Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[ts1000=150w][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.


Recommended Posts

nie, nie probowalem! 

silicon nie podnosi ec specjalnie, za to ph podnosi /// cal mag podnosi jedno i drugie 😛  silicon mial ochraniać a cal mag bo pod ledami ponoć często brakuje.

//edit 
Zapomnialem dodać,  od dobrych kilku dni zmieniłem światło na 20/4 i tak zostawie.
dzisiaj zmieniłem zupę na świeżą z :

50% A i B

 odrobine cal mag.

dało mi to ec 0.8, 

uregulowałem pH ~6.0,

zwiększyłem podlewanie na 30 min co godzine.

 

 

Edytowane przez szadol
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mini update dzien + - 16.
 

sami zobaczcie. Oto moje spostrzeżenia:

na pierwszy rzut oka widać ze nr1 i nr4  są większe niż 2 i 3, przy czym nr4 ma bardzo ładny kolor to nr1 jest bynajmniej niepełny ale wydaje się ze rośnie.

czy ktoś może mi proszę doradzić co zrobić z nr 2 i 3 ?
nr. 3 wygląda jakby niedorozwinięta w stosunku do koleżanek i ewidentnie żółta, prawie cała.
nr. 2 jest  po przejsciach jak widać, uszkodzone liście, wykręcone.

w zupie aktualnie jest 30% zalecanej canna aqua i kilka kropel cal mag i kilka kropel siliconu( przy podbijaniu ph czasami uzywam go)
 EC 1.1,     pH  5.4-6.4  temperatura zupy w dzien 22 w nocy około 21-20 (nie wiem spie :):P )
lampa na 100% mocy zawieszona okolo 55cm nad bobaskami
z wentylacji to puki co chodzi wiatrak mieszający 24/h
 wlot powietrza jest pół pasywny, rura pociagnieta z dolnego otworu namiotu obok okna i przeciąg robi robote - chyba.

wilgotność udaje mi się utrzymywać ponad 50% - o ile moj licznik nie przekłamuje, chinszczyzna.

Ostatnio dodałem też bardzo delikatne opryski z cal mag i siliconu raz lub dwa dziennie.

potrzebuje pomocy !

Oznaczę Cie @Pomidorek bo jak zobaczyłem co Ci wyrosło to podpowiadaj mi sensei !


//Edit, teraz zauważyłem że nie widać różnicy ich rozmiaru na zdjęciach bo wszystkie przybliżyłem mniej wiecej tak samo.
nr.2 i 3 są można powiedzieć prawie o połowę mniejsze...



 

20200616_211322.jpg

20200616_211332.jpg

20200616_211339.jpg

20200616_211349.jpg

Edytowane przez szadol
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie uprawiałem w takim systemie także ciężko coś doradzić? mi to wygląda na niedobory, ale spowodowane czym to nie wiem? mogłeś przesadzić z nawozami jak były młode, może PH masz nie takie jak powinno być? może zraszacze włączają się za rzadko? może za małe EC? Sticky beast może ma inne zapotrzebowanie dlatego wygląda lepiej? 😉 Ja bym zrobił taką zupę jak zaleca producent i bez tych dodatków? 🙂 + może zraszacze 15 min ON i 15 min OFF? nie wiem jestem dobrze skopcony i tak sobie myślę palcami?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Optymalne ph w takim systemie to 5.8. Zrób im szamę z podstawowych nawozów w tym wieku one nie potrzebują bóg wie czego a ty już tam mieszasz jakieś cal magi, pytam po co? Zrób podstawę, z dobrym ph i temperaturą plus EC na ten etap życia. Wyglądają na głodne podstawy a nie wynalazków które zostaw sobie na później gdzie będą tego potrzebować ( czytaj kwitnienie) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 hours ago, gigit said:

Optymalne ph w takim systemie to 5.8. Zrób im szamę z podstawowych nawozów w tym wieku one nie potrzebują bóg wie czego a ty już tam mieszasz jakieś cal magi, pytam po co? Zrób podstawę, z dobrym ph i temperaturą plus EC na ten etap życia. Wyglądają na głodne podstawy a nie wynalazków które zostaw sobie na później gdzie będą tego potrzebować ( czytaj kwitnienie) 

dziękuje za odpowiedz bracie - już tłumaczę - cal mag dokupiłem bo myslalem ze te jasne odbarwienia to niedobór wlasnie calcium i magnesium, okazalo sie CHYBA że to raczej niedokarmienie i teraz mysle że już bedzie lepiej. 

EC na tą chwile 1.4 a pH utrzymuje w granicach 5.8 - 6.2 .temperatura pozywki około 20-21*c.



 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mini update dzień około 20.

 

Wygląda na to że tylko bestia urosła i rośnie jak należy.

pozostałe kuleją, wydaje mi się że we wczesnej fazie z głodu podupadły i pozbierały się tylko częściowo. nauczka dla mnie
3. ewidentnie karzeł
 

Sugestie, krytyka i lincz wskazane!

20200620_213928.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

mini update 29.06
Bestia ma się chyba dobrze  - było macanko i naginanko.
Jagody jako tako próbują nadrobić- tu było naginanko
A o knypku nawet  nie wspominam 🙂


Aktualnie w garnku zupa a/b + cal mag = ec 1.6 ( 1.2+0.4background) - pH balansuje od 5.6-6.3
do wcześniejszego sprzętu został dodany nawilżacz powietrza wersja mini 0.7l , ale nie ma miejsca na szaleństwa.




 

20200628_093324.jpg

20200628_093334.jpg

20200628_093340.jpg

20200628_093344.jpg

20200628_093350.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+