Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[ts1000=150w][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.


Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna.

moja pierwsza przygoda która właśnie trwa. 
Keramzyt w dolnicach, przygotowany jak trzeba chodz przyznaje że zauważyłem niewielkie pozostałości w zbiorniku na dnie.
Rośliny to AF 1x sticky beast - to ta po lewej u dołu
AF 3x diesel blueberry  - pozostałe 🙂
 W zbiorniku 30l - pompka z zestawu Wilmy, pompa mieszająca, dwa kamienie 20cm napowietrzające wpięte w pompke sunsun 4 wyjsciową, dwa pozostałe są w zbiorniku 100l z wodą z kranu.
mam też termometr z termostatem czy cos, ale puki co to zupa 21-23*, raczej obniżyc się staram - przyda się na zimę.
Dripery zrobiłem sam, podpatrzyłem w jakimś filmie ogrodniczym i elegancko kapie, jak widać zakopane są z wiadomych powodów.

Zupa aktualnie sklada sie z kranowy odstanej, ktorej pH wynosi około 7-7.5 - zobaczymy jakie beda wachania w ciagu roku.
25%zalecanej dawki aqua vega, 50% rhizotonic i silicon co dalo mi:
mS 1.0-1.1 
uS  989
PPM 450
Z odpowiednim pH ciągle walcze i staram sie monitorować na bierząco co jakiąś godzine lub dwie. pH zauważyłem ze powoli wzrasta - więc reguluje ph- ... 
To EC ciągle próbuje pojąć, notuje co odczytuje z czasem do tego dojde...;p

rośliny kiełkowałem w kubeczkach z wełną i w sumie nie wiem czy nie za szybko je wstawiłem do systemu, obawialem się że jak korzenie zaczną wylazic za kostke to bedzie wiekszy stres dla nich jak bede przy nich grzebał więc postanowiłem wsadzić je czym prędzej.  Ciężko mi ocenić czy wygladają dobrze, czy nie. Powoli ale rosną - myślę że się ukorzeniają 
dlatego nie idą tak w górę. 
Lampa zawieszona chyba 55cm włączona 24h - początkowo bo mialem niedzialajacy czasownik, i w sumie nie wiem czy tak nie zostawie.

Jeśli wyrosną planuje je trenować LST, może toping, moze fim - a może nie wyrośnie nic?

20200604_084323.jpg

20200604_084331.jpg

20200604_084426.jpg

20200604_203514.jpg

20200604_203530.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 hours ago, Silas P said:

Ja bym im dał światło 18/6 pH ustawił na 5,6-5,8 EC 0.8. Tak na początek. Co do systemu nawadniania to się nie znam.

 

zdrowia

dziekuje bracie za odpowiedz, bardzo liczę na pomoc doswiadczonych kolegow takze wszelka krytyka dozwolona.

z tym PH , staram sie kontrolowac wszytko co godzinke lub dwie, i prawie za kazdym razem jak zagladam musze korygowac PH. Puki co moim celem jest utrzymanie go w 5.5 -6.5 - i to nie jest latwe, pewnie mały zbiornik, pompka z napowietrzaniem i silicon nie pomgaja w tym - ale sie nie poddaje!

Zauwazylem ze jak wymieniam wode w zbiorniku, wleje silicon i rhizotonic to ph jest około 8.5 - 9.0 - zbijam to ph- do właściwych wartosci to przez cały dzień w miare stabilnie, ale na natepny dzien, po nocy wystarczy kropla ph - i wszystko leci do 4.5, znowu wtedy wlewam szklanke odstanej wody i wmiare sie wyrównuje do 5.2 i powoli sobie wzrasta.

Moja woda sama w sobie jest ec 0.5, jak dodaje silicon i rhizo to minimum sie robie 0.8 i tak w dwa dni wzrosło do 1.1 prawie -

Ktoś może ma jakąs sugestie co do koloru maleństw?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mini update, dzień 12.
w zupie odstana kranówa, cal mag od canny, nawozy A+B 25% dawki i silicon dały w sumie 1.0-1.1 ec i 500ppm, Ph postaram się potrzymać jakiś czas około 6.0-6.4 zeby wspomóc absorpcje wapnia i magnezu którego skutkiem było żółknięcie się domyślam..
 

***jedna z  bluberry mocno poturbowana - (rebusik - to tapo prawej na zdjęciu z połową talerzyka - chyba bedzie karzełek 

***na zdjęciu z zegarkiem ta po lewej to sticky beast, przysmażone dwie końcówki ...


konstruktywna krytyka mile widziana



@Buddah Grow

siema - serio. jasne że na głęboką ale przy odrobinie chęci i czasu można naprawdę się wszystkiego nauczyć, początkowo większe koszty ale liczę że się zwróci.

 

20200612_215833.jpg

20200612_215840.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Żółte liście to nie były niedobory jakiegoś pierwiastka tylko efekt tego że korzonek nie przebił się przez wełnę, a jeżeli wełna nie była bezpośrednio w kontakcie z wodą to nie chłonęła tak dobrze pożywki + masz ją odkrytą i pewnie to powodowało dodatkowo szybsze wysuszanie  😉 przerabiałem coś podobnego u siebie tylko zamiast wełny użyłem gąbki ^.^ następnym razem namocz dobrze kostki, wsadź do propagatora nalej pożywkę na dno, wsadź nasionka i przykryj 😄 na parapet i czekasz aż korzenie zaczną wychodzić dołem...  mogą się nawet troszeczkę wyciągnąć... kładziesz kostkę na dno koszyczka i zasypujesz keramzytem ;)  Teraz to już z górki... mógłbyś mi wytłumaczyć jak działa twój system? tz chodzi mi o to czy pożywka jest do jakiegoś poziomu w doniczkach czy co jakiś czas odpalają się "zraszacze?" możesz podesłać jakiś filmik na YT instruktażowy jeżeli korzystałeś 😅

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no to tak:
wydawało mi sie że podskoczyły troche, kolor zmienia się ku lepszemu a tu nagle z jednej pani która od poczatku trzymała się najlepiej przypalona koncówka liscia - a beestia pokazała juz drugą przypaloną! 
Czyli co? zupa za mocna?!
jak inaczej to podstroić ?

juz i tak po 25% zalecen producenta to chyba spoko czy  nadal za duzo?

 

@Pomidorek
miedzy podlaniami kilka razy dziennie ręcznie pipeta podlewam na kostke i w około. pierscienie nawadniajace sa okolo 2-3 od krawedzi kubeczka.
 pracuja aktualnie po 15 min co godzine, co uprzedzone jest 15min  napowietrzaniem zupki. 
Jeśli chodzi o system to prosta sprawa - typowy dripper, pompuje wode ze zbiornika do wezykow ktore nawilzaja medium.. wilma exp - klick.

Jest ktoś tu z zaglądających pracujący na odżywkach serii Canna aqua  i coś podpowie ? 

dodam ze w zbiornikku jest 25 litrów plynu.

 

Inked20200613_203223_LI.jpg

Inked20200613_203227_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+