Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy Indoor, wskazówki ? 6x auto. 0,64m2


AhmedTalib

Recommended Posts

 

Witam 

  1. nim ruszę z moimi pomidorami, mam jeszcze kilka pytań nie dających mi spokoju,

liczę na konkretne odpowiedzi, rady, wskazówki.

co myślicie o 6szt. automatów w boxie o powierzchni 0,64 m2 pod lampą HPS 100/150W 

jest to boxik o wym. 80x80 cm a wysoki na 118cm 

planowany trening - SCROG 

 

     2. dylemat taki, że nie jestem pewny czy nie zwiększyć ilości do 8 pomidorków 

wtedy do boxa 80x80cm wejdzie dokłądnie 8 donic o wym. 20x20cm "na styk"

czy zostać przy 6 pomidorach i wrzucić większe donice czyli 6szt. 11L - wtedy od donicy do ściany zostanie tylko 5 cm luzu

 

     3. kolejna moja rozterka to żarówki HPS i lampa jaką posiadam :

żarówek mam 4 szt. o których nic nie wiem, są one bez żadnych opakowań jedynie opisane na żarówkach 

z których znam tylko moc, a nie wiem czy każdy HPS się nadaje, a przykładowe 100W, każde ma taką samą ilość Lum i K 


     4. co do światła jeszcze co myślicie o CLF ze sklepów chińskich, pewny nie jestem ale wydają się tańsze od reklamowanych ?Na fazę WEG planuję wrzucić je do PCboxa wydaje się "przytulniejszy" dla takich maleństw :) co równa się  z lepszym światłem w boxie ??

 

     5. przy fazie VEG barwa ciepła światła  powinna mieć wysoki ilość K, czyli bardziej jasna ? im wyższa tym mocniej imituje dzień "pochmurny mglisty,  na czas WEG w PCboxie dałbym około 4000 K czy zbijać coś większego żeby nie latać z doniczkami ? chciałem żeby weg spędziły w boxie odpowiednią ilością LUM i K żeby iod początku się nie wyciągały a rosły zgrabniutkie i niskie, do samej fazy kwitnięcia, na FLO od razu wrzucone do Boxa 80/80cm z HPS 100W/150W 

 

??? Co myślicie nad taśmami LED doświetlającymi Boxika ??? 

 

kilka pytań z ankity ? pomożecie ?  
 

 

Edytowane przez AhmedTalib
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

pod scrog nie trzeba dużo sztuk roślin, dużo roślin trzeba pod sog

pod scrog możesz zrobić 2xhps

na lampach nie kombinuj bo dobre oświetlenie to absolutna podstawa

na veg barwa zimna czyli tak biała że prawie niebieska :-) jak o poranku na wiosnę, na flo czerwona czyli jak po południu kocem lata

skoro będziesz robił krótki weg lub siatkę to nie przykladał bym wagi do światła na veg a doinwestował flo

Edytowane przez Dzik
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

krótki weg tzn ? nie chciałbym tak go nawet określać ? chce żeby był odpowiednio długi a nawet ciut dłuższy, czytałem że wpływa to na końcowy efekt im dłuższy tym lepszy .

nie doinformowany jestem co do trenowania .. Scrog który chce zrobić czyli rozłożyć je łądnie na siatce podwieszonej nad nimi ? dobrze rozumiem ?

jak doinwestował do oświetlenia weg co masz na myśli ? moje żaróweczki :

Wszystkie x2 - 100W, 150W, CLF do WEG PCboxa 

IMG_20190223_073714.thumb.jpg.bad964431f3582c07e111944e391a637.jpgIMG_20190223_073729.thumb.jpg.f8dd076574298c13dba24d2424730669.jpgIMG_20190223_073740.thumb.jpg.9808b7e7644b7c162455af4b92679d68.jpg

nada się ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na taką powierzchnię 250W, 150W to biednie, nie wspominając o 100w. Po zadanym pytaniu, nie jestem pewny, czy masz cały balast, czy tylko żarówki? ? Jak na taką powierzchnię, box jest dość niski. Chińskie CLF'le padną pewnie po pierwszej uprawie, albo i w trakcie, tanie czasem drogi wychodzi ? 

