Skocz do zawartości
thc-thc

grower


BlackSunEmpire

Recommended Posts

Powiedzcie mi prosze, jak kupie taka grzybnie z GrowKit lub Zamnesia, i ladnie wszystkie grzybki wyrosna, to na ile osob bedzie to porcja? :) bo przymierzam sie do kupna, ale nie wiem ile kupic zestawow… Planowo 4 osoby? 

 

Smaku, pisales, ze po scieciu grzybkow mozna jeszcze pare razy je wychodowac? 

ps. Jemy swieze czy suszymy ? w calosci z ogonkami czy same kapelusze? 

 

dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

11 minutes ago, dawcanerki said:

Powiedzcie mi prosze, jak kupie taka grzybnie z GrowKit lub Zamnesia, i ladnie wszystkie grzybki wyrosna, to na ile osob bedzie to porcja? :) bo przymierzam sie do kupna, ale nie wiem ile kupic zestawow… Planowo 4 osoby? 

 

Smaku, pisales, ze po scieciu grzybkow mozna jeszcze pare razy je wychodowac? 

ps. Jemy swieze czy suszymy ? w calosci z ogonkami czy same kapelusze? 

 

dzieki za info :)

Z jednego rzutu wychodzi nawet 150g świeżych co daje jakies 12g suszonych. Najlepiej wysuszyć, bo wtedy można je przechowywać nawet 1,5roku i nieznacznie stracą przez ten czas na mocy. Rzutów wychodzi nawet 5, jeśli dobrze ogarniasz. Minimalnie 3, z drugiego zazwyczaj wychodzi więcej, z trzeciego mniej. Ale tak conajmniej 400g świeżych w ciągu miesiąca Ci z tego wyrośnie, a to daje jakieś 30g 30g suszonych. Świeże grzyby to 92% wody, więc po wysuszeniu tylko tyle zostaje. Na 4 osoby 30g suszonych to sporo za dużo, więc bez obaw zupełnie. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, BlackSunEmpire napisał:

Z jednego rzutu wychodzi nawet 150g świeżych co daje jakies 12g suszonych. Najlepiej wysuszyć, bo wtedy można je przechowywać nawet 1,5roku i nieznacznie stracą przez ten czas na mocy. Rzutów wychodzi nawet 5, jeśli dobrze ogarniasz. Minimalnie 3, z drugiego zazwyczaj wychodzi więcej, z trzeciego mniej. Ale tak conajmniej 400g świeżych w ciągu miesiąca Ci z tego wyrośnie, a to daje jakieś 30g 30g suszonych. Świeże grzyby to 92% wody, więc po wysuszeniu tylko tyle zostaje. Na 4 osoby 30g suszonych to sporo za dużo, więc bez obaw zupełnie. :)

ale mozna jesc swieze, jesli czlowiek niecierpliwy? A jak suszymy? jakies specjalne warunki?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 hours ago, soulslide said:

co do sprawy w sądzie, trzeba było zjeść co zostało a nie się narażać na przypał

 

co do grzybni tp nie do końca tak jak mówicie, niektórzy robią z niej herbatkę i (niby) coś po niej czują, ale według mnie to czyste marnotrawstwo, mimo wszystko nie wiadomo ile psylocybiny powstaje w surowej grzybni

 

growkity to też strata pieniędzy, wermakulit jest chyba po 5 zł, mąka ryżowa 7 zł, słoik ileś groszy, zarodniki są najważniejsze

Kumpel niestety nie miał nawet pojęcia, że ma gdzieś pokitrane w portfelu śladowe ilości. Nie dla każdego growkit to strata kasy. Hodując od podszewki jest większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak i nie każdy też ma na to czas, czy w ogóle chęci. Trzeba też mieć szybkowar, a to też pieniądz i wszystko na maksa sterylne. Następnym razem się z tym pobawię. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 minutes ago, dawcanerki said:

ale mozna jesc swieze, jesli czlowiek niecierpliwy? A jak suszymy? jakies specjalne warunki?

 

Można świeże, ale to będą duże ilości 30-50g, które u niektórych wywołują nudności itp. Polecałbym suszone. Suszyć można jak zwykłe grzyby, dajesz na gazetę i na najwyższy mebel w pokoj. Najlepiej na 5-6dni. Świeże grzyby szybko się psują. Można też ze świeżych zrobić herbatę. Dużo ciekawego info znajdziesz na psilosophy.pl są tam przepisy na herbatę i kalkulatorek przyjmowania i tym podobne informacje 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 hours ago, dawcanerki said:

dzieki BlackSun…. juz wchodze na psilosophy.pl :)

herbatki parzyc nie bede, raczej skupie sie na sucharkach :)

 

 

Luzik. ^^ Ja tak samo będę suszył, będzie sporo na później. ^^ Dzisiaj, albo na weekend najpóźniej powinny wyskoczyć mi w końcu pierwsze piny, bo w sobotę będzie równy tydzień to wrzucę parę fotek. :) Ogólnie sprawa jest mega banalna.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie trzeba mieć szybkowaru, lekko odkręcasz przykrywkę i sterylizujesz w garnku przez 1,5-2 godziny

 

do psilocybów nie trzeba zbyt dużo czasu, kultury same się troszczą o siebie, podczas późniejszego stadium musisz pozbywać się tylko nadmiaru CO2 i utrzymywać prawidłową wilgotność

 

ktoś pytał o plony, z ciasteczka tak jak kolega napisał gdzieś wyżej, ale mając nawet jedną strzykawkę z zarodnikami, możesz powielać grzybnie bez limitu plonu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+