Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy grow box kilka pytań.


growerthc10

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jako iż jest to mój pierwszy projekt mam kilka pytań. Boxik zrobiony przeze mnie ma wymiary : 16,5szer x 34,5dł x
38,5wys. Wykorzystałem dwa wentylatory standardowe do chłodzenia procesora. Po prawej stronie na dole wlot natomiast wylot po lewej u góry. Wg obliczeń potrzebuję 3000 lumenów. Czy dwie świetlówki Philips tornado 23w do tego wystarczą ?(na zdjęciu prowizorka). Jeżeli nie to jakie oświetlenie proponujecie. Na roślinę będą one opuszczonę na wys 5-7cm max. Jaką roślinę(nasiona) byście drodzy growerzy umieścili w takim boxie ? Czy dwie roślinki dadzą radę na tak małego boxa ? Zależy mi na szybkim i sporym plonie stosując trening LST. Czy tuż po wykiełkowaniu od razu trzeba naświetlać oraz wentylować roślinę czy poczekać aż "wysunie" się ponad glebę? Oczywiście w pierwszym miesiącu oświetlanie w sposób następujący 18światło/6cień w następnym i kolejnych 12/12. Co jaki czas należy "wymieniać powietrze? Jak z podlewaniem ? Roślinkę umieszczoną w boxie podlać od razu wodą czy poczekać do 12-stego dnia jej poczęcia i robić na zmianę woda / roztwór planton k (do 30 dni następnie wchodzę na coś innego) i w jakich odstępach najlepiej nawozić ? Co trzy dni będzie ok ? Proszę o konkretne rady oraz "zjeby" w razie potrzeby. Zamierzam robić fotorelację na bieżąco. Dzięki i pozdrawiam :)  

IMG_20170708_131458.thumb.jpg.2e4201187824999b35790e7710c7dde6.jpgIMG_20170708_131434.thumb.jpg.792e07771d4f93dabbacee108638e6c6.jpgIMG_20170708_131423.thumb.jpg.99bb8517cd7799890c14b0ca0476eead.jpg

 

Edytowane przez growerthc10
brak zdjęć
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli to gl, to ogarnij wg. regulaminu: 

Świetlówki 2x23W ok 1500lm będzie ok, na razie przy takich zwykłych to piekarnik.Box wyklejony kocem ratunkowym?, lepiej pomalować, albo wykleić białą folią. Od biedy da rady 2, ale chyba polecałbym jedną, w jakiejś większej doniczce, niż te które tam są :) Do box'a i pod światło jak wyjdzie z ziemi. Podałeś Fp dla sezonów,wiec najlepiej zabrać coś szybko kwitnącego, najlepiej w stronę indi. Wentylatory cały czas wymieniają powietrze :) Jak je podlejesz dopiero 12 dnia, to mogą zwiędnąć do tego czasu :D  Nawóz co 2 podlewanie, planton k, to ewentualnie po 30 dniu pomału zacząć lać, planton można traktować jako booster, zmontowałbym jakąś podstawę na flo, bez nawozu na weg się raczej obejdzie. Ph metr do wody by się przydał znając życie :) ,a do ziemi perlit.

Tutaj 2 rośliny w pc box'ie ale trochę większym, 18x45[cm] 40cm wys.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie box jest wyklejony kocem ratunkowym i tego nie mam zamiaru zmieniać :D Zastosuję się do porady i zostaję przy jednej roślince oczywiście obecna doniczka idzie do lamusa :) Myślałem głównie o automacie AK 47. Przy odpowiedniej uprawie i treningu jest szansa na trzydziestkę plonu w boxie o tych rozmiarach ?:) Zegar z wykazem temp. i wilgotności jest w drodze. Fajne PH ma Kropla Beskidu aczkolwiek zainwestuje również w tester. Przy tornado 23w nie potrzebuję w tym boxiku dodatkowego odbłyśnika ? Dzięki za wskazówki :)  

Edytowane przez growerthc10
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, growerthc10 napisał:

Zależy mi na szybkim i sporym plonie

A to dobre! 

Jak zamontujesz swietlowki jak wypada, czyli horyzontalnie, bedziesz mial jakies miejsce na donice i ewentualny  "plon". Widziales w zyciu jak wyglada chociaz 30gram zywej rosliny? Nie sadze, ze to niewykonalne w takim mini boksie, ale wyglada na to ze dopiero zabierasz sie za czytanie, wiec 15g bedzie dla ciebie realnym wynikiem w twojej sytuacji. 

Jak zadbasz o odpowiednie podloze nawet nie bedziesz musial zadnych nawozow dawac. I to jest najlepsze wyjscie dla swiezego ogrodnika. 

Obym sie mylil i zebys miał nawet 40! 

Z fartem :zab:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze jest sie posmiac dla zdrowia chociazby, ale licznik postow to ja mam w nosie. Forum jest po to by sie wypowiadac i pomagac sobie wzajem.

Cos taki drazliwy? Hamujego

Wyrazilem swoje obiektywne zdanie, odpowiadajac na niektore zagadnienia ktore poruszyles. Nie widzisz tam podpowiedzi? Nie ja mam problemy z czytaniem. Prawda jest taka, ze poczatkujacy niemal zawsze przesadzaja z nawozami, bo chca dobrze, to radze, poczytaj, zadbaj o dobre podloze, a bedziesz mial z gorki. GoldLabel Special Mix chociazby(bo sam uzywam ich marki) i nie martwisz sie nawozami, lejesz tylko regulowana wode, nie popalisz rosliny zadnym plantonem i bedziesz sie cieszyl zamiast skamlec zaraz, bo 'cos sie dzieje'. Gdybym mogl raz jeszcze uprawiac "po raz pierwszy" to bym chcial tak zrobic, zeby jak najmniej bledow popelnic, nauczyc sie jak przebiega pelen cykl zycia rosliny.

Pytanie zanim cokolwiek sie wydarzylo, o to ile mozna zebrac jest najzwyczajniej abstrakcyjne, bo jeden gosciu ma farta a drugi mniej, niewazne ile sie stara i jakie ma skile. Doswiadczeni moga siegac wynikow 1g+/W a przecietniaki lub 'pechowcy' 0.25-0.5/W. Obiektywnie przy dobrym wietrze 20 bedzie twoim maximum. Z tego co piszesz, tylko wnioskuje, ze bedzie Ci i tak ciezko. Nie warto zawracac sobie glowy ile blantow sie spali, bo rozczarowac sie bardzo latwo z takim podejsciem. Zejdz na ziemie.

Jednak nawet kibicuje, wez przestan.

Buzi w czulko i powodzenia.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+