Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jaki panel ledy wybrać pod boxa 50x50x140


Dont_Panic_Its_Organic

Recommended Posts

Witam proszę szanowne grono growerów o poradę;-) Posiadam dwa boxy 50x50x140 w których choduje po 4 AF-y w 9 litrowych doniczkach. Siedzą pod dwoma CFL-ami 250 W. ProStara.
 Chcę przejść na ledy. Uzbierałem na ten cel 2600 zł (ciutke mogę podnieść budżet, ale nie chcę za bardzo bo mnie żona zabije;-})  i w tej kwocie chcę kupić 2 panele powiedzmy po 1300 zł choć nie muszą być identyczne.
 Jeden boks mam przeznaczony na fazę wzrostu, a drugi na kwitnienie. Trochę pooglądałem już tych paneli i przyznam się,że im więcej czytam tym większy mam mentlik w głowie. Mam kilka swoich typów i jestem ciekaw, który z nich będzie najlepszy do moich box-ów.
Bardzo proszę o podpowiedz w tej sprawie;-) a może i o jakieś nowe propozycje. Z góry dziękuje za odpowiedz;-)
Moje dwa główne typy to:
https://www.growtent.pl/product-pol-3865-Mars-Hydro-Mars-Pro-II-Epistar-80-Epistar-lampa-Led-Grow-150W.html
oraz
https://www.growshopjamaica.pl/lampa-led-phytoled-clorofilla-80w-cob-cree-cxb3070-osram-ssl80/3680/
Mam jeszcze w odwodzie takie dwa panele które biorę pod uwagę ale nie tak mocno jak dwa powyższe:
https://www.growshopjamaica.pl/ampa-led-spectrolight-starter-100w-soczewka-120/3691/
oraz
https://www.growtent.pl/product-pol-2337-Luckygrow-modular110-zrodlo-swiatla-uniwersalne-120.html

W przypadku tych dwóch paneli się wacham i co chwilę raz jestem za Marsem a raz za Crorofilla. Nie za bardzo wiem, który z tych paneli byłby lepszy? a może jeden kupić pod grow, a drugi pod bloom? a jeśli tak to który pod co? ( a może spectro light albo luckygrow?)  Nie mam kompletnie doświadczenia w ledach więc może i pytanie wyda się Wam głupie, ale rozumiem,że zarówno mars jak i clorofilla tak czy inaczej będą wydajniejsze od CFL-a? 250 W? wiem co jest napisane na netach,że to a tamto jest zamiennikiem tego i owego, ale Wasze zdanie jest dla mnie istotniejsze niż to co piszą przy panelach;-)
Co prawda hoduję po 4 planty na boxa, ale oczywiście mogę mniej gdyby to miało w jakiś sposób wpłynąć na ilość zebranych g. z rośinki.
A może macie inne propozycje paneli?
Z góry dziękujemy za porade;-)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciekawa alternatywa zwłaszcza,że żywotność tych ledów jest bardzo zachęcająca. Czyli rozumiem,że Twoja propozycja przewyższa moje typy? i ten panel byłby lepszy? a jak z widmem? crolofilla nie przewyższa tego panelu? pytam bo producent szczyci się,że jeśli chodzi o widmo to zostawia konkurencje w tyle? Twoja propozycja rozumiem jest zarówno na grow i bloom>? czy ten panel bardziej pasuje do bloom albo grow?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ponawiam pytanie tak jak do poprzednika; a jak Twoim zdaniem wypada ten panel w porówaniu do np. marsa albo crolofilli od phytoled? linki są w moim poście otwierającym temat. Cena owszem jest zachęcająca ale nie o cenę mi chodzi tylko o widmo i o lumeny których dostarczy dany panel? Mając kilka opcji do wyboru wybrał byś mimo wszytko ten panel który proponujesz czy inny ? a może ten który proponował Goku?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem dlaczego ale myślałem że chcesz na pow 40*40.

I dla tego poleciłem  tamten panel.

Marsa odpuść.

Californie też bym nie brał.

 

https://m.olx.pl/oferta/panel-led-grow-100w-cree-cxb3590-CID628-IDxGlTO.html#position=3&page=1

Ten cob będzie idealny.

Możesz też zamowić go z alliexpress.

Napewno taniej .

Clu058 też było by dobre i miałbyś zapas mocy na przyszłość jakbyś chciał namioty zmienić na większe.

Biorąc barwę 3500k.masz panel na obie fazy weg flo.