Jasność to lumeny, a nie stopnie kelwina.

Taśmy led są różne, niektóre bardzo słabe, wygodniej chyba kupić żarówkę LED, ale lepiej mieć porządnego HPS'a żeby nie musieć nic doświetlać, doświetlenie takiej powierzchni dobrymi ledami będzie drogie.

edit. 

Te ledy możesz mieć do PC boxa na pierwszy tydzień, chociaż nie wiem czy takie chińszczaki nie będą słabe ? 

Krótki weg, tzn. że szybko przełączysz na flo, ale to przy sezonach, nie przy auto. Nie im dłuższy tym lepszy.

Scrog to siatka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

napisałeś że wysokość 118 cm, i dużo roślin więc za tym idzie krótki weg bo jak inaczej zamierzasz to zmieścić?

prz auto o sterowaniu długością vega i siatce możesz pomarzyć

jesteś pewien że żarówki hps nie są wyeksploatowane?

tak wogule poczytajo sobie trochę

Edytowane przez Dzik
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym wsadził 5 donic. 4 w rogach i jedna po środku. Donice 7-10l. Ale 6 nadion też można jakby któreś nie puściło kiełka.

Do tego siatka, bo boxa masz faktycznie małego. Odejdzie ci 20cm u góry na lampę, 20 na dole na donive i zostaje 80cm. Nie wiele. Dlatego najlepiej siatka.

Wega bym leciał od początku w tym boxie i w docelowych doniczkach i nie bawił się w żadne pc boxy i przesadzanie automatów. Weg na hps150, a jak już zaczną wypuszczać włoski to do£ożył drugi hps 100w i będzie ok. Nie baw się w chiñskie cfl i taśmy led. 

Tak jak miś powiedział. Balast masz do hps? To nie są zwykłe żarówki do wkręcenia w oprawę i gotowe? Musisz się zaopatrzyć w zasilacze magnetyczne lub elektroniczne.

Światło cały czas 18/6, lub 20/4. Niektórzy świecą nawet 24/0. Ale ja bym został przy 18/6. W koñcu to auto więc nic im nie zmieniasz. Same zaczynają kwitnąć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli planujesz SCROG to tylko rośliny pelnosezonowe czyli fotoperiod. W SCROGu rośliny trenujesz, topujesz do takich tortur automaty się absolutnie nie nadają. No wnieśli masz automaty to nie ty decydujesz o długości vega, jeśli nie wiesz czemu to zastanów dlaczego te rośliny w nazwie mają słowo AUTOMAT ?

Jeśli SCROG to na twojej powierzchni szafy 4 rośliny, pelnosezonowe, wtedy możesz przedłużyć veg.

No i zapraszam do mojej fotorelacji. Właśnie moje panny są w koncówce veg i właśnie SCROG.

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja powiem Ci tak skoro nie zacząłeś jeszcze uprawy to przestudiuj odpowiedni dział na tym forum a podjęcie decyzji o roślinach i metodach uprawy będzie dużo łatwiejsze jeśli automaty to żaden scrog nie wchodzi w grę wracając do twojego boxa i jego wysokości odlicz wysokość doniczek i miejsce na lampę lampa musi mieć mniej więcej 20/30cm odstępu od roślin ile zostało ci miejsca? Ja bym zastanowił się nad dwiema max 3 sezonami i konkretnym treningiem żeby się zmieścić z wysokością sprawdź GL @Triskele to zobaczysz co się dzieje przy scrogu u mnie też jest scrog tyle że może mniej profesional u @bortek zobaczysz sog jak przegladniesz bieżące bądź zakończone uprawy @Miś to zobaczysz co można zrobić w niskich pomieszczeniach póki nie zacząłeś masz możliwość nauki i wyboru powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+