Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


VirtuOz`

Recommended Posts

Witam wszystkich zapalonych miłośników młodych koleżanek Marysi i nie tylko. Na wstępie liczę się z tym, że zostanę totalnie zjedzony poprzez komentarze typu " wujek google Ci pomoże ", " było już 1000 takich tematów ", " weż się za lekturę " itd. itd. Sprawa wygląda nieco inaczej. Ciężko pracuje bo, aż na 2 etaty dziennie co za czym idzie nie mam totalnie czasu na to, aby usiąść i zagłębić się w tajniki sadzenia konopi. Za szczeniaka interesowały mnie te tematy, ale to był rozkwit lat 90 i wiedza w tym zakresie nie była tak rozpowszechniona i dla każdego dostępna. Wpadłem na pomysł, aby w końcu zrealizować młodzieńcze plany i chociaż raz zrobić coś przeciwko zasranym ustawom, które panują w naszym kraju. Młodszy znajomy nadmienił mi kilka wątków na ten temat podczas przerwy w robocie, ale wiem tyle co nic...może przedstawię Wam zakres mojej ubogiej wiedzy w tym temacie, a może i szczęście dopisze i mi pomożecie na co bardzo liczę. Więc tak planuje zakup nasion skromnie ( 3x Maroc, może x1 Easy Sativa, 1x Critical ) czytałem, że to w miarę dobre nasiona na Polski klimat oudoor'owy. Sklep - thc-thc.com. Teraz spot.. miejsce mam z dala od ludzi, zabudowań i całej reszty ( co do spota udało mi się przeczytać 1 materiał ) no i teraz zaczynają się schody. Przed napisaniem tego posta 50/50 szybko przeleciałem tematy z tym związane. Najlepszy dla mnie sposób to 50/50 ziemia ze spota i ziemia kupiona w ogrodniczym( pH 5,5-6,5 ) niby ok, ale teraz co do tej ziemi? Jedni piszą dodaj perlit, aby napowietrzyć, dodaj dolomit inni znowu o jakiś azofoskach-polifoskach..i już sam nie wiem co do tej ziemi dodać..drudzy natomiast, że włókno kokosowe. Teraz mam totalny kocioł w głowie, a co dopiero temat dotyczący okresu wegetacji i kwitnienia? Jakie nawozy ( kiedy i jakie ilości ). PROSIŁBYM WAS O POMOC. Wiem, że przerabialiście setki takich tematów i już może macie dość, ale kwiecień się już zbliża, a ja nie chce zapierdalać od świtu do nocy i wydawać 4.0 za G, aby się kitrać w kiblu na robocie, żeby zapalić wąsa. Byłbym ogromnie wdzięczny za odpowiedź odnośnie GLEBY ( co z czym dodać ) , NAWOZU ( co na wege i kwitnienie ) i jak ewentualnie podlewać i trzymać przy życiu moją pannę, aż do żniw. Z góry dziękuję i szacunek jeśli wytrwałeś do KOŃCA !

 

 

Edit:

 

1. Jakie dołki pod automaty? Czytałem, że nie duże i ok 10L ziemi pod krzak wystarczy ( ziemia z ogrodniczego pH 5-5 ,6-5 )

2. Co dodać do ziemi? Jedni piszą perlit+ dolomit inni że nic nie trzeba dodawać..czytałem, że dobra opcja to BioBizz ALL-MIX z mchem torfowym,perlitem itd. czy zamiast tego BioTabs?

3. WEGETACJA : I tutaj to już wgl kosmos..Biohumus (extra, forte??) po 2 tyg życia rośliny wystarczy? 1/3 dawki i później zwiększać? Czy jakieś BioTabs'y? i po jakim czasie automat przejdzie mi  w stan kwitnięcia?

4. PODLEWANIE : Jak to z tym jest? Kiedy ma sucho to podlewam raz, a porządnie tylko zaczynać od małych dawek? i jak to się ma do nawozów z wege? Np. Nawóz z woda--->woda---> znowu nawoz z woda? Po jednym opakowaniu na wege wystarczy?

5. KWITNIENIE : Standardowo zwiększanie dawki co tydzień tylko teraz jakie produkty,  i jakiej fimy? Polecisz cos? No i tak samo jak wyżej..lać to na przemian z wodą? Na spocie będę jakoś 2 razy na tydzień..

6. OCHRONA : Jakieś preparaty na mszyce? Ślimakol ewen. trociny? NATURAL AFIK jako ochrona przed mszycami, pędziorkami?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Olej te różne mieszanki ziemi, ziemie z supermarketów i ogrodniczych, srałfoski itd. bo to najgorsze gó**o...

Najważniejsza zasada: Gleba to podstawa ! 

Zakupy rób tylko w groshopie jeżeli chodzi o nawozy i glebę. 

 

Gleba: możesz użyć gleby z outdoora, ale musi być dobra jakościowo, wszelki czarnoziem jest dobry, a najlepszy jest czarnoziem spod pokrzyw, nawet lepszy niż kupne z growshopu.

Jedna roślina minimum 25L ziemi. 

Z gleby kupnej polecam wszelkie lightmixy, jak sama nazwa mówi nie mają zbytnio dodatków, i dobrze :) Ja używam od paru lat glebę BioBizz Lightmix bo ma już perlit.

Nawozy: kwestia gustu, są mineralne i organiczne, największa zasada to nie mieszać producentów, oczywiście wszelkie marketowe i ogrodnicze odpadają.

Ja polecam zestaw na outdoor BioTabs Guerrilla Box, organika i olewasz pH i Ec. Ale równie dobrze możesz wziąć tylko na kwitnienie coś np. z Plagronu, AN czy innego producenta.

Nasiona: Najlepiej na outdoor automatyczne i pełnosezonowe, automaty są gorsze więc jak się spierdolą to pełnosezonowa na pewno da radę :) 

 

1. 25L i nie ziemia z ogrodniczego bo będzie h*j, one mają już w sobie nawozy które zniszczą sadzonkę, a że to automat to będzie lipa... 10L to w namiocie

2. Ziemia BioBizz Lightmix + Zestaw BioTabs na outdoor, pamiętaj że sadzonki robisz w czystej glebie, docelową mieszasz razem z biotabsami.

3. żadnych biohumusów ! wywal to i więcej nie wspominaj... patrz punkt 2., a co do wegetacji, 2 tygodnie w domu wystarczy, automat kwitnie od razu ale możesz go trzymać na wegetacji, nawet lepiej

4. Tak jak producent nawozów zalecił w instrukcji. A jak jest sucho i trzeba podlać wcześniej to samą wodą. Na start dużo i dajesz czasu by korzeń rozszedł się w poszukiwaniu. Nie rób bagna, konopie lubią jak je czasem podsuszy.

5. Patrz instrukcję biotabsa.

6. To outdoor, musisz zabezpieczyć, wszelkie takie specyfiki śmiało stosuj nawet te marketowe, na sarny, zające, ślimaki itd. Trociny podobno dobrze dają rade z ślimakami. Byle by nie pryskać na planty.

 

 

I nie wystartuj za wcześnie, pamiętajcie jest takie coś jak Biodynamiczny Kalendarz Rolnika ! Pierwsze sadzenie do gruntu to przeważnie początek maja.

Wiadomo, wcześniej można śmiało już przygotować spoty / miejscówki, przekopać glebę, wykarczować by miało jak najwięcej słońca itd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+