Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


szaqal007

Recommended Posts

Witam

To moja pierwsza próba z uprawą. Mam problem z roślinkami. Po ok 20 dniach od wykiełkowania (kiełkowanie 28/01/2020) liście zaczęły wysuszać się na końcówkach i brzegach jak na zdjęciach. Rośliny przestały też iść w górę, mają ok 15cm.

Na początku myślałem, że przenawoziłem więc zmieniłem całkowicie pożywkę i ograniczyłem nawozy do śladowych ilości ale to nic nie dało.

Potem pomyślałem, że brak im potasu więc zadałem, ale też nic.

Staram się utrzymywać pH na poziomie 6.0-6.3

Bardzo proszę o pomoc/sugestie. Z góry dziękuję!

Nazwa nasion i producenta: Specjal Queen #1 i Northern Light Automatic od Royal Queen Seeds
Rodzaj i moc lamp: Spider farmer SF-1000 Led
Fotoperiod (czas świecenia): 16/8
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 1m/1m
Rodzaj podłoża i wielkość donic: hydroponika, wiadra ok 20l, woda osmotyczna wymieszana z kranówką w stosunku 80/20
Nawozy: Canna i Canna potas
Wentylacja, przepustowość (m3/h): 400m3 +wentylator mieszający
Grower: Świeżak

<UPDATE> Widzę że zdjecia są bez nazwy więc: pierwsze 3 to Northern Light Automatic a następne 3 to Specjal Queen #1

Northern Light Aumtomatic (konduktywność).jpg

Northern Light Aumtomatic (pH).jpg

Northern Light Aumtomatic.jpg

Royal Queen #1 (konduktywność).jpg

Royal Queen #1 (pH).jpg

Royal Queen #1.jpg

temp i wilgotność.jpg

Edytowane przez szaqal007
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zbyt wysoka temperatura to zmora wszystkich hodowców, ale miłośników DWC szczególnie. W przeciwieństwie do Ebb&flow/NFT/Aero nie ma okresów suchych więc system jest podatny na grzyby Pythium. Woda nagrzewa się i stygnie wolniej niż powietrze ale w końcu ich temperatura się zrówna. Problem w tym, że w ciągu dnia idealna temperatura ogrodu to 21-26C° a nocą o 4C° niższa. Problemy z Pythium zaczynają się tak naprawdę przy temperaturze wody dopiero powyżej 22C°, więc dla bezpieczeństwa najlepiej utrzymywać temperaturę wody na poziomie 21°C

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yyy a jak bardzo przesadziłeś z nawozami? nie jest czasami tak że po prostu uszkodziłem korzeń i całą roślinę? U mnie temperatura pożywki też często podchodziła pod 24' i nie było takich problemów :D Problem jest tylko taki że jak jest powyżej 22'c to łatwiej mają się jakieś tam grzyby rozmnażać, ale to byś widział ze korzenie gniją 😄 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Esned napisał:

Przecież one maja jasny kolor i nie jest tak ze maja za mało jedzonka ? 0,5 ec jak dobrze licze to chyba mało jak na taka duża roślinkę 🤷🏼‍♂️ 

Może... ale problemy zaczęły się kiedy miały jeszcze 1.1 ec.
Może wtedy 1.1 ec to było za dużo a teraz 0.5 ec to za mało?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+