Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zahamowany wzrost, oklapnięte, żółknące liście.


MatełkoHaszomir

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów 

Box 25×25 cm był phytolite dual ale uszkodzilem i przeszedłem na dwie żarówki Led Philips po 1500 lm barwa 2700k. 

Temp 25 stopni wilgotność od 50 do 70 %. Czas oświetlenia 18/6.

Przy poprzedniej uprawie jak mialem phytolite rośliny rosły jak trzeba i pięknie kwitły.

Teraz mam problem bo tydzien temu zauważyłem że liście są oklapnięte i miejscami tracą zieleń. Zdjęcia z 26 stycznia i filmik z dziś.

Przy poprzedniej uprawie ta sama ziemia i woda. 

Czy te oświetlenie spowodowało tę chorobę? Czy gdzieś indziej popelnilem błąd? Co robić? Raczej nie przelewam roślin i poprzednio ta sama woda gleba a ładnie rosły tylko lampę zmieniłem tydzień temu i chyba od tego ten problem.  

Proszę o pomoc koledzy.

Spokoju, udanych plonów!

Pozdrawiam 

20220127_202642.jpg

Edytowane przez MatełkoHaszomir
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Wloczykij napisał:

Głodne są, co to za ziemia, i lałeś już jakieś nawozy?.ew. bloknięte

Wrzuciłem worek ale raczej to było coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Poprzednio elegancko na tej samej ziemi rosły a teraz lipa. I widzę,  że z dnia na dzień marnieja i są zablokowane że wzrostem. Nien wiem czy to wina lampy. Szukam nowej świetlówki dla nich. Proszę o wskazówki  jak tym roślinom pomóc. 

Screenshot_20220201-154947_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wina lampy. "Raczej coś takiego" to wiele nie mówi :) Najlepszy byłby jakiś light mix, albo ziemia uniwersalna wymieszana  czymś, kokosem albo perlitem. Z mojego punktu widzenia nie sadziłbym w takim gównie, w sensie samej ziemi, tylko dodał czegoś żeby była bardziej lekka, a jak już sytuacja jest taka, dodałbym nawozów, a jak się pogorszy dalej, to znaczy że blok i flush porządny, potem nawozy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, Wloczykij napisał:

Nie wina lampy. "Raczej coś takiego" to wiele nie mówi 🙂 Najlepszy byłby jakiś light mix, albo ziemia uniwersalna wymieszana  czymś, kokosem albo perlitem. Z mojego punktu widzenia nie sadziłbym w takim gównie, w sensie samej ziemi, tylko dodał czegoś żeby była bardziej lekka, a jak już sytuacja jest taka, dodałbym nawozów, a jak się pogorszy dalej, to znaczy że blok i flush porządny, potem nawozy.

Dzięki wielkie za odpowiedź i wskazówki. Tak to jest napewno ta ziemia ze zdjęcia. Co to jest blok?  Jakie nawozy zastosować? Mam taki nawóz jak na zdjęciu ale to pewnie lipa. Może na ten stan roślin wpłynęły błędy w  oświetlania gdyż  tym razem nie stosowalem włącznika czasu. Czasami zdazyla się obsuwa 2 h w wylaczeniu  lampy , raz świeciło  cala dobę  innym razem mialem 12 h przerwy bez światła. 

20220201_171000.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+