Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
hesi.nl grasspower.nl
xcslawko

CFL 5x23W | White Widow XXL od Dinafam

Recommended Posts

Witam Szanowne Gremium ...

Moze ktos pomoze 

jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy jak na zdjeciu 

krotki opis uprawy : 

nasiona WW XXL Autoi od dinafem 

box szafa o wymiarach : 42X32X75

swiatlo : 5 swietlowek osram 23w barwa ciepla 

doniczki 7 l

ziemia compo sanna (gotowa mieszanka z perlitem i guano ) 

woda do podlewania leko gazowana o ph 6,15 

narazie zero nawozenie ale w planie biobizz trypack 

i tak .. jedna roslinka wyglada na Ok a druga nie ( wszytko to samo w tym smamym boxie

aa i temperatyra 24-26 stopi wilgotnosc 40-50%   

dzis jest 6 dzien od wykielkowania 

z gory dziekuje za ewentualna pomoc 

20171212_170234.jpg

20171212_170229.jpg

Podlewaj odstaną kranówką o ile nie masz dostępu do deszczówki, masz jak zmierzyć pH?, i wyrzuć ten keramzyt z powierzchni.

myslalem o wymianie ziemi na uniwersalna z perlitem ... ta ziemia jest chyba za bogata w nawozy 

niestety niemam dostepu do deszcowki i nieposiadam miernika PH 

Gleba bogata w substancje organiczne, idealna do kwitnienia roślin w doniczkach lub w ziemi jak petunie, pierwiosnki, kwiaty szklane, begonie itp. Specjalna formuła oferuje: strukturę o dobrej przepuszczalności i dużej zdolności zatrzymywania wilgoci dla regularnego zaopatrzenia w wodę i składniki odżywcze; obfite kwitnienie o intensywnych i jasnych kolorach aktywowane przez Guano i jego naturalne składniki odżywcze; zrównoważone i gwarantowane nawożenie przez 4-6 tygodni, co sprzyja bujnemu i zdrowemu rozwojowi roślin. 

tak pisza o tej ziemi 

1513157105731551734432.thumb.jpg.c4b6790f3660d78b52042ef2dd510490.jpg1513157136450-2099556628.thumb.jpg.f1de14b1b41dbca4efe7581f5c04e341.jpg

wyjeb ten keramzyt bo będze grzyb jakiś jeszcze i nie podlewaj gazowaną wodą :Facepalm: chcesz podlewac kupną to polecam niegazowaną Dobrowiankę.

oki keramzyt wyjebie ... a co do wody to niestety umnie w kraju niema dobrowianki :( 

hey  pomyslelem ze moze admin przeniosl by watek to fotorelacji... moze wspolnie zapanowali bysmy nad sytuacja 

pozdrawiam

Przeniosłem i zmieniłem trochę nazwę ;) Mam tylko nadzieję że będziesz prowadził tego GL'a :) 

dziekuje 

oczywiscie bede prowadzil ;  do samego konca - mojego lub jej :)

wiec tak... 

wlasnnie wrocilem z zajebistego sklepu " idroponica" i kupilem biobizz try pack orac tester ph wody .. po zrobieniu testu wyszlo ze woda ktora podlewalem miala ph 5 a moze i nawet troszke mniej niz 5 

zła gleba, zła woda... 

Może skocz do growshopu po dobrą glebę i wymień puki jeszcze jest szansa... Polecam jakiś light mix.

A więc - zmiana gleby, podlewaj wodą kranówą ale odstaną 24h, chyba że Twoja woda z kranu nie nadaje się do spożycia...

I nigdy więcej keramzytu i innych, jak chcesz napowietrzyć glebę to najlepiej pasuje do tego perlit, w glebach light mix biobizza już jest.

Keramzyt jest do hydroponiki, i trzeba go najpierw wypłukać.

super dziekuje bardzo za pomoc 

mam rozumiez ze jak kupie ziemie biobizz light mix to jest to ziemia gotowa i niewymaga dadawania wiecej perlitu 

w opisie moich pestek znapisane jest ze zalecaja dodac 30% kokosa 

co do wody : zmierzylem ph odstanej kranowki ... wynik :8 :( 

5 minut temu, xcslawko napisał:

mam rozumiez ze jak kupie ziemie biobizz light mix to jest to ziemia gotowa i niewymaga dadawania wiecej perlitu 

tak

5 minut temu, xcslawko napisał:

w opisie moich pestek znapisane jest ze zalecaja dodac 30% kokosa 

zbyt małe masz doświadczenie by z kokosem eksperymentować, nabierzesz doświadczenia to wtedy drzwi do zabawy będą otwarte :D 

6 minut temu, xcslawko napisał:

co do wody : zmierzylem ph odstanej kranowki ... wynik :8 :( 

Ja się ph nie przejmuje ale ja to ja :D przy mojej ilości roślin musiał bym co chwila cały bagażnik wody wozić hehe Przy Twojej ilości roślin możesz pokusić się o wodę ze sklepu taką jak Smaku doradził. 

