Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

2x Auto ak 47


Recommended Posts

Witajcie! ? jestem tutaj nowy i chciałbym zaczerpnąć pare rad od doswiadczonych growerow.To moja pierwsza uprawa? i nie wiem co z czym sie je i wgle jestem zielony w tych sprawach:lisc:

Zaczne od tego, ze w boxie o wymiarach 55x55x80 sa dwie roslinki 2x auto Ak 47.Pestki zakupione przez internet w Nas....Ban...pl.Box zrobiony z tego co bylo pod reka? plyta osb. o grubosci 15mm na stelazu z latek.Srodek wyklejony jest specjalna tasma aluminiowa do izolowania wentylacji.W srodku sa 3x zarowki led firmy Osram po 1800lm kazda i Panel led z bialymi ledami (3 ledy o srednicy okolo 5mm) dodatkowo na dolnej czesci dzwiczek wyciety jest wlot powietrza, a w suficie zamontowany wentylatorek z kompa, ktory wyciaga powietrze.Roslinki posadzilem w donicach okolo 7-8l na zwyklej ogrodniczej ziemi uniwersalnej.Nasionka wyszły z ziemi jednoczesnie 18 kwietnia, ale dopiero teraz wrzucam pare fotek i prosil bym o rady i opinie

 

kilka pytan z moejj storny?

1. Przeczytalem "gdzies" ze po pojawieniu sie 3-4 pietra lisci zaleca sie zrobienie treningu LST, czy prawidlowo go robie?

2. Czy na 20 dzien po wykluciu, roslinki nie wydaja sie zbyt male i slabe? za malo swiatla lub dziadowska ziemia?

3. W donicach jest ziemia uniwersalna, na worku bylo napisane od 5% do 6-5%pH czy dobrym wyborem na wzbogacenie tego co jest w donicach beda odrzywki od Canna? (zamowilem pakiet Terra Vega,Terra Flowers i PK 13/14)

4. Jaki czas oswietlenia w tej fazie zapodac? jak narazie jest 16/8

W miare mozliwosci bede wrzucal zdjecia na biezaco ?:lisc:

 

Edit: ziemia jakiej uzylem to Vitahum ph 5,5-6,5%

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powitać panie @Bmkac!

Roślina zdrowa. Nie jest źle.

Nawozy ok. Myślę że się sprawdzą. Będziemy monitować czy dobrze idzie :-)

Mała trochę. W kokosie albo z jego dodatkiem rosną szybciej/lepiej niż w takiej ziemi. Jak wysoko masz światło od roślin?

Płytę OSB lepiej było pomalować na biały mat.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zarowki sa osadzone praktycznie pod samym sufitem na stale  jakies 45 cm od roslinek a Panel jest przymocowany na drzwiczkach

 

Tak to mniej wiecej wyglada:

x4ox8k.jpg

2ls6rz8.jpg

Ps: ograniczam sie do uzywania wentylatora, bo jedna z lopatek jest ulamana i wydaje tym samym glosny stukot.Przy wl.wentylacji temp. to jakies 22-24 stopnie (odlaczam go tylko gdy jestem w pomieszczeniu w ktorym znajduje sie box, dzwiek mnie troche irytuje ?)

 

Edytowane przez Bmkac
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Dzien 23. Roslinki zostaly wczoraj podlane terra vega i zmniejszylem odstep od zarowek.Zauwazylem ze jedna z roslin ma zwiedly szczyt nie wiem co sie stalo i co zrobic zeby nie padla?? pomocy!!:lisc:
  • zakupilem ten wylacznik czasowy jak go ustawic zeby bylo najlepiej dla roslin ?

20180511_090242.jpg

20180511_090256.jpg

20180511_090306.jpg

20180511_134147.jpg

Edytowane przez Bmkac
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+