Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

BHO - Butane Hash Oil - metoda bezpieczna


Recommended Posts

Lepiej zwłaszcza jak jest tego więcej bo tak to pie*******az tym jest. I oczyścisz to tak ze sie cukierek zrobi jak landrynek. I palić najlepiej ponoć z kwarcu, bo już nawet tytanowy gwoźdź robi cos z terpenami. Pierwszy olejek tez zrobiłem jak ty paliłem, dusiłem się i mówiłem ze dobre puki nie miałem punktu odniesienia do oczyszczonego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, Vito napisał:

na razie przerwałem proces, poczekam na alkohol izopropylowy. Dzięki za rady :) 

Nie polecam alkoholu izopropylowego - jest znacznie bardziej toksyczny od butanu, więc dużo więcej ryzykujesz jeśli nie oczyścisz go prawidłowo. Poza tym izpropanol w odróżnieniu od butanu wyciąga z rośliny chlorofil, przez co kąpiel w iso nie może trwać dłużej niż 30-40 sekund, a ogólna jakość końcowego produktu będzie znacznie niższa. Więc znacznie lepiej trzymać się butanu. Lub robić rosin, co nie wymaga żadnego rozpuszczalnika, tylko nacisk i odpowiednia temperatura. 

Oczyszczone BHO na Twoim zdjęciu wygląda dobrze, próbowałeś to dabować?

 

5 godzin temu, Vito napisał:

zapoznałem się z tematem, za około 3 miesiące spróbuje zrobić ze świeżych :) a napisz czy używasz czystych drogich gazów czy zwyczajnych z marketu ? Skoro później i tak rozpuszczę go w IPA to zwykły z marketu nie zrobi różnicy ?

Jakość gazu robi różnicę - używaj tylko wysokooczyszczonego, najlepszy jest Colibri lub Vector. Tańsze butany zawierają domieszki, których lepiej nie spożywać. Osobiście, pomysł z potraktowaniem tego na koniec alkoholem wydaje mi się mocno nietrafiony, duże lepsze (bezpieczniejsze) będzie oczyszczanie termiczne (takie jak robiłeś).

 

O 23.08.2017 o 18:07, Dzielnicowy napisał:

Ten gaz jakoś łączy się z tą żywicą na topach? Jak wygląda materiał z ekstraktora po takim procesie? Jest kompletnie pozbawiony żywicy? Czy może całego thc? Nadaje się jeszcze do czegoś? Rozumiem, że liście i łodygi też można w to wepchnąć i coś z nich wycisnąć?

Butan działa jako rozpuszczalnik, wymywa kannabinoidy, resztę (np. chlorofil) zostawia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, WNS napisał:

Chodziło mniej więcej o cos takiego z oczyszczaniem alkoholem.  

 

Tak, tu oczyszczają alkoholem, ale etanolem, który jest znacznie mniej toksyczny od izopropanolu. Zresztą w warunkach, w jakich to robią (profesjonalne laboratorium za parę baniek $, wielkrotne destylację i filtracje) byliby nawet w stanie oczyścić to z izopropanolu. Robiąc jednak własny koncentrat w domu nie będziesz w stanie w 100% oczyścić produktu - i tak musisz go oczyścić z używanego na początku butanu, dodawanie więc drugiego rozpuszczalnika, szczególnie tak toksycznego jak IPA, nie wydaje się sensowne. Zdecydowanie lepiej użyć już spirytusu (etanolu) - odparowanie może trwa dłużej, ale końcowy produkt bezpieczniejszy dla zdrowia. Technika oczyszczania pokazana na filmiku to tzw. winterization - rozpuszczasz koncentrat w alkoholu (nie zamarznie) i przechowujesz w bardzo niskiej temperaturze przez noc. Tyle, że ta technika oczyszczania nie ma na celu pozbycia się resztek butanu z pierwszego przepłukania suszu - celem winterization jest usunięcie z koncentratu lipidów (tłuszczy), które butan wyciągnął z rośliny. Ma to na celu uzyskanie czystszego (większa zawartość THC) produktu końcowego, ktory przede wszystkim będzie też bardziej przezroczysty, bursztynowy (tzw. shatter, krucha wersja BHO). Można natomiast śmiało odpuścić ten etap, pogodzić się z nieco niższą (i tak ponad 80%) zawartością THC i zrobić zwykły wax, skupiając się za to na porządnym oczyszczeniu go z butanu. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witajcie, 

Daba pale od roku czasu i szczerze mowiac... Odszedlem od tradycyjnego kopcenia.

Pierwsze proby nie byly udane, dopiero przy 4 podejsciu i roznych probowal, zasmakowalem shatterka taki jak powinien byc.

Btw. Co do szkodliwosci, jezeli uzywasz dobrego gazu i dobrze pozbedIesz sie pozostalosci,  szkodliwosc znikoma.

Dla "eco" dabberow z grubym portfelem polecam gaz dexso, jest dostepny nawet w jednym groshopie z Pl...

 

A tak w ogole jak ktos chce ekstrakt bez uzycia rozpuszczalnikow to tylko rosin press tech. Tylko cena pozostawia do zyczenia. Ogolnie europejski rynek jest biedny w te wszystkie gadzety

Edytowane przez cocaa
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+