Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Końcówki liści żółkną, czarne plamki na spodzie


vmouvx

Recommended Posts

witam wszystkich, moja roślinka ma 2 tygodnie automat, stoi na balkonie, ziemia ph 5.5-7, podlewam kranówka, która siedzi najpierw kilka godzin. Martwi mnie żółknięcie lisci na końcach i dość jasny kolor, zauważyłam też czarne, malutkie plamki na spodzie jednego liścia. Myślicie ze to jakieś szkodniki? to moja pierwsza roślinka, jestem nowa w temacie.
Kupiłam ziemię GrowMix (pH 5,5-6,9. EC 1,2-1,6. Retencja wody 4 ml/g. Skład: Torf, czarny torf, włóknisty torf, perlit, obornik worm. 1,8 kg/m3 minimalne nawozy NPK (12-14-24)) ale nie zdążyła mi dojść paczka na czas i musiałam nasionko z ręcznika papierowego posadzic w tej na zdjęciu (jakas zeykla do zielonych roslin doniczkowych z castoramy) I nie wiem czy przesadzić roślinkę czy nie. pozdrawiam ;) pomocy

20220627_204009.jpg

20220627_204258.jpg

20220627_204240.jpg

20220627_204119.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na początek trochę bym przesuszył. Kranówka powinna odstać minimum dobę. Woda w kranie zazwyczaj jest o wysokim pH, ale dla pewności bym sprawdził (u mnie jest wysokie - stare rury i osad). Osłabioną roślinkę szybciej atakują intruzi ale jeśli coś siedzi w ziemi przesuszenie powinno pomóc. Obserwuj czy coś nie chodzi w ziemi albo nie lata obok, w okolicznych roślinkach doniczkowych też. Lej wodę odpowiednio przygotowaną, dopiero jak będzie sucho do dna doniczki, mozesz sprawdzic patyczkiem od szaszłyka a później już ważąc doniczkę  w ręce. Zakup specyfik do regulacji pH a jak nie to zbij domowym sposobem np kwasek cytrynowy albo ocet lub dolomit. Wszystko powinno być na forum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zamowilam miernik ph do wody i gleby, tylko ze ten do gleby jest wsadzany, a widziałam na innym forum, że one są 2/10 i nie wiem czy anulować zamówienie i zamiast niego wziac ten płyn heliga. Na pierwszym zdjęciu jest do wody a na drugim do gleby

Screenshot_20220628-162717_Allegro.jpg

Screenshot_20220628-162736_Allegro.jpg

a co do plamek to teraz są większe i myślę że to przedziorek, narazie jest ich malo więc przemyje liście letnia woda z płynem do naczyń i zrobię wywar z czosnku, ewentualnie posmaruje olejem roślinnym spód lisci. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wystarczą listki do mierzenia pH (sprawdzenie jaka woda jest w kranie i sprawdzenie wody wyciekającej z dołu doniczki). Chociaż takie mierniki jak wstawiłaś też są spoko na przyszłość. Miernik do gleby (do wody w sumie też) najlepiej mieć ze sprawdzonego źródła, bo potrafią mieć różne odczyty, a i odczyt może zależeć od części gleby w którą się go wsadzi ponoć, no i trzeba go wsadzić do końca, a nie wiem czy do takiej doniczki jak masz póki co wejdzie cały. Na przędziorka powinien wystarczyć oprysk z czosnku a na przyszłość posadzić koper ogrodowy obok (możesz też powiesić jego fragmenty jeśli da radę zdobyć na szybko).

W każdym razie w pierwszej kolejności: regulacja pH, ograniczenie chlorozy, sensowne podlewanie, oprysk z czosnku (można też trochę nim podlać, oby tylko nie był zbyt skoncentrowany; zmierzyć pH) 

Edytowane przez Rother
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+