Skocz do zawartości
thc-thc

grower

// SF1000 // 4AF-RQS: Sherbet/Diesel/Cheese/NL // Biotabs // Autopot 4x8,5l //


Recommended Posts

Dlatego właśnie pierwsza próba bio. Mam nadzieje ze dzefy polubię przez ich smak 😄

Compost jest sypany?a to nie tak ze musisz tam dzień bobelkowac itd?

Coco Poważnie? Wszędzie przeważnie mówili by robić w ziemi autopot, a ze zawsze w coco działałem to chciałem spróbować nowości stad ziemia i autopoty.

Nie ssie za bardzo wode kokos w AP? Coco trochę jak gąbka hah. Pożywkę sam dajesz czy do tanka?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tego proszku robiło się herbatkę jak mówisz z napowietrzeniem, ogólnie to nie było to uciążliwe. 

Tak to jest jak się słucha jak ktoś cos mówi :P kokos plus perlit i możesz jeszcze dorzucić napowietrzanie i jest bajka, nawet biotabs w koko tez pójdzie, chociaż taniej i równie smacznie pójdzie na kurzym pelecie 

żaden mineralny nie daje takiej jakości jak bio ale, żadne bio nie da takiej wagi .... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dlatego wszystkiego próbuje by znaleźć swoją ulubiona metodę i rodzaj mediów 😄 

jak narazie w ziemi i biotabs to Weg wychodzi o wiele łatwiej jak w coco 😄 chce zobaczyć ile wyciągnę z nich, w o wiele mniejszych doniczkach niż zwykle, ziemi i bio. Choć szczerze najbardziej jestem ciekaw smaku 😄 

Co z wagi jak trzeba spalić więcej by mieć efekt jak z tego co wychodzi mniej 😄 

dzieki za cenne informacje. Miłego wieczoru!👊

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety zaufałem paru słowom i psikus 😄 mam nadzieje ze aż tak nie zepsułem, co jak co może z 5/6 razy były podlane 1ml/1l to jeszcze nic straconego haha 😄

z bananami mam przykre wspomnienia, raz popalilo, musiałem zrobić coś złe haha

od dziś lane Biobizz Bloom i topmax bo taniej było mi kupić try paka niż jedna butelkę z dowozem 😄

Postaram się dodać pare zdj przy podlewaniu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Eloszka, mijają 2 miesiące i z 3 dni życia piękności.

25/28 dnia zaczęły kwitnac wiec około 4/5tyg kwitnienia jak i 8 tyg życia.

Wszystko ladnie na wegu, dobrze ze dałem tylko po jednej tabsie bo sadze ze 2 to już za dużo azotu na start. (Autosy) niestety po 2 miesiącach sadze ze już się skończyły zapasy stad tez braki. 
wymyslilem starter pack od Biobizz ze względu na dostępność w moim regionie i nie chciałem kupywać dużych butli żeby się nie zmarnowały. 
zatem dziś podlalem tak jak tabela Biobizz. 
woda 3dni odstana, 2 razy filtrowana co dało 6,5 pH. Ciekawe na jak długo hah. A i Dodałem tez calmag.

Sherbet rosła najlepiej, ale dostała tez po dupie i powoli dochodzi do siebie.

020E93EC-EA9D-49CC-B89A-AA69DCB5518D.thumb.jpeg.a6f6a6b632bc4f20fbafdd45ed437bcb.jpeg

cheese zaraz po niej rosła bardzo dobrze, razem z nią miała największy deficyt, ale wydała się siebie pachnące, może nie wielgaśne ale piękne boby. Odziwo szczyty maja z 5% bursztynów a dolne po jednym lub 2 bursztynki znalazłem. Jak nie zauważę żadnych już postępów to zacznę lac sama wode. Myśle ze dni już się dla niej policzyły 😄

