Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ile godzin pod lampą?


royes90

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Dzięki, za 1 tydzien może 2, zmienie im te cykle.
Mam jeszcze jedno pytanko trochę inny temat, ale nie chce juz zakladac osobnego wątku, więc tu zapytam. Jak to jest z przesadzaniem? Jest ono konieczne? W sensie, że jak nasionko wykiełkuje to najpierw muszę je posadzić w takiej małej donicznie, a pozniej jak drzewko sie rozrosnie to koniecznie musze przesadzać do duzej? Czy mogę odrazu wykielkowane ziarenko zasadzic do dużej i potem nie zawracać sobie głowę przesadzaniem? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, royes90 napisał:

Jak to jest z przesadzaniem? Jest ono konieczne? W sensie, że jak nasionko wykiełkuje to najpierw muszę je posadzić w takiej małej donicznie, a pozniej jak drzewko sie rozrosnie to koniecznie musze przesadzać do duzej? Czy mogę odrazu wykielkowane ziarenko zasadzic do dużej i potem nie zawracać sobie głowę przesadzaniem? 

najlepiej sadzonki tworzyć w małych doniczkach/kubeczkach...

Kiełkowanie i sadzonka powinna być w samej glebie typu light mix, aby żadne nawozy jej nie popaliły (korzonków)... Dlatego robi się sadzonki i dopiero do docelowych.

Jak masz w docelowych glebę bez nawozów można od razu ale nie jest to słuszne bo sadzonki się szybko wyciągają... Ale jak wolisz, to Twój ogródek... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Odświeże trochę temat, bo mam jeszcze pytanie.
Jeżeli na czubkach rośliny pojawiają już się takie białe "gniazda" to znaczy, że zaczyna kwitnąc? 
Nawóz jaki dawałem to Biohumus do roślin zielonych, zmienić teraz już na Biohumus do roślin kwitnących?
Od zasadzania żarówka świeciła na początku w cyklu 24 godzinnym, potem 20/4 i obecnie 18/6. Wiek roślin to ok 9-10 tygodni. Zmniejszyć im znowu fazę doświetlenia np na 16/8 czy zostawić 18/6?   Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez royes90
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

44 minutes ago, royes90 said:

Nawóz jaki dawałem to Biohumus do roślin zielonych, zmienić teraz już na Biohumus do roślin kwitnących?
Od zasadzania żarówka świeciła na początku w cyklu 24 godzinnym, potem 20/4 i obecnie 18/6. Wiek roślin to ok 9-10 tygodni. Zmniejszyć im znowu fazę doświetlenia np na 16/8 czy zostawić 18/6?   Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Biohumus to lipa totalna :) Jakie ma wartości NPK ten "Biohumus dla roślin kwitnących"? Na 99% ma za dużo azotu dla Twojej uprawy.

Dodatkowo nie ma żadnych informacji na temat tego w jakiej glebie uprawiasz, czy jest nawożona. 

Co do światła 18/6 do samego końca, 20/4 też może być. Nie zmieniaj jej za często światła. Z automatami leć na jednym fotoperiodzie :)

Jeżeli na czubkach rośliny pojawiają już się takie białe "gniazda" to znaczy, że zaczyna kwitnąc? 

Tak

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.
Co do tych wartości NPK nie mam pojęcia, nie wiem czy na butelce jest to podane, ale i tak już dawno wywaliłem butelkę.
Gleba też nie wiem jakiej firmy, wziąłem zwykłą, którą znalazłem w szopie. Jest to moja pierwsza uprawa, cóż człowiek głupi i na błędach się uczy :(
Jaki teraz nawóz mógłbym im podawać i przez ile? Planton K do kwitnących byłby ok?

Edytowane przez royes90
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+