Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

2 godziny temu, Dzik napisał:

Ślicznie wyglądają  Już teraz widać jak z wigorem zakwitają. Będą ładne topy. 

Zobaczymy czy będą :D jak na razie herbatka daje radę, ale o tym jak bardzo daje radę przekonamy się dopiero jak wyjdzie większe zapotrzebowanie na PK. Za jakieś 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hm... woda kokosowa zawiera dużo potasu, składników mineralnych i witamin to tak z wiki :d banany mają dużo potasu, fosfor... zakładam że witaminy też hm?  także nie wiem co ona wprowadza nowego do twojej diety... o co chodzi dokładnie w tym drugim nie zrozumiałem bo angielski trochę kuleje, ale wydaje się dość pracochłonne... i jeżeli to i tak ma sfermentować użyłbym drożdży żeby skrócić cały proces i nie byłoby trzeba się bawić tak z temperaturą... ale to tylko teoria, a ty rozmawiałeś z kimś kto tak robił... chętnie zobaczę efekty :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Pomidorek woda kokosowa poza składnikami odżywczymi samymi w sobie zawiera enzymy, które znacznie poprawiają wchłanialność minerałów i ogólnie działają stymulująco na korzenie dzięki czemu wszystkie składniki odżywcze są lepiej przyswajalne. Co do fpj, ogólnie nie jest to pracochłonne, on ogrzewa to, bo trzyma pojemnik poza domem. Od razu po tym powiedział, że jeżeli robisz to w domu i masz stałą temperaturę pokojową, to gotowy zacier możesz mieć po 4 dniach.

Co do zacieru, ten płyn który przelewa po kilku dniach jest w stu procentach z tej rośliny którą macerował, nie ma tam wody dodanej z zewnątrz. Wartości odżywcze same w sobie są tam w niewielkich ilościach, ale głównym zadaniem zacieru jest wyciągnięcie z macerowanej rośliny enzymów i hormonów które dzięki temu, że są sokiem roślinnym, czyli de facto substancją która już została wyprodukowana przez roślinę i nie musi być już w żaden sposób rozkładana w glebie, będą bardzo łatwo przyswajalne, roślina wchłania je z gleby i nie musi ich produkować samodzielnie, a raczej tak czy inaczej je produkuje normalnym tempem i rytmem, ale to co wchłonie z roztworu jest dodatkiem który "wypierdala rośliny w kosmos". Dodatkowo rozłożony cukier, to chyba jest jasne jak wpływa na topy podczas kwitnienia. 

Ogólnie dowiedziałem się dzisiaj kilku zajebistych rzeczy o tym czym na prawdę jest BIO uprawa i chyba streszczę to wszystko w jakimś oddzielnym temacie.

Właśnie robię pierwszy zacier z -tamtaradam- liści i odrostów które mam z defo :D nie wiem czy dla konopi może być coś lepszego niż nawóz z konopi.

 

@Gucio ogólnie na chwilę obecną nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z nawożonymi roślinami jakie miałem w przeszłości. Ale masz rację, miało być na bananach, a ja mam 8 rośli, także połowa nadal będzie dostawała samą herbatkę, a połowa coco i fpj. Na koniec będzie też fajne porównanie obydwu metod.

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

22 doba 12/12

Ogólnie większość roślin coraz bardziej buja się z flo, wzdłuż prawej ściany stoją 3 rośliny które najwolniej kwitną, są to 2 czedary i jeden walker. Starszy walker stoi w lewym górnym rogu, a saint og pod wentylem. Na tym starszym walkerze 5 z 6 pałek zapowiada się na prawdę tłusto, są pietra co 2-3cm na długości ok 30cm, jeśli fajnie napuchną, to będzie z tego planta fajny plon. Pozostałe 3 młodsze idą równo i są w fazie coś pomiędzy starszymi a tymi z lewej strony. 

Dziś poszło kolejne defo, już ostatnie. Po ostatniej ze środy, cała powierzchnia zarosła nowymi liśćmi. Wywaliłem ich por żeby już finalnie odsłonić środki roślin w celu lepszej penetracji i w celu poprawy cyrkulacji powietrza. Wszystkie rośliny dostały wczoraj na 24h przed fryzjerem mocną 10 dniową herbatkę rozcieńczoną pół na pół z wodą. Wygląda to tak

Wczorajlarge.IMG_20180921_174617.jpg.849872ac067e623fb90c1d2d78bc43dc.jpg

large.IMG_20180921_174630.jpg.cb8913617c563098f29f00079f5d2e17.jpg

Dzisiaj

large.IMG_20180922_190839.jpg.4a7f085d4fe19f4d010bd749aaa00bed.jpg

large.IMG_20180922_190932.jpg.d2a0deef7d78c0ae6e8d8c167ad7b553.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+