jest. Może za małe miał obroty ustawione. Filtr też widzę, ze już przypchany. Jeszcze w chuj wilgotno u nas było ostatnio. Mieszający tez już słabo daje. W chuj tej pleśni w tych małych kuszach. Większość lub połowa do wyjebani z nich. Trzeba będzie trochę sprzęt odświeżyć. Te wentyle i filtr głównie. Zostało mi nawozów na jednego growa to coś szybko jeszcze machnę a potem trza odnowić graty. A mylar chuja tam da. Doświetli tak samo jak przy bialej okleinie. Na pleśń to nic by nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie tylko kwestia wentyli ale obiegu powietrza. Można lepiej rozplanować, żeby powietrze nigdzie nie stało lub nie krążyło w kółko to samo, żeby była jego wymienność, to zlikwiduje plechę zanim się zacznie zbierać. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem że masz wlot pasywny tylko, chodziło mi o chociaż mały wiatraczek dostarczający tlenu. Mylar to są grosze ale te plus 5-8% myślę że da, czyli się powinien zwrócić z nawiązką przy pierwszej uprawie, no i więcej światła pomoże zwalczyć pleche. Generalnie odciagacz wilgoci to dobra inwestycja jeśli masz problem z wilgotnością w mieszkaniu. Sam kupiłem spory za ok 400zł i jest bardzo spoko. Głównie odciąga w łazience ale przy większych ulewach stawiam go po kątach też.

Edytowane przez Rother
Błędna cena odciagacza
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Temat można przenieść do zakończonych. Wyszło jakieś 80g po wysuszeniu. No mało niestety. Ze 40-50g musiałem wyjebać, bo w pleśni. Z tych karłów to dosłownie 10g obciąłem. Pełno pleśni na gałązkach. No nigdy tak nie miałem. W główny topach mi się zdarzała, ale teraz to jakaś masakra. Nawet małe bobki w pleśni. Wyszło jeszcze jakies 30-40g popcornu,to razem z liśćmi pójdzie na haszyk. Trzeba będzie wentylatory powymieniać i filtr. Łączny wynik byłby spoko gdyby nie to szare cholerstwo, a tak trzeba się cieszyć z tego co się ma. Na wakacje starczy 🙂 Na razie przerwa z growlogami. Muszę wykończyć te nawozy co mi zostały, a zostało na jednego growa to se zrobię mały eksperyment z siatką. Do growlogów wrócę chyba juz na nowym sprzęcie. Mam nawet koncepcję na nowego boxa, tylko muszę się zastanowić czy na 4 czy na 6 kwiatków. Na 6 musiałbym moc lampy zwiększyć, bo powierzchnia prawie 0.7mkw. Przy 4 zostałbym przy obecnej lampie. Zobaczymy jak yo wyjdzie. Fotek na koniec nie robiłem, bo nie było tak naprawdę czego fotografować 😕 Cóż, bywa i tak. Pozdro ludziska.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rysiu, a jak 1 lampę byś dołożył to tych 2 co masz podobną jak ta największa ? Ponad 300 Wat będzie to lekko raczej starczy, tym bardziej że ładnie na niej ci rosły... I wydaje mi się że 3 rozmiescisz po całej szerokości, chyba że kupisz lumateka Zeusa na cały boks 😅 fajny on jest 

I wynik myślę że spoko, też taki chcę teraz 😅 zawsze coś zjebie 😅

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+