Załączyłeś specteolighta i on jest według mnie warty uwagi bo na diodzie clu058

Ale możesz mieć  prawie to samo za mniejszą kasę z olx.

 

Screenshot_20191117-123706_AliExpress.jpg

Edytowane przez Goku
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do zmiany namiotów to odpada bo mam dwa w szafie;-) kupionej specjalnie pod namioty i więcej miejsca nie jestem w stanie wyłuskać. Pisałeś Goku,że spectrolight nawet daje radę ale jak to się ma np. do barwy światła? te ledy jak i ten który proponujesz nie mają 6500 k, a np. Clorofilla ma taką barwę również...Sorry za szukanie dziury w całym ale sądziłem,że te moje 4 propozycje będą dość sensowne a tu jak narazie dostaję propozycję całkiem innych ledów. Podsumowując Twoja propozycja tego panelu przewyższa parametry tych panelów co ja upatrzyłem?> tj lumenów, widma, barwy, kąta padania światła itp?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na wstępie - prowadzę dopiero swoją pierwszą uprawę, ale o panelach LED i reszcie oświetlenia dużo się naczytałem i opisów i opinii z użytkowania różnych osób i doszedłem do wniosku, że jednak panele na diodach clu058 robią najlepszą robotę (ew. clu048 lub cree). Są to diody tworzone specjalnie pod uprawę roślin o odpowiednim spectrum. Lumenów przy boxie 50x50 z pewnością nie zabraknie już od 100W. Tak jak @Goku@Dont_Panic_Its_Organicwspomniał ten Spectrolight byłby dobry, tylko po co wydawać 1300zł za 100W skoro można zapłacić 700zł za 150W na praktycznie identycznych podzespołach (zasilacz i led są te same w Spectrolight i w tym z OLX, reszta czyli radiator i wentylator mają tylko to wszystko chłodzić). Dodatkowo w tym masz jeszcze potencjometr więc jeśli nie potrzebujesz tyle mocy to ją zmniejszasz co jest dużym plusem, masz bardziej uniwersalną lampę i znacznie zwiększasz żywotność samego LED'a który nie musi pracować na maxa kiedy nie ma takiej potrzeby.  Soczewkę możesz sobie wybrać jaką chcesz - 120° lub 90° w zależności od potrzeb. Ja wybrałem 120 ze względu na bardziej równomierne (tak mi się wydaje) pokrycie boxa. Spectrolight (jak i wszystkie inne produkowane stricte pod uprawę) jest tylko ładnie "opakowany" i sygnowany marką która musi na siebie zarobić. Gdybym był na twoim miejscu zaoszczędziłbym te 1200zł (różnica w cene przy dwóch panelach) i wydał je na inne akcesoria które pomogą w uprawie, ale na twoim miejscu nie jestem 🙂

Jak chcesz to i sam możesz poskładać z tych samych podzespołów jak robi też wiele osób, ale dużo mniej niż te 700zł to cie już raczej nie wyniesie.

Ze swojej strony mogę tylko ten panel polecić.

Ps. Sam jak szukałem LED'ów i dopiero się dowiadywałem to byłem już zdecydowany na Marsa a później poczytałem opinie, growlogi i inne "artykuły" i wielu wymieniało je właśnie na clu058.

Edytowane przez HanYs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Słuchaj jak masz ochotę to poszukaj sobie w internecie wykresów kątów padania widma i tym podobnych . I przeanalizuj sobie

Do twojego metraża najlepsze byłyby według mnie coby cree.cx3590.

Bo clu058 będzie za mocno diodą to tak jakby mieć Ferrari jeździ tylko na jednym biegu

Sporą sumę odłożyłeś na panele .

Idą święta z zaoszczędzonych pieniędzy Lepiej kup prezent kobiecie kochance

Także życzę udanego wyboru i zadowolenia z zakupu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hehe ta kasa to raczej prezent od mojej żony;-) na te właśnie ledy;-)  Dzięki uprzejme za sugestie i podpowiedzi;-) Jeszcze się z tym prześpie ale po naradzie rodzinnej uznaliśmy,że wezmiemy te

https://www.growshopjamaica.pl/lampa-led-phytoled-clorofilla-80w-cob-cree-cxb3070-osram-ssl80/3680/

Myślę,że pomidorki będą równie zacne pod tymi ledami;-) A przekonał nas konkretnie ten parametr: przy wysokości 50cm daje 785µ·mol/m²·s inne ledy zostają w tyle. No cóż pożyjemy zobaczymy. Jeszcze raz dzięki i z fartem;-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+