461E60E7-62C9-4EE0-B87A-03F115B332B3.thumb.jpeg.c2038bc8b2f9855dbb51eec1634ce132.jpeg8345F89E-6E4F-42E9-ADAA-2A2CC34B60C7.thumb.jpeg.d91a856baf0f5040417d6a3706fae0eb.jpeg261636FA-4C4B-410F-9326-0CD6ECE23376.thumb.jpeg.b15baccc768b7fc06390fbe3ae27b5b3.jpegAA823C56-0D8C-4C63-89AD-1221D75B9DDB.thumb.jpeg.7868c1dd95c7b04770c33e92010e1d30.jpeg
Nl biedna mutanka, aczkolwiek po tylu stresach oblała się piękna żywica i raczej poszło w główna łodygę 😄 myśle ze mieszając ziemie na start musiała dostać najwiecej dlatego u niej nie było żadnych braków co do pozostałych hah 😄

A3F4B4BC-B22F-4E3A-BFD5-BC10991AE037.thumb.jpeg.8f1f9a9b71b8a58e0e103b0284a01286.jpeg7B3E62DF-9260-48EE-AB59-7DA2AF9EEC02.thumb.jpeg.26a3a2f1c43e3e8920a555b1469aec0f.jpeg

Diesel…. Chyba najlepiej się rozrastała i najdłużej podchodzi do kwitnienia, nie ma tak dużo popkornu jak reszta co zaowocowało pięknymi dużymi wciąż rozsnacymi bobami :3 choć mało widać bo dużo lisci się zrobiło, niby to zle ale ja widzę ze przynajmniej już jej lepiej.

7E90E6D1-B773-4CF1-B0AE-F88D030A7639.thumb.jpeg.cce8b843d8ebc29a50f3e7bb1101cd78.jpeg3A78AD6C-FD3F-4348-9EA2-CBD2FA11F3CC.thumb.jpeg.9e51549e57fd9966f78e5b8bb8270ba1.jpeg

Za tyg zdecyduje co z cheesem, reszta będzie dostawać biobizza aż do pojawienia się bursztynów i każda na koniec 12/14 dni wody i pare dni ciemni.

Czyli zapewne poczekam jeszcze miesiąc 😄 

dziekuje za uwagę, :elo::zen: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo, z tym GS nie ma co popadać w paranoję nie zepsuje uprawy organicznej. Główną różnicą między uprawą organiczną a mineralną jest to że organiczny materiał musi zostać przetworzony do postaci mineralnej prze mikroorganizmy glebowe, roślina i tak czerpie pierwiastki w postaci mineralnej, w przypadku bio musi to trwać. Lejąc mineralny nawóz błyskawicznie odżywiasz roślinę i to jest główną zaletą nawozów mineralnych. Tak czy inaczej musi nastąpić symbioza między podłożem a korzeniem niezależnie od użytych nawozów materiał organiczny pomaga w namnożeniu organizmów glebowych, kwasy humusowe, fulwowe zawierają przetworzone cząstki rozłożonych roślin i są świetnym budulcem, algi są kolejnym wartym uwagi akceleratorem zawierają dużo aminokwasów niezbędnym budowie roślinom. Koleją rzeczą jest że nawóz mineralny jest związkiem soi mineralnych, nadmiar soli może zaszkodzić a nawet zabić roślinę lecz tylko w ekstremalnych dawkach rzędu 1000%, i tutaj największą zaletą odżywek organicznych jest to że bakterie tworzące symbiozę z korzeniem rozkładają materiał ograniczy na mineralny nie tworząc soli i korzenie pobierają tylko niezbędne pierwiastki. Można też odżywić tylko mineralnie roślinę i tutaj będzie diametralna różnica w smaku produktu. Uważam że nie ma nic złego w dożywianiu mineralnym uprawy organicznej w celu zwiększenia plonu, wszystko z umiarem, warto w ostatnim tygodniu lać cukry w postaci melasy lub miodu żeby odżywić florę co poskutkuje dobrym smakiem produktu końcowego.

Życzę owocnych plonów. :toptop::toptop::toptop::toptop:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Amen. 
dziekuje bardzo za dużo info.
Myslalem nad royal sugarem od plagrona ale pisało ze daje się to na wegu jeszcze wiec pomyslalem ze za późno 😄 myśle nad melasa tylko trudno o dostępność u mnie. 
z algami mogę dodać te pięknie nadają się przy germanizacji, wspomaga hormony, ułatwia im wyjście z pestki i zawsze to 1.1.1 npk na start dobry.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+