orajt jutro shoping i wymiana gleby 

co do wody  sklepowej ... to umnie w kraju niema dobrowianki itp wiec sprobuje z ta kranowka... jak piszesz

hmmm

a moze  po prostu nowe pestki wsadzic...

skoro nie masz jeszcze nawozów, to polecam zestaw BioTabsa, wtedy w ogóle nie przejmujesz się pH ani Ec... Tylko te nawozy mieszasz razem z glebą przed posadzeniem...

ciao :)

wiec tak..

dzis odwiedzilem moj zajebisty sklep i zakupilem nowa ziemie biobizz light mix ... przesadilem rosliniki ..

chcialem dodac foty ale cos niedziala :) 

Skończyło ci się miejsce na załączniki, foty wrzucaj do galerii: 

fajno tam

edit: co do tych powyginanych poczeekaj 3 dni prawdopodobnie nastepne pietra juz beda ok czasem tak wygnie chyba od nawozow w ziemi tak wg mnie

Edited by rooky

Jak wyżej poczekaj na kolejne pietra. Jesli dalej będzie mutacja to ktoś z większym Expem musi dopomóc czy zostawić mutaka.

Wywal te podstawki na lód etc z keramzytem i wodą. Będą gniły, glony rosły etc. Bakterie. Juz lepiej nakryć butelką jak na oucie aby mialy wiecej wilgoci.

Później jak uczy vito same będą parować. (chyba że złego nauczyciela pamiętam)

3 godziny temu, rooky napisał:

fajno tam

edit: co do tych powyginanych poczeekaj 3 dni prawdopodobnie nastepne pietra juz beda ok czasem tak wygnie chyba od nawozow w ziemi tak wg mnie

no wlasnie wczesniejsz zemia byla z guano i to moze byc przyczyna .. wczorja przesadzilem do light -mix zobaczymy co bedzie dalej .. jak cos to nowe pestki wzuce i tyle ... ale szybko sie niepoddam mimo wszytko  pozdro 

3 godziny temu, JanKowalski napisał:

Jak wyżej poczekaj na kolejne pietra. Jesli dalej będzie mutacja to ktoś z większym Expem musi dopomóc czy zostawić mutaka.

Wywal te podstawki na lód etc z keramzytem i wodą. Będą gniły, glony rosły etc. Bakterie. Juz lepiej nakryć butelką jak na oucie aby mialy wiecej wilgoci.

Później jak uczy vito same będą parować. (chyba że złego nauczyciela pamiętam)

bez tych podstawek jest mala wilgotnosc w granicach 40% a z tymi podstawkami i recznikiem ok 55-60%

pozdrawiam XC

Ta pierwsza wygląda chujo... Ta druga trochę lepiej. Dzisiaj mają jakoś 11 dni pewnie. Powinny być bardziej rozrośnięte na ten okres. Keramzyty powywalaj. Nawozów narazie nie dawaj. Poczekaj aż zaczną kwitnać. Pewnie za jakieś 10 dni. Z biogrowem ostrożnie. Ma dużo azotu i łatwo go przedawkować. Z automatami jest taka sprawa przykra, że jak na początku zrobisz błędy, to potem mocno się to na plonie odbija. Automat ma zakodowane, że kwitnie po około 3 tygodniach i to nie ważne, czy w te 3 tygodnie urośnie na 8cm, czy na 28cm. Z CFL spróbuj zrezygnować na rzecz LED. Teraz masz 115W. To sporo jak na tego boxa. Z LEDem zużywałbyś połowę energii mniej. I zamiast automatów wybieraj feminizowane. Ja też cały czas na automatach leciałem, nie wiem dlaczego. Chyba przez to magiczne słowo "auto".  A to wcale nie jest ich plus. Bardziej minus. Teraz przerzucam się na fotoperiody. W foto możesz sobie wega przeciągnąć ile chcesz i kiedy ci pasuje przełączasz na kwitnienie. Auto na outdoor, fotoperiody na indoor. Taka zasada powinna być. I te keramzyty powywalaj. Jak za 2 tygodnie nie będzie sporego postępu, to bym je wywalił i nowe pestki 2 wrzucił.

Hey Ryszardzie :) 

tak jak piszesz poczekam jeszcze jakis czas ... jak niebedzie wyraznego progresu to wsadze nowe pestki ... mam jeszcze jedna dinfema wiec ja w sadze a w miedzy czasie zbuduje panel led .. zobaczymy jak bedzie . keramzyt usunolem ... 

dziekuje i pozdrawiam 

hello 

sprawy sie maja tak

fty z przed chwili ... wkur****m sie i wy******m tgo mutanta ( szkoda mojego czasu na to ) i kielkuje swierza pestke .... z tym leprzym jeszcze poczekam 

zobaczymy large.20171217_152822.jpg.bef3ece7328b8c3c880a5b517ee5742e.jpglarge.20171217_152813.jpg.53e9c987f1b48c5922ba1e64e7c95cb3.jpglarge.20171217_152806.jpg.d1c18aa3ab34391aac0e5ec36eac307f.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+