Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Robimy pestki femi-Saint OG x Lemon Garlic OG-CFL[0,1m]


Recommended Posts

Nasiona: Saint Og z Holy Seedbank oraz Lemon Garlic Og z Humboldt Seeds
Oświetlenie: 92 waty4 x Philips Twist 23 waty 2700k
Fotoperiod: 12/12 od początku
Box: 35x30x55cm, samoróbka obłożony folią refleksyjną z leroya
Podłoże: Compo bio
Donice: 4 litry, zrobione pod wymiar podstawy
Nawozy: Domowe nawozy, ew będę się wspomagał biobizzem
Wentylacja: Kanalak z leroya 110m3/h
 
Do rzeczy. Po projekcie pomidor, czas na projekt Shalom OG 
Pomysł wziął się z prostej przyczyny. Zamierzam rozbudować w najbliższym czasie swoją powierzchnię uprawową i mam zamiar startować z sogiem, a że aktualnie nie mam żadnych matek na klony, będę to robił z pestek. Teoria krzyżowania konopi jest mi oczywiście doskonale znana, podejście takich osobistości jak Dj Short, Shantibaba czy Soma to jedno, a rzeczywistość małego polskiego growera to drugie  
Pestki robię dla siebie, więc komentarze w stylu "gdzie selekcja z miliona roślin" czy "nie robi się femi z femi" są tu zbędne. Równanie jest proste... Dobry upierdalacz x dobry upierdalacz = dobry upierdalacz w potomstwie... z grubsza  
Na ojca wybrałem Saint Og ponieważ jest to hybryda w pierwszym pokoleniu i powinna teoretycznie zapewnić lepszy materiał zapylający i większą szansę na brak skaz genetycznych powodujących np hermienie. Rewersję przeprowadzać będę za pomocą roztworu tiosiarczanu srebra.
 
Growloga miało nie być, ale że jest to mój pierwszy raz chcę to udokumentować i w sumie też pokazać, że niewielkim kosztem można sobie zrobić zapas pestek na pare lat, albo 3 miesiące przed outdoorem można zrobić z dwóch nasion materiał siewny na hektarowe pole. 
 
Sadzonki już się przebijają, a że teraz mają noc, to ich zdjęcie dorzucę tu jutro...
 
large.20181210_230103.jpg.0e764d2238f3de 
IMG_20181215_162313.thumb.jpg.8961872892d4eb3e71a83feeb2dbc10d.jpg
 
Rośliny będą siedzieć w tym boxiku(stare zdjęcie z jakiegoś tam grow), ogólnie całkiem fajne bobki z niego wychodziły i liczę na finalnie kilkaset pestek.
Cale krzaki idą na pestki, więc poza krosem Saint og x lemon garlic og  będzie też sporo nasion Saint og s1.
20170416_192629.thumb.jpg.06a91a79df876dc68656577628f485f2.jpg
 
pozdro
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dr Greenthumb Ogólnie nie ma zbyt wielu informacji o Holy w internecie. Na ich stronie można wyczytać, że "współpracowali z innymi breederami i niedawno założyli własny projekt".

Co ciekawe, na stronie Holy seeds bank można znaleźć ciekawy produkt który oferują https://holyseedsbank.com/feminized-pollen/ , tylko ta cena wydaje się dosyć zaporowa.

 

 

Co do pestek reg i femi, tak na prawdę sporo breederów pracuje na roślinach z pestek femi. Jeśli masz wyselekcjonowaną zajebistą roślinę, która nie hermi się po rodelizacji lub oprysku cs, to nie ma przeciwskazań, żeby stabilizować potomstwo już w postaci roślin feminizowanych. Na pewno bardzo ułatwia i przyśpiesza to cały proces.

 

Co do reg. Plany na 2019 rok mam dosyć ambitne i uwzględniają uprawę pestek regularnych. Na pierwszy rzut będzie prawdopodobnie szła krzyżówka takiego ziomeczka metal dragon x cindarrella 99 od braci grimm. Z tego crossa może trafić się coś zajebistego. Później będzie grow legend od Seriousa z pestek reg, tutaj tez może będzie okazja coś podziałać. 

 

W ten grow przede wszystkim poza uzyskaniem pestek, chce zobaczyć dokładnie z czym to się je, że tak powiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 5

Małe bo małe, ale lecą na 12/12
Na razie są pod hps, mam tam miejsce i stwierdziłem, że dopóki nie będę pryskał stsem nie ma sensu odpalać drugiego boxa.

IMG_20181220_190458.thumb.jpg.7b465df1f344c029b35fa8dc367568bb.jpg

Ogólnie zastanawiam się, bo mam tą ziemie która mi dżdżownice przerabiają i ona ogólnie jest już gotowa i myślę czy nie spróbować zrobić tych roślin na niej? Jak myślicie, jechać na recyklingu, czy jednak przy tych roślinach trzymać się jeszcze kupnej compo